Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha leteszem és...

Mit csináljak, ha leteszem és rögtön sír? 1 hónapos a baba.

Figyelt kérdés
Nem tudom mit csináljak vele, ma sem aludt egész nap, pedig volt szopi, tápszer, büfi, espumizan, has simi, séta, fürdetés, ringatás, éneklés, minden. Belealszik a szopiba, de ha leteszem, mintha valami szenzor lenne beleépítve, azonnal reklamál. Délután 1-től idáig nem tudok semmit csinálni tőle, de szó szerint, még vécézni se, nem hogy enni, inni, pedig azért ezek is kellenének. 10-től 1-ig aludtunk de előtte hasonló állapotok voltak.
2012. jún. 24. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Türelem.

Az ember úgy képzeli a babákat, hogy esznek és alszanak, miközben nem minden kisbaba ilyen.

Idegrendszeri érettség kell ahhoz is, hogy tudjon jókat aludni, de ez valamelyik gyerkőcnél később jön el.

Hiába van meg minden feltétel az altatáshoz, ha a baba szervezete még tiltakozik ellene (vagy ha pl. hasfájós, akkor azt is ki kell nőnie).

Nem igazán tehetsz mást, mint amit eddig is: szopi, simi, ringatás, séta, büfi, espumisan ha szükséges...és szeretet no meg sok-sok kitartás és türelem.

Később még simán alakulhat és lehet pár hónap alatt hétalvó lesz.

2012. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csináltam a kisfiammal, hogy este úgy szoptattam, hogy feküdtünk a nagyágyban, és elaludt evés közben. Kivettem a cicit a szájából, akkor is aludt, és vártam úgy 15-20 percet, utána meg átvittem a kiságyába. Ez nálunk bevált.
2012. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam már ezt. Egy párszor bevált, aztán rájött a "trükkre".... :S És akkor ugyanúgy: leteszem, fél perc múlva már világvége van.
2012. jún. 24. 21:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor ébredt fel így, ha volt valami a pelusban. A pisit is megérezte, tiszta pelust kellett adni, addig nem aludt, csak kézben!
2012. jún. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Most jönnek a lepontozók, de egy kis cumit próbáltál neki adni? Wc-re neked is el kell menni, enni is kell, mert különben nincsen tejci. Ezek természetes szükségletek. Én addig cumit adtam neki, ha sírt, de nálunk is nehéz volt az eleje nagyon. A másodiknál már nem fogom ennyire túlparázni. Ha pár percet "kiabál", amíg pisilek, nem lesz semmi baja. Elalvás után még nem alszik annyira mélyen, tehát felébred, ha megváltoztak a körülmények. De ez is megszokás kérdése egy idő után.
2012. jún. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést akár én is írhattam volna. A fiam 1-jén lesz egy hónapos. A nagy nagyon jó alvó volt, tényleg csak evett-aludt szinte egy éves koráig.

A pici meg hasfájós, keveset alvós, bár nekünk a délelőtt a rosszabb.

Estére olyan érzésem van, mintha egész nap csak szenvedtünk volna, hogy végre nyugodtan ellegyen nem csak ölben is. Aztán ha véletlenül alszik 2 és fél órát egyben, már hiányzik a kis csomagom. :D

Türelem, el fog múlni.


U.i.: Menj wc-re, addig sírva is kibírja!

2012. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 6 hetes múlt, nálunk ugyanez volt az elején, de már sokkal jobb. Drukkolok, hogy pár hét múlva nálatok is jobb legyen! Kitartás! Ja, és én is elmentem pisilni azt a pár percet kibírja. Nálunk is van, amikor leteszem tovább alszik, sokszor pedig már akkor kipattan a szeme, ha csak felállok, hogy elinduljak a kiságy felé. Nálunk viszont már volt olyan, hogy egyedül elaludt a kiságyban! Előbb-utóbb jobb lesz. Esetleg próbáld ki a porszívót, én nem hittem, hogy ilyen van, de hétvégén porszívóztam a szobáját és bealudt a kiságyban, ahogy kikapcsoltam felébredt, aztán megint bekapcsoltam, bealudt, kikapcsoltam felébredt! Szóval próbáld ki, csak, ha elaludt, inkább ne kapcsold ki! :-)
2012. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 6hetes, és nekünk is a porszívóra alszik el. :))
2012. jún. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!