Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves babátok tápszert kap...

2 éves babátok tápszert kap vagy tehéntejet?

Figyelt kérdés
A párommal ezen kell vitáznom. :( Szerinte már tehéntejet kéne forralva,abból a kakaót. Én még mindig milupa tejitalt adok a 2 éveseknek valót. m ásfél éves koráig szopizott is.Ahogy elapadt,azóta megy a tejital.

2012. máj. 18. 18:56
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
69%
nekünk MÁR 1 ÉVES KORA ÓTA ISSZA A TEJET.
2012. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
52%
A párodnak van igaza. Már nagyon régen tejet kellett volna neki adni,nem mesterséges tápszert és tejitalt. Ne csodálkozz,ha emiatt majd allergiás lesz a tejtermékekre.
2012. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
81%

2,5 éves koráig kapott tejitalt.két éves koráig egyáltalán nem kapott tehéntejet.két évesen bölcsibe került,ott kapott tehéntejet,kakaót,kávét,de itthon továbbra is bebivita 2+-os tejitalt kapott.

2,5 éves volt,amikor egyik napról a másikra áttértünk a 2,8-as tejre.sparosat szoktam venni neki,az magyar,nincs arany árban,180-190 körül van egy liter.öt nap alatt issza meg,reggel bölcsi előtt iszik két decit

2012. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
90%
2 évesen már nagyon bőven nem baba, hanem kisgyermek. 1 éves korától már lehet tehéntejet adni neki.
2012. máj. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
77%
Szia!Az én fiam 1 éves és tehén tejet kap!Pontosabban 11hónapos kora óta,mert egyszerűen nem kellett neki a tápszer.Nincs semmi baja tőle.Szerintem adhatod neki a tejet.
2012. máj. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
65%

21 hónapos a kisebbem és már nagyon régóta kap tehéntejet - egyéves kora előtt bevezettük és semmi baja. A nővére is hét hónapos volt, amikor először belekóstolt. Sokáig szopiztak, olyannyira, hogy szopival párhuzamosan is ittak tehéntejet.

Sajnos olyan nagy a tápszergyártó cégek befolyása, hogy teljesen téves információkat kapnak a kismamák. A tehéntej nem ördögtől való, sőt, sokkal jobb, mint a mesterséges vacakok, de hát ugye ha ezt reklámoznák, akkor csődbe mennének a cégek.

Az a baba, amelyik ráadásul sokáig anyatejet is kapott, gyakorlatilag nem lesz allergiás, ugyanis ha te fogyasztottál tejet a szoptatás során, akkor az a baba már rég hozzá van szokva.

2012. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
65%

allergiás a korai tehéntej bevezetésétől lesz

minél későbbre húzod a tej bevezetését, annál kevésbé valószínű hogy az élete során felbukkan allergia

a héten mondta a gyerekorvos, én is ebben a dilemmában voltam

2012. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
55%

a lényeg hogy nem MOST lesz baja ha megissza

mert MOST valószínű izlik neki és nem látszik rajta semmi

mert az intolerancia évek alatt alakul ki

ezt is a gyo mondta a héten

2012. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
74%

Kedves sera!

Ilyen alapon ne adjunk semmit a gyermekeinknek,mert ha ne adj ég 25 éves korában allergiás lesz a parlagfűre,majd ostorozhatom magam,hogy biztos amiatt van mert egy évesen bevezettem a tejet!

Ezt te sem gondolhatod komolyan...


Allergiás attól lesz,ha túl későn ismerkedik meg vele a szervezete,mert sokként fog rá reagálni.Sem a túl korai,sem a túl késői bevezetés nem jó!

Az én lányom kezdetektől tápszeres volt,de nem hinném,hogy egy mű dolog annyival jobb lenne mint a tej ami a tehénből jön,és évszázadok óta fogyasztják.Nagyanyáink,dédanyáink is igen jó fizikummal bírtak,bírnak,és hát biztos nem volt a hozzátáplálás központi téma az életükben.Ettek ami volt!


(egyébként 11 hónaposan ORVOSI,és Védőnői beleegyezéssel kezdett tejet kapni,mivel a tápszert 9 hónapos korától nem itta)

2012. máj. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
72%

9-es hozzászóló nagyon jól írtad:)))

a lényeg hogy én is már 1 éves koruktól a tehéntejet vagyis a házi tehéntejet adom nekik:)

2012. máj. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!