Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes a kisfiam,3200gr. A...

3 hetes a kisfiam,3200gr. A doki szerint a testsúly alapján 65ml tápszert kell ennie, de ő sír és többet követel, de állítólag nem szabad többet adni, itassam. Most akkor legyen éhes?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 29. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
ml kell neki. Bocsi lemaradt a vége:-)
2008. ápr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló vagyok, valamit félre ütöttem és lemaradt a válasz: azt írtam, hogy nem akarom azt mondani, hogy ne hallgass a dokira, de a babád tudja, mennyi étel kell neki. Lehet, hogy 10-20 ml van még szüksége, és azt követeli. Adhatsz neki inni, de ha éhes, úgysem fogadja el. Mi sem grammra eszünk, hanem annyit, amennyire szükségünk van. Én mindig annyit adok a lányomnak enni, amennyit igényel. Szerintem ne vedd ennyire komolyan az utasítást:-)
2008. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Anno amikor én a kisfiammal voltam ilyen helyzetben, ugyanezt mondta a gyerekorvosunk. Ő 3500 g volt, azt mondta, szopi után adjak neki még 50 ml tápszert, de többet ne. Hát ő úgy ordított utána, hogy én csináltam még 50-et, és abból 25-öt megevett, utána aludt 3 órát. Mint kiderült, kb 5-10ml anyatejet szopott, azért nem lakott jól, hát kellett neki az a plusz kaja, érthető módon. Úgyhogy szerintem adjál neki nyugodtan.

Boldog babázást! :o)

2008. ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem adhatsz neki kicsit többet. Lehet, hogy nem minden étekezés alapján kell neki több, lehet, hogy csak reggel kétszer kéne neki többet adni, és utána estig elég lenne a normál adagja neki. Ha csak kétszer kap többet, az nem baj, ha máskor is követel még, akkor két étkezés közben itasd többet. A tápszeres babákat amúgy is itatni is kell, lehet hogy pont azért sír, mert szomjas. Igazából ezért mondják, hogy a tápszeres babák elhíznak, mert ők szomjasak is, de sokszor a szülő azt hiszi, hogy éhes maradt, ezért többet kapnak enni, pedig már csak innának. Próbáld itatni is.
2008. ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyereknek más az étvágya,szerintem nem lehet megmondani hogy most 60mlt kapsz és kész.A felnöttek is 65kg nő eszik egy tányér kaját míg egy másik szintén 65kgs két tányérral is megeszik,mégsem lesz beteg.Ha a babád 65 helyett 80nal lakik jól agy neki annyit.Ha 160 kéne az tényleg okozhatna problémát
2008. ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindig elfelejtik, hogy a testsúly alapján számolt adagok ÁTLAG számok! vagy +/- el lehet térni tőle! Testsúlykilogrammonként 120-180 ml a teljes napi adag, azaz a ti esetetekben minimum 384 ml, maximum 576 ml a napi mennyiség,ezt oszd el annyi felé, ahányszor eszik egy nap, így jön ki az egyszeri mennyiség minimum és maximum!
2008. ápr. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a doktor néni, hogy a baba úgysem eszi túl magát, a felesleg úgyis kijön belőle. A mi babánk is tápszeres, eleinte 3 óránként kellett etetni, ha két kaja között sírt, akkor kapott kis teát. A mi babánk 3 hetesen 3780 gramm volt, és átlag 60-90ml tápot evett. Egy-két alkalommal lecsúszott 120ml is, főleg éjszakára.
2008. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom tegnap volt három hetes, most 3790g. Átlagban 70-100ml tápszert eszik, de volt már példa a 130ml-re is nála. Nekünk testsúly alapján 80ml kellene átlagban, de mivel amíg éhes nem lehet letenni aludni, én annyit adok neki amennyit kér. Szerintem ő tudja hogy mennyit igényel a szervezete, nem vagyunk elhízottak, 3650g-mal született. Én annyit adnék amennyit igényel...
2008. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!