Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek kis súllyal született...

Akinek kis súllyal született a babája 2500-2700gramm 50cm körül, azoknál mit csinált a babád 4hónaposan?

Figyelt kérdés
Volt valami amit a későbbiekben mondjuk később csinált? Vagy nincs összefüggés?
2012. jún. 26. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Arra már nem emlékszem, hogy mit csinált négy hónaposan, viszont 1760 grammal született és nem volt lemaradva semmiben sem. Most két és fél éves, ugyanakkora mint a kortársai. Beszédben viszont jóval előrébb jár, tiszta politikus dumája van :-) Szerintem nincs összefüggés a súly és aközött, hogy mit mikor csinál. Kivéve persze, ha hónapokkal korábban születik a baba.
2012. jún. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na most megnéztem pontosan, mert vezettem. 2400 gr-mal született. 4 hósan a hátáról a hasára és vissza fordult. Ő 6 hónaposan felállt és nagyon hamar ment. Szóval semmi összefüggés.
2012. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2600gramm és 49cm volt születésekor, konkrétan semmit sem csinált 4hósan, 5hósan kezdett el forogni. Onnantól viszont ment minden a maga utján- én nem bántam, hogy kicsit később csinál ezt-azt. Valamit hamarabb csinált- valamivel sokat várt. De sose ültettem vagy járattam, mászattam, mindent a maga idejében csinált. Most 2éves mult, majdnem szobatiszta már, és majdnem folyékonyan beszél is. Szóval semmiben nincs lemaradva most a kortársaitól.

:)

2012. jún. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2200grammal született,és nagyon hamar behozta a súlybeli lemaradást.Mindent ugyanakkor csinált mintha rendes időben született volna(36.hétre jött)7 hónaposan már felállt 10 hónapos elindult,most meg már utol se érem.
2012. jún. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2370 grammal született (36+0).

Nagyon agilis baba volt, minden mozgást kicsivel előbb csinált a nagykönyvihez képest, szellemileg pedig jóval a korosztálya előtt járt. pl egy évesen egyszerű mondatokban beszélt, másfél évesen összetett mondatokban, két évesen a 4 évesek szintjén állt értelmileg. Most 4 lesz ősszel és észben-tudásban a 6-7 évesek szintjén áll.

A fizikumán van nyoma a koraszülöttségnek, alacsonyka, törékeny alkatú. Amúgy nagyon jó mozgású, a mozgáskoordinációja, ritmusérzéke kiváló, három évesen felvették a 4 évesek tánccsoportjába és tagdíjat sem szed tőlünk az edző, mondván, hogy szerinte ritka tehetséges ő köszöni ha foglalkozhat vele.

Elárulom, hogy az időre és normál súllyal született fiam feleolyan agilis baba/kisgyerek sincs, mint a nővére. Habitusa is más, egyszerűen lustibb, más motiválja stb. Ezzel csak azt akarom mondani (és nem a két gyerekemet egymással szembe állítani), hogy ha fizikailag nincs egyéb tényező, akkor szerintem a kicsi habitusától függ inkább, hogy mennyire húz bele a mozgásfejlődés egyes szakaszainál. Meg olvastam valahol, hogy a nagymozgások kialakulása annyira leterheli az idegrendszert, hogy az adott periódusban gyakorlatilag semmi másra nem figyel a szervezet, csak arra, hogy ő most teszem azt forogni tanul... tehát amikor mozgásfázisbeli fejlődés van, akkor átmenetileg megtorpan a beszédfejlődés a súlybeli gyarapodás lelassul stb. És hogy a mozgás- és beszédfejlődés mondhatni felváltva mutat eredményt, egyszer egyikre koncentrál a gyerek idegrendszere jobban, egyszer a másikra.

2012. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2150 grammal és 43 centivel született 37 hétre, pont most 4 hónapos.

Oldalára fordul, hason fekve a karjára támaszkodva tartja a fejét, gőgicsél, nevetgél, nyúl a tárgyakért és meg tudja fogni, tapogatni őket, ilyesmik. Mostanra elérte az 5 kilót.

2012. jún. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!