Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babavizet szeretnék adni 5...

Babavizet szeretnék adni 5 hónaposomnak, mert mostanság kevesebb anyatejet eszik. Ha felbontottam, utána tegyem hűtőbe? Mindig melegítgessem? Ti hogy melegítitek fel?

Figyelt kérdés
Cumisüvegébe? De akkor azt ki kell főzni, s abból kanalazzam neki?
2012. júl. 2. 16:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a 4 hós lányomnak pohárból adom, vagyis olyan csészéből, aminek a vége kicsit kifelé áll, kilefetyeli belőle, nagyon cuki. Néha félrenyel, és leissza magát, de nem szeretném a csak anyatejes babámat cumira szoktatni. Amúgy tündéri, próbáld ki te is :)
2012. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az én Kisfiam 3,5 hós, csak cicizik.

De ezekben a nagy melegekben annyira izzad szegényem, meg szerintem kívánja is a vizet, mert beleivott a fürdővizébe, meg a vizes kezét szopogatta :)

A cumisüveget Ő sem fogadja el, a cumit sem, ökölődik (még a tejet sem ette meg, mikor itthon hagytam, mert dokihoz mentem).

Pénteken aztán vettünk Neki egy olyan csőrös poharat meg babavizet. Olyan szépen iszik, meglátja, és csücsörít, mintha szopizni akarna. Kb. 3-szor adtam Neki ma is, de csak kicsit, meg játszik is azzal a csőrrel, szopogatja.

A babavizet nekem a bababoltos így magyarázta: ha megbontom, akkor forralás nélkül adhatom. De utána hűtőbe kell tenni, és 24 órán belül felforralni, majd utána a hűtőbe kell tartani, de forralni már nem kell többször.

Én úgy csináltam, hogy megbontottuk, hűtő, másnap felforraltam az összeset egy edényben, lehűlt, vissza az üvegébe, be a hűtőbe. Reggelente öntök ki a kis pohárba, ami kb. elég lesz egész nap, hogy ne a hideg vizet adjam.

2012. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én sem forralom 6 hós kora óta a vizét (most 9 hós). Pohárból iszik 5 hónapos korától, csak, ha megyünk valahová akkor csőrös. De még mindig nagyon sokszor megszoptatom, nem ellenkezik....:))))
2012. júl. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 xStefix ***** válasza:

Kérdező, szerintem még így sincs feltétlenül szüksége a plusz vízre. Ha egyébként szépen szopizik és jelzi is neked, amikor kér, akkor biztosan tudja ő, mikor szomjas. Én a helyedben inkább szopival kínálnám őt a köztes időkben, aztán ha kér, kap, ha nem, nem.

Egyébként a mesin és a fogzáson kívül ez az életkor alapból ilyen elforgós, úgyhogy emiatt se aggódj. Ha minden alkalommal szopiztatod, amikor tényleg kér/elfogadja, akkor nem lesz gond szerintem. :)

De persze ez csak egyéni meglátás, te jobban tudod.

2012. júl. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!