Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej vagy tápszer? 10 és fél...

Tej vagy tápszer? 10 és fél hónapos baba

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. fél éves koráig tudtam szoptatni a kislányomat, aztán végleg át kellett térni a tápszerre, amit én már az elejétől utáltam! Büdös és rossz íze van... (szerintem) Milumil Pepti2

Ráadásul éhes marad tőle, éjszaka felébred, mert éhes.

Ma este ivott kb. 80ml tejet (mizo 2,8%)

Gondoltam, fokozatosan bevezetem neki, és leállunk a tápszerről.

Vélemény??? Inkább vegyek neki másik tápszert?

Én a tejcsi híve vagyok, de az elsődleges szempont, hogy mi a legjobb a babának.



2012. júl. 2. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért ezt a fajtát itta? Csak mert ez egy speciális tápszer tejfehérje allergiás babáknak. Én előbb sima, nem HA és nem allergiásoknak való tápszert adnék kb. 2 hétig, ha az oké, akkor tejet. Bár én egy éves korig várnék vele, de te elég elszántnak tűnsz. Egyébként a tejnek és a tápszernek pont ugyanannyi a kalóriatartalma, tehát nem emiatt nem ébredt. Adj inkább neki való tejpépet estére.
2012. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább tápszert igyon még, mert aztán még komolyabb problémátok lesz mint nekünk most. Olyan mint a Risztej 545Ft/liter vagy Zabtej ( mert az finomabb ) 725Ft / liter. Én 1 éves kora után adtam neki tejet, de már bánom. 1,5 éves kora után ekcémás lett és mostanra fél évvel később jöttünk rá, hogy a tej miatt. De durván ekcémás. És nagyon sok pénzt költöttem a legjobb kozmetikumokra, mert a szteroid nálam nem alternatíva. Azt mondják az orvosok, hogy 1 éves korig ne adjunk tejet, sőt a legújabb kutatások szerint 3 éves korig ne adjunk a babáknak tejet. Szóval részemről tápszer, tejpép stb. amit lehet kapni.
2012. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért, mert szoptattam és a gyerek arcán apró piros kiütések voltak... az orvos egyből ráfogta, hogy fehérje allergiás és ne szoptassam.... én hülye hallgattam rá, és elkezdett apadni a tejem..

Aztán jött az anyai ösztön. És szoptattam tovább! A kiütések elmúltak. Mint később megtudtam más babáknál is van ilyen, mert ugyanúgy az anyatejre is át kell hogy álljon születés után. Nah mindegy... a dokinő ragaszkodott a hülyeségéhez és maradt ez a tápszer. Mellette szoptattam, amíg tudtam.

Imádja a krémtúrót, joghurtot, pudingot (mindegyik babáknak való) Kapott már tejbegrízt is, amit vízzel és picike tejjel készítettem.

Tejpépet imádja!

2012. júl. 2. 20:19
 4/13 anonim ***** válasza:

mondjuk ha már elkezdted bevezetni, nem értem mi értelme a kérdésnek, de ha már feltetted, leírom, hogy nem tartom helyesnek. azért ajánlják 1 éves korig a tápszert mert abban a tejfehérját szétbontják, hogy könnyebben emészthető legyen (ettől büdös és kesernyés), mivel az ekkora gyerekek pocakja még nem bírja megemészteni a tejfehérjét és később allergia alakulhat ki.

szerintem nem éri meg kockáztatni a baba egészségét, de persze ezt minden anyának magának kell eldöntenie.


a másik meg, hogy egy ekkora gyereknek nem is a tejtől/tápszertől kell, hogy jól lakjon, a napi 5 étkezés mellé kell a tápszer/tejtehát ha éjjel éhes, az attól van, hogy nem elegendő táplálékot eszik. persze a rossz evő gyerekeknél ez sokáig gond marad, tök mindegy, hogy mit eszik.

a másik ami a tápszer mellett szól, hogy hozzáadott vitaminokat, ásványi anyagokat tartalmaz ami a tejben nincs meg

2012. júl. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

15 hónapos múlt a lányom és még mindig tápszert kap. vagyis 1 éves koráig kapott tápszert, azóta junior tejitalt kap.

magasabb a vitamin tartalma, mint a tejnek és könnyebben fel tudja dolgozni a szervezete is.

7 hónapos kora óta kap tejtermékeket, kapott már tejet is egy-egy kis pohárral, de a reggeli és az esti itala még inkább a bekevert tápszer.

Egyszerűen rossz tápszert adsz neki, annál vannak sokkal jobbak is.

Egyébként a tej bevezetése fele víz, fele 1,5%-os tejjel kezdődik az okos könyvek szerint. A 2,8-as tej elég zsíros, megterheli a pici pocakját.

2012. júl. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem maradhattál volna a tápszernél még legalább fél-1 hónapig, de ha adtál neki tejet, akkor fokozatosan bevezetheted,de csak ha nincs tőle hasmenése kiütése.Fiam 11 hónaposan kapott krumplipürét pár kanál forralt házitejjel meg 1/3 tej,2/3 víz arányban tejbegrízt,de reggel,este tápszert kapott,majd 1 éves korától kezdtem igazán bevezetni a tejet,13 hónapos korára már csak tejet kap vagy kakaót,tápszert nem és imádja.
2012. júl. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Milyen tápszert vagy tejitalt tudnátok ajánlani, ami jobb, mint mi használunk? Az orvosunk csak annyit kérdez drágább vagy olcsóbb.... én a legjobbat szeretném, ő pedig, a drágábbat..
2012. júl. 3. 07:23
 8/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Én folyton váltogatom neki, mindegyiket szereti.

1 éves koráig csak Nestle BebaPro tápszereket kapott 1-2-3, aztán a Milupa és a Milumilt felváltva.

Rossmannban pl most akciós a Milumil, és azt nagyon szereti a lányom.

Ne haragudj, de az orvosotok egy debil, én már cseréltem volna, ha a miénk ilyen lenne, bár tudom erre nem mindenkinek van lehetősége.

2012. júl. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, az.... újszülött korában a gyerek kiütésére azt mondta, tejallergiája van, és olyan ekcémás krémet írt ki, amit 6 év alatt nem lehet használni... meg sem vettük... Próbálunk váltani, de még nem találtunk olyat, aki "jobb" lenne.
2012. júl. 4. 08:50
 10/13 anonim ***** válasza:

Merre felé laktok? A mi dokinénik egy tünemény és nagyon jó orvos is!

Támogatja a homeopátiát és két lábbal a földön jár, nincs elszállva, laza, de nagyon érti a dolgát! :)

2012. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!