Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan hűtitek a gyerekszob...

Ti hogyan hűtitek a gyerekszobát? Érdemes léghűtőt használni?

Figyelt kérdés
Nálunk az emeleten nagyon meleg van, a nagy hőségben volt, hogy 35 fokot mértem. Így nappal nem merem ott altatni a 9 hónapos kisfiamat. Van valami ötletetek, amivel kicsit hűvösebbé tehetném a szobát? Klímára vagy redőnyre sajnos most nincs pénzünk, a függöny pedig nem sokat ér. A léghűtő szerintetek jó megoldás lehet?

2012. jún. 29. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is padlástér van.

Reggel 6-7 között huzatot csinálok, szellőztetés.

Sötétítőke behúzom, így max. 25-27 fok lesz bent.

Ventilkátor megy ha fent alszunk délben.

2012. jún. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
vizes flakon be a fagyasztóba, ha megfagyott, be a ventilátor elé, hogy csak a jeget fújja.
2012. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi napközben nem is megyünk fel az emeletre ilyenkor. Reggel szellőztetek, aztán behúzom a függönyt és kész. Este ventillátor, ha nagyon meleg van.

Tavaly panelban laktunk (felső szint, tűző nap) és vettünk egy léghűtőt, amibe jeget kell rakni és elvileg hűt. Na hát semmit sem ért, a ventillátorral jobban jártunk. Vissza is vittük!

2012. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor a léghűtőt szerintem hanyagoljuk, a fagyott palackot viszont mindenképpen kipróbálom! Amúgy én sem szeretek fölmenni az emeletre ha nagyon meleg van, viszont a földszinten nekünk csak nappali van, és ha sikerül is ott elaludnia a picinek, nem tudok itthon semmi házimunkát csinálni, mert a zajra felébred.
2012. jún. 29. 11:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is csak nappali van lent. Nagyon egyszerű, ilyenkor nem végzek házimunkát :) Max olyat amit halkan lehet csinálni. Inkább pihenek :)
2012. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor elég sokat fogok pihenni a következő néhány napon :) Amúgy közben utánanéztem a léghűtőknek. Fórumokon azt írják, hogy az ausztrál gyártmányú, komolyabb gépek már jól hűtenek (6-8 fokot), nyitott ablak és ajtó mellett. Egy ilyen gép viszont kb. 70ezer Ft, szóval most felejtős... Nektek milyen gyártmányú volt?
2012. jún. 29. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értek a babákhoz, csak szeretném elmondani, hogy a hat-nyolc fokos hőmérséklet-különbséggel már vigyázni kell. Tavaly engem gond nélkül földhöz vágott a munkahelyi klíma, 40 fokos lázam lett, mire délután hazaértem. Gondolom, a gyerekeknek még veszélyesebb.

Egy 102 kilós, 27 éves férfi.

2012. jún. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk simán megy a légkondi, semmi baja a babámnak.
2012. jún. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A miénk orion volt. Miután megvettük és nem nagyon használt, utánaolvastam. OOlvastam olyat is, hogy nyitott ajtó vagy ablak elé kell tenni. Szóval mindent kipróbáltunk. Egyébként a legtöbb helyen azt írták, hogy nem éri meg ilyesmit venni, mert ami ér valamit az már légkondi árban van. Akkor meg már inkább légkondi. Persze vigyázni kell vele.

Off: Mondjuk én mindig légkondis helyen dolgoztam és volt olyan is, hogy 20fok különbség volt a kinti és a benti hőmérséklet között, de soha semmi bajom nem lett tőle és a kollégáknak sem. Ezt egy 60kg-s 25 éves nő mondja :)

2012. jún. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, a nők erősebbek. :)
2012. jún. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!