Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem rá 6 hónapos...

Hogy vegyem rá 6 hónapos babám, hogy az anyatejen kívül vizet vagy mást is igyon?

Figyelt kérdés
Tejcsin kívül semmit nem hajlandó inni és már kezdek aggódni. Ebben a malagben főleg kellene neki több folyadék, ráadásul elkezdtük a hozzátáplálást ami következtében székrekedése lett tehát ezért is fontos volna a folyadék bevitele, de sehogyan sem tudom rávenni. Amikor ébren van folyamatosan kínálom neki, de semmi eredmény. Van amikor iszik belöle egy-két kortyot, de ez nagyon ritka.Mit tehetnék?
2012. jún. 25. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell tenni.

Gyerekeim nem kértek vizet egészen addig, amíg már "szilárd szilárdat" ettek, tehát pl. kenyérbelet, vagy kölesgolyót, ilyesmit. Amíg pürés zöldséget-gyümölcsöt ettek (aminek igen magas a víztartalma), addig nem fogadták el. Minden etetéskor kínáltam, és amikor már kellett, elfogadták.


Az anyatej elég neki úgy tűnik.


Ja, és nálunk ez olyan 7-8 hónaposan következett be. (Egyik lányom 7,5 hónapos koráig az anyatejen kívül semmit nem fogadott el...)

2012. jún. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

ízesítsd meg a vizet pici valódi citromlével és fruktózzal

meglátod el se tudod venni tőle a cumisüveget


nem kell iszonyat mennyiségű cukorra gondolni

két decihez szoktam tenni fél kiskanállal és kb negyed citrom leve


nekünk bevált

a fruktózt rossmann, dm-ben 600 ftos félkilós áron vettem

2012. jún. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem kenyerem a lepontozás, hat hónaposnak cukrot adni elég nagy butaság...

első

2012. jún. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem kenyerem a pontok figyelése


inkább azért ne legyen székrekedése

és ha úgyis eszik gyümölcsöt akkor meg a gyümölcscukor

nem sokat ront a helyzeten

ha egyáltalán ront

2012. jún. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem írta a Kérdező, hogy eszik-e egyáltalán már valamit, mert nagyban függ ettől.

Hozzáadott cukorra gondoltam (akkor is, ha fruktóz, az ugyanolyan cukor, annyi a különbség, hogy lassabban szívódik fel, de ugyanannyi szénhidrát...)

2012. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, igen eszik már, eddig a barackot, meggyet ette (ezzel kezdtük a hozzátáplálást, mert az almától begörcsölt a pocija), ma pedig ebédre kezdem a burgonyát bevezetni. A 10 órain kívül szopizik még, csak meg voltam ilyedve, hogy ez elég-e neki, meg most a székrekedés miatt gondoltam, ha több folydékot inna akkor talán lazábbá tenné a székletet is.
2012. jún. 25. 09:41
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

sajnos ebben a mai világban nem találunk semmi olyan élelmiszert amiben nincs cukor

a felvágottól a szalonnáig mindenben van cukor:(

az a bébiital amire az van írva hogy hozzáadott cukrot nem tartalmaz az azért lehet mert aki megveszi a cukros szirupot ő nem tesz hozzá még külön cukrot ezért törvényesen ráírhatja

aztán meg pampog az állam hogy mennyibe kerülnek a cukrosok a társadalomnak

nyílt színi gyilkosság

bocsi kicsit elkalandoztam:(

2012. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam dettó ugyanez: ennyi idős korában szinte egyáltalán nem ivott vizet, pedig gyakran kínálgattam.

Én nem erőltettem, és nem halt szomjan.

Most 16 hónapos, és látnod kéne, hogy "vedeli" a vizet a poharából:DD

2012. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Mostmár megnyugodtam. :D Akkor kínálgatom és egyszercsak majd rákap, nem stresszelem magam rajta. :D
2012. jún. 25. 14:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Sehogy nem kell rávenni. Azért van az anyatej, hogy megkínáld vele. Soha nem adtam a lányaimnak vizet még a legnagyobb kánikulában sem ,inkább akár fél óránként vagy amikor láttam , hogy nyöszörögnek megszoptattam. Ilyenkor csak pár kortyot szívtak és mehetett tovább a játék , mert csak szomjasak.Nem kell aggódni, az anyatej szomjoltó is és ha már van minek igya a vizet. Védőnő és két kislány anyukája
2012. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!