Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől ébred fel olyan korán?

Mitől ébred fel olyan korán?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos. Két napja reggel 6 körül felébred, és nem alszik vissza, bármit csinálok. Este 9 - fél 10 között alszik el, és eddig (2 hónapos kora óta) nem kelt fel reggel fél 9 - 9 előtt. Először gondoltam arra, hogy talán melege van, de ezt elvetettem, mert voltak már ilyen melegek korábban is, és akkor nem zavarta. Aztán gondoltam arra, hogy talán a foga, de ezt is elvetettem, mert egyrészt nem duzzadt és piros az ínye, még csak nem is fehérlik, csak nagyon kemény. Valamint, ha fog lenne, akkor többször is ébredne, nem pont mindig reggel 6 körül. Utoljára maradt a kaja. Egyszer már volt ilyen pár napig, és akkor beigazolódott, hogy a kaja kevés (addig csak anyatejes volt). Miután adtam pótlást, visszaállt a "rend". Mostanában már eszünk gyümit is, meg főzeléket is a szopi és a tápszer mellett. Megpróbáljam emelni az adagokat, hátha? Vagy mi mástól lehet még ez a korai kelés?
2009. júl. 8. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 8 fél 9-ig aludt, aztán egyszercsak 7 ig, most már (1 éves) fél hétig alszik. Ő is 10 körül alszik el este, és ráadásul 3,5 hós kora óta nem is eszik éjjel. Kérdeztem a védőnőt, azt mondta, hogy ez normális, más babák sokkal korábban kelnek.
2009. júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Este fürdés előtt adhatsz neki jó éjt tejpépet, majd lefekvés előtt a tápi/tejcid, de ha igy sok, akkor lefekvés előtt üvegből is eheti a jóéjt tejpépet és rá szopi.
2009. júl. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt a tejpép dolgot megpróbálom.
2009. júl. 8. 16:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Micsoda mázlista vagy! :) Az enyém 7 hónapos, de még sosem aludt 7-ig. :(( Általában fél 6-6 körül "kelünk", akármikor is alszik el este. (ha 8-kor elalszik, akkor is, és ha 10-kor, akkor is korán kel reggel).
2009. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nagy mázlista vagyok, nem is az a baj, hogy korábban kel, hanem az izgat, hogy mitől lehet ez, és nem hagy nyugodni, amíg nem jövök rá.
2009. júl. 8. 16:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Én is próbáltam ám mindent, hogy tovább húzzam a reggeli alvásunkat, de semmi nem jött be. Én mindig is későn fekvő és későn kelő emberke voltam, (2-3 körül fekvés, és fél 10 körül kelés) na most ennek lőttek. Teljesen átmentem a másik oldalra, amit sose tudtam elképzelni, hogy én már 10-kor aludjak, és fél 6-kor keljek.. de hát ez van.


Ha megtalálod a megoldást, írd meg kérlek, mert én is úgy aludnék legalább 7-ig, de hát ez csak álom egyelőre.. :)

2009. júl. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
OK, ha beválik ez a "több kaja" dolog, mert netán a kaja volt a baj, megírom. Ha valami másról van szó, és megoldódik, azt is. Írsz egy privit? Vagy ide írjak?
2009. júl. 8. 16:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is már kipróbáltam mindent.

5 hósak vagyunk, és hatnál tovább nem alszik reggel, DE utána nyolckor elalszik, és tízig meg sem nyekken!!!!

Nagyon gengszter!!!


Kikészít a kiscsaj, de hát ez van.

Én is átálltam a korai fekvésre.


Próbáltam már a tejpépet, de semmi.

Egyébként pár hete éjjel is kel enni, erre kezdtem el adni a tejpépet, de semmi nem változott, szóval nem tudom a megoldást...


Jó neked, hogy legalább éjjel alszik... :-)

2009. júl. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy attól ébred korán, mert megéhezett. Most már egyre kevesebb az alvásigénye, egyre érdeklődött. Fokozatosan kevesebbet fog aludni. az én fiam ebben az időszakban kezdte, hogy 5-kor kelt reggel, és nem tudtam visszaaltatni. aztán ez egészen addig tartott nála, míg el nem kezdett mászni. azóta elfárad sokkal jobban, így újra fél7-7-ig alszik.

Próbáld meg esetleg, hogy nappal nem hagyod annyit aludni. Ha nappal - főleg a délutáni utolsó alvását - le tudod rövidíteni fél órával, akkor lehet, hogy nyersz reggel akár egy órát is. Fárasszátok este minél jobban, és pluszban tényleg jöhet a tejpép este!

2009. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ide írd majd meg köszi, mert azt hiszem, nekem nincs beállítva, hogy privátot kapjak! :) Köszi és sok sikert! :)
2009. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!