Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatok egy 5 hónapos...

Keresztesné Horváth kérdése:

Mit adhatok egy 5 hónapos kislánynak? A védőnő szerint a banán nem egészséges, meg még mit lehet neki adni az anyatejen kívül meg más anyuka is adott-e banánt kisbabájának

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha van elég anyatejed, akkor 6 hónapos korig ne adj semmit.

Aztán szép sorban kezdhetitek a kóstolgatást.

(Barack, alma, sütőtök, szilva, banán, cukkini, krumpli, répa stb. ami jól esik, nincs kőbe vésett sorrend...)

2011. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Anyatejet vagy tápszert...
2011. dec. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 5 hónaposan kezdtem anyatejes babám hozzátáplálását, és jól tettem, mert ugyan van elég tejem, sok is, de már nem elégíti ki az igényeit. Almával kezdtük, de mivel az nem tetszett neki, barackot kapott. Utána: Sütőtök, répa, krumpli, körte, cékla, brokkoli, mandarin, babakeksz, gabona. Mindent megeszik, nem allergiás, és érdeklik az új ízek! Mindig hétfőn kezdtem neki adni az új ízt, hétvégén kevertem azzal, amit már evett, és így haladunk. Sok sikert!
2011. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én pont a héten vezettem be a banánt az anyatejes, 5 hónapos babámnál.

Sajnos nem hízott, ezért 4 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást tejpéppel. Azóta kapott már almát, barackor, sütőtököt, szilvát, meg most banánt. Nem lett tőle baja.

2011. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még nincs egész 5 hónapos a lányom, de már el kellett kezdeni neki az alma adogatását, tegnap, mert nem elégítette ki az anyatej. Úgy írják, alma, őszibarack, ez a két legelső gyümölcs, valahol még a meggyet is olvastam ezt 3-5 napig kell kóstoltatni a babával, persze egy ízt egyszerre. Majd akkor lehet új ízt bevezetni, ha megeszi az egy adagot belőle, ami kb 150 gramm.

Én banánt nem fogok neki adni 6 hónapos kora előtt, sőt nem is sietek a hozzátáplálással, de ha nincs az almától baja, miért vegyem el azt a kis örömöt tőle, amit akkor látok rajta mikor ezt ízlelgeti.

2011. dec. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Off: Mióta nem egészséges a banán ?!


Én 3,5 hónapos kora óta táplálom hozzá egyéb orvosi problémák miatt, amit lehet neki enni (jelenleg 5 hónapos), azt már megeszi nagyon szívesen.

És 'sajnos' a lányomnak sikerült kiváltania a tízórait is és az uzsonnát is gyümölccsel.

2011. dec. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, az egyik első dolog volt a banán, amit adtam neki anyatej mellett, még nem volt 5 hós sem. Almát és banánt először, aztán barackot, krumplit, répát és lassanként így tovább. 6 hósan már csak reggel és este szopizott, nagyon gyorsan kiváltotta a tejcsis evéseket.
2011. dec. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni, nem okoz-e szorulást, másrészt nem adjuk gyakran, mert magas a kálium tartalma, de ezen kívül az egyik legegészségesebb gyümölcs és magas az energiatartalma. Mondd meg a védőnődnek olvassa el újra a szakirodalmat.
2011. dec. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az érlelőszerek miatt mondják, hogy nem egészséges a banán. Gyakorlatilag tök zölden szállítják be, aztán itt az EU-ban pumpolják mindenfélével, hogy szép sárga "érett" legyen.

Mondjuk szerintem az összes import kaját kerülni kéne ezzel az erővel, de azt mondják, a banán valahogy különösen ilyen. No meg allergén is, az apró magvak miatt.

A többit már leírták...

2011. dec. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tejpép, Sinlac pép (rizs és szentjánoskenyér alapú), esetleg tápszer, ha szükséges. Rizspehely. Gyümik közül alma, barack, meggy. Zöldségek közül sárgarépa, fehérrépa, krumpli, sütőtök, cékla. 5 hónapos kortól ezeket simán bevezetheted, 6 hónapos kortól jöhet a banán is és egy csomó más zöldség, gyümi, gabonák... Én pl. hetente csak egy újdonságot adtam a lányomnak, úgyh.megkóstol egy-két ízt és már hat hónapos, jöhet a többi,a banán is. :) Amúgy meg ezerféle bébiétel van akár már 4-5 hónapos kortól, ha nem akarsz bíbelődni a kajákkal. :D
2011. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!