Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha utálja a...

Mit csináljak, ha utálja a babánk a babakocsi mózes részét?

Figyelt kérdés

2 hónapos a Manónk, és abszolút lehetetlen vele a mózessel sétálni. Bevásárlások alkalmával a hordozóban szoktuk tologatni, ez max. egy-másfél óra, de a férjem szerint ettől több idő árthat a gerincének (ő orvos, nagyon vigyáz az ilyesmivel). Persze én is tudom, hogy ez nem jó neki, de máshogy egyszerűen nem tudunk sétálni. Mózesben volt már hason, oldalán, így egy picit tűri, de nem sokat, háton soha nem fekszik, csak ha játszószőnyegezik/kiságyban nézelődik, mert utálja, azonnal sír tőle. A babakocsiban ez hatványozottan jön elő.

Ha a hordozóban tologatom, semmi gond, tündérien mosolyog, nézelődik, néha szendereg picit, de láthatóan élvezi. Mit lehet ilyenkor tenni? Jelenleg már csak a teraszon szoktunk vele üldögélni, ilyenkor ő a pihenőszékében van (ehhez van spéci gerincbetétünk, plusz dönthető közel vízszintesbe)... Tudom, hogy a hordozó nem ideális a gerincének, de nem tudok máshogy kimenni vele. Hordozókendő/kenguru szintén kilőve, nem szeret felvéve lenni, csak úgy, hogy szabadon mozoghasson keze-lába....


2012. júl. 2. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem csodálom, hogy utálja a mózest ebben a kánikulában.

Rakd a vízszintesre döntött sportkocsirészbe, ott legalább jár a levegő.

2012. júl. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nemcsak kánikulában utálja, hanem sajnos mindig. A sportrészünk nem dönthető teljesen vízszintesbe, plusz bazinagy neki.
2012. júl. 2. 11:08
 3/11 anonim ***** válasza:
milyen babakocsitok van?
2012. júl. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gabszem ***** válasza:
nálunk is ez a helyzet, igazából sose szerette, csak amíg aludt benne, de ahogy nőtt egyre nehezebben aludt a babakocsiban. kb 3 hónapos korától egyre többet sírt benne, mi most raktuk át a sportrészbe, úgy hogy meg van döntve a háttámlája félig. Hát elvan benne, de nem sokáig, nyűglődik, fel akar ülni, max fél óra és jön a hiszti, hogy vegyük ki... majd ha tud rendesen ülni akkor talán ellesz benne, addig meg csak rövid sétákra megyek vele.
2012. júl. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amíg a lányom nem tudott ülni, gyűlölte a babakocsit, nem látott ki. Ezért nem vettem mózest a fiamnak. A hordozónál jobb megoldás szerintem, ha valamennyire fektetve van a kocsiban. Ha megunja, akkor meg vedd fel karba. Még nem olyan nehéz, 2 hónap múlva meg már emelheted a támlát is a kocsiban. Esetlen valamivel emelheted a fej-hátrésznél a mózesben, pl. pléd.
2012. júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezt az emelés dolgot kipróbálom, mert gyanús, hogy a tiszta vízszint a gond. :)
2012. júl. 2. 12:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, h nem érzi biztonságban magát benne. Ilyen pici babák szeretnek kuckolódni, a hordozó pedig ezt az érzést nyújthatja. Próbálj meg neki egy kis fészket csinálni benne, ami nem túl mély, meleg, de egy picit belesüppedhet. Így a háta mégis vízszintesben van. A másik dolog meg az lehet h háton fekve nem lát téged. Am. meg ha eleve nem szeret háton lenni, akkor nem biztos h hozzá fogod tudni szoktatni.
2012. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én két hónaposnak biztos nem emelném még meg a háttámlát, szerintem nem tesz jót a gerincének.

Én gyerekeim nagyon szerettek hason lenni a babakocsiban pl. Amíg nem tudtak még önállóan felülni, de akartak már nézelődni, akkor hasra tettem őket, és felhajtottam a kupolát. Így láttak mindent, de mégsem kellett ültetni őket.

2012. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mikor kisfiam megunja a sétát a mózesba, akkor jön a csörgő és azt rázom neki. Amíg azt nézi, addig elfelejti, hogy hol is van :-)

Persze mindenki engem néz, hogy mi ez a csörgés. Van, hogy a kulcscsomómat rázom.

2012. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom se szerette a babakocsi semmilyen változatát.Mindig üvöltött benne.Csak a hordozóba szeretett lenni.Akkor még nem volt divat a hordozót a babakocsira tenni,így kézbe kellett vinnem mindenhova.Amúgy semmi baja nem lett a hordozótól,ma már 10 éves nagylány.
2012. júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!