Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól vezettétek...

Hány hónapos kortól vezettétek be a szilárd tízórait, ebédet, uzsonnát, és akkor mit adtatok?

Figyelt kérdés
Szopisok, és tápisok is írjatok légyszi! A babám 5 hónapos, elég korán elkezdtük a hozzátáplálást, mert kevés volt a tej, a tápszert viszont nem igazán díjazza. De gondoltam, ha már előbb elkezdtük, legalább húzzuk ki 6 hónapos koráig csak egy plusz kajával, ami nálunk az ebéd. Azt is úgy váltogatom, hogy egyik nap gyümölcs, másik nap zöldség. De most már kezdem úgy érezni, hogy ez kevés, főle a gyümölcs ebédnek. Egyre gyakrabban kell cicire tenni, gondolom kevés a tej, de utána mindig marad benne, tehát nem fogyasztja ki. De ha bevezetek még egy szilárdat, annál kevesebb lesz! Hogy csináljam? Légyszi segítsetek!!! Köszi!
2009. júl. 8. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5 hosak vagyunk.Tizoraira gymuit kap babapiskotaval vagy anelkul,mikor hogy, es uzsira altalaban krumplit valamivel,sargarepaval,vagy almaval vagy marmivel vagy meg szoktam neki rizspepet is adni delitan de azt is keverem valami gyumivel.
2009. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, tehát nálatok ebéd az nem szilárd. Nekem muszáj volt így csinálnom, mert addigra már kiéhezett, és amúgy sem alszik nap közben sokat, de akkor meg semmit. És hány órakor vannak ezek az etetések nálatok? Mellette tápizik, vagy szoptatod? Köszi, hogy legalább te válaszolsz! A többiek el vannak foglalva egymás hajának a tépkedésével! :-)
2009. júl. 8. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 5 hónaposan már ki volt váltva a tízórai (gyümölccsel és teával) és az uzsonna (főzelékkel). Vegyes "üzemelésű" volt a babánk 3 hónapig, aztán tej elfogyott, és tápos lett, így már 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Hozzá kell tegyem, ő nagyon jó étvágyú, sose volt gondunk az etetésével, a tápot is ugyanolyan jóízűen eszi, mint a gyümölcsöt és a főzeléket.
2009. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia,én 4hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.mivel lusta volt szopni.nem kap/ott tápszert.én igazándiból nem váltottam ki szopit,megvártam míg ő maga utasítja vissza a cicim.reggel 6körül szopi,majd 9-10között gyümölcs+szopi,majd majdnem 6hónaposan délben főzelék+szopi,uzsonna szopi,vacsora 5hónapos kortól tejpép+szopi.ez volt a menet úgy 7,5hónapos koráig.most 8hónapos múlt,és szépen kiváltotta az egész napot.Reggel ugyanúgy szopik,majd 8-9körül gyümölcs,11-12között főzelék,15-16körül gyümölcs vagy joghurt,vacsi az ugyanolyan maradt.Közben megiszik egy nap 0,7-1L cukormentes(nestle)gyümölcslevet hígítva babavízzel varázsitatóból.
2009. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is 5 hosak vagyunk, és 3 hosan kezdtük a hozzátáplálást. A napi menünk igy néz ki: 6-kor 200 mili tápi, 9-kor majdnem 1 egész üveg gyümölcs, délben fözelék, 3-kor tejpép gyümölcsel, 6-kor és 10-kor 200 mili tápi. Az idöpontok csak saccra vannak fél óra, 1 óra csuszás van néha. Nem minden étkezés után birja egyformán, van amikor hamarabb megéhezik. 2,5-4 óránként eszik, az éjszakát viszont végigalussza.
2009. júl. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!