Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babavizet szeretnék adni 5...

Babavizet szeretnék adni 5 hónaposomnak, mert mostanság kevesebb anyatejet eszik. Ha felbontottam, utána tegyem hűtőbe? Mindig melegítgessem? Ti hogy melegítitek fel?

Figyelt kérdés
Cumisüvegébe? De akkor azt ki kell főzni, s abból kanalazzam neki?
2012. júl. 2. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha vizet akarsz adni neki, akkor forralj fel egy kis edénybe csapvizet, vagy akár a babavizet, és tedd a cumisüvegbe. Nem kell hűtőbe tenni, azt az adagot aznap adhatod neki. Másnap új adagot főzöl fel.
2012. júl. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Babavizet is forralni kell, mert még kicsi. Csak 1 éves kortól adható forralás nélkül, rá van írva.
2012. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 xStefix ***** válasza:
100%

Ha te kínálod őt szopival, az nem elég?

Egyébként a dobozos, üveges vizeket 24/48 órán át még nem kell forralni, de bontás után hűtő és utána már forrald, mielőtt odaadod.

De pont ezért a csapvíz a legegyszerűbb, ha olyan nálatok a minősége. (Nálunk brutál vasas, úgyhogy én is veszem a vizet.)

2012. júl. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet sokan le fogtok pontozni de én már ennyi idős gyereknek nem forralgattam a bab vizet. Baba vizet kap a lányom igaz de azt sem melegítettem meg. Én pohárból adtam neki, hogy a szopi rovására ne menjen. Azért szerintem túlzás egy éves koráig fertőtlenítgetni a dolgait, mert nem éri inger az immunrendszerét.
2012. júl. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 xStefix ***** válasza:
71%
Ja hogy 5 hós, tényleg... hát akkor már szerintem se létszükséglet forralni. (de a víz sem az)
2012. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
40 fokban bizony szüksége lehet vízre ....létszükséglet
2012. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 xStefix ***** válasza:
80%

Nem tudom, az enyém 4 hetes, de neki nincs (sincs). Igaz, szopizik is nappal óránként, de elég neki. Pelusok rendben, szuperül hízik és nagyokat alszik.

Ez elvileg egy 5 hósra is igaz lehet.

2012. júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Többször mellre teszem. Eddig is, mert nagyétkű (volt), de mostanába ha szopik akkor sokszor sír elfordítja a fejét, utána vissza, szopik párat, majd megint elfordul.És emeli fel a fejét, hogy ő már menne. Amúgy 3-4 óránként eszik rendesen, csak a köztes időbe nyűglődik.

Nem akartam felforralni a vizet. De akkor azt mondjátok, hogy már a cumisüveget sem kell kifőzni.

2012. júl. 2. 19:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező én inkább poharat használnék mert egy év másfél múlva meg a pohárra szeretnéd szoktatni és szerintem ez egyszerűbb, ha csak anyatejes volt. Ha nem akkor bocsi, hogy szóltam.

Én már a cumisüveget sem fertőtleníteném ki meleg mosogatós szeres vízben elmosnám utána meg alaposan elöblíteném. Nem lehet, hogy a foga jön? Nálunk akkor kezdődött ez a forgolódás meg akkor amikor megjött először. Na az nagyon nem tetszett neki.

2012. júl. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

utolsónak

ugyanezt csinálta mikor megjött nekem is. Mikor legközelebb is megjött akkor is csinálta neked?

A foga is lehet. Lutri az egész.

Kanállal próbálkozok, de úgy csinál, mintha citromlevet adnék neki. Pohárra nem is gondoltam, olyan fura, hisz csak 5 hós :-)

2012. júl. 2. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!