Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej, tejital kérdés?

Tej, tejital kérdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 hós lesz a kicsim a napokban még nem adtam neki tehéntejet (de joghurtot, sajtot, tejfölt már javába eszik) reggel meg este cicizik, de mivel 4-5ször eszik "normál" ételt, a szopi már nem mennyiség inkább csak megszokásszerű nála. azt olvastam fél liter tejre van szükség az egészséges fejlődéshez. szerintetek hogy adjak neki? adjak ún. 1éves kortól való por jellegű tejitalt? vagy adhatok már neki tejet? ha utóbbi azt hogy adnátok neki először? fele víz? vagy forralva? esetleg mindkettő? és kakaót milyet adjak??? köszönöm!
2012. jún. 29. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a bolti tejet adtam a gyerekemnek, 13 hónapos korától. Abból is a zacskósat, nem a dobozosat. Én azt hallottam nem szabad vízzel keverni. Én forralva adtam neki 1-2 hónapig, utána pedig már ahogy jött a zacskóból. Kakaóból mindig az instant Nesquick-et kapta.
2012. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi társzerről tejitalra váltottunk, ezt kapta két éves koráig. Tehéntejet (2,8) ezután adtam, és kakaót (Nesquick) sem kapott előbb. Nálunk sok allergiás van a családban, nem akartam kockáztatni.
2012. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam tapszeres volt es 12 honapos kora utan en fokozatosan vezettem be neki a bolti tejet. Nem forraltam soha. Nallunk 12 honaposan reggel meg este kapott meg tapszert. En ugy keztem a tejet bevezetni, hogy osszekevertem a tapszerevel. A szokasos 300ml reggeli tapszere igy nezett ki: 250ml elkeszitett tapszer + 50ml bolti thentej. Igy nem volt ismeretlen az ize es nem volt hirtelen a valtas. Igy adtam neki 3 napon keresztul de csak reggel. Mikor lattam, hogy nem utotte ki es nincs semmi gond akkor megnoveltem az adagot 150ml tapszer + 150 ml tehentej. Gond nelkul megitta. Igy adtam neki 3 napig es utanna mar csak 100ml tapszert keszitettem es 200ml tehentejet. Ekkor mar este is igy adtam neki. Aztan ra par napra elfogyott a tapszer es siman csak a tejet adtam. Mi kulfoldon elunk es itt igy szoktak bevezetni nem vizzel. Mivel a te babad szopizik igy igazan nem tudom, hogy nallatok ez bevallna-e. eswetleg lefejt anyatejjel keverni az elejen egy picit, hogy ne legyen olyan idegen "semmi" ize mert ugye az edes anyatej vagy tapszer utan azert eleg furcsa lehet. Viszont egy par napig mindig csak delelott add, hogy vedd eszre ha netan kiuti. Hanincs semmi gond akkor mehet este meg delutan is. Kakaoban nem tudok segiteni mert a kisfiam nem szereti. :(
2012. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam 3 hónapos kora óta tápszeres volt,11 hónaposan már kóstoltattam a tejjel de óvatosan és fokozatosan.1 évesen már rendesen próbáltam bevezetni, 13 hónaposan reggel már kakaót ivott tejjel,és napközben is ivott egyet este még maradta tejital,aztán mire 14 hónapos lett már csak tejet kap, házi tejet adtam forralva,vagy bolti 2,8%osat de azt nem forralom,nagyon szereti :)
2012. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én tápszerről tejitalra váltottam 1 éves kora után. Ezt kb. 1-1,5 hónapig itta. Közben kapott feles tejből tejbegrízt.

A tejitalhoz pedig fokozatosan egyre több tejet öntöttem, 1 hét alatt át is tértünk a tejre. (Én akkor még forraltam a tejet, most már nem).

2,8-as dobozos tejet vettem, később háztól tudtunk szerezni kecsketejet, azt imádta!

Az én lányom a kakaót nem nagyon csípi, de a tejeskávét (Maci kávéból) imádja.

2012. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!