Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hónaposak vagyunk,1...

6 és fél hónaposak vagyunk,1 hónapja kezdtük a hozzátáplálást, de nem haladunk sehova, egyszerűen nem akar megenni semmit. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
A házilag készítettet sem, és a boltit sem. Gyümölcsit azt végképp nem eszi meg. Már akkor elkezd sírni ha kötöm az előkéjét a nyakába. Azt csinálja hogy szépen elkezd enni, kb. 5 kanál után elkezd üvölteni, de addig szépen eszik, és utána már egy falatot sem fogad el. Ha nem ízlene neki akkor azt az 5 kanállal sem enné meg nem? Volt már valaki ilyen helyzetben? Anyatejes és tápis baba. Nem gondoltam hogy ilyen nehéz a hozzátáplálás.
2009. júl. 9. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A kislányom 6hós múlt, de mi elég korán elkezdtük a hozzátáplálást, ezért elég jól haladunk. Viszont nálunk is megvan ez, amit írsz, hogy pár kanál után elkezd visítani, összeszorítja a száját (úgy nehéz visítani nem?), de max 15-20 másodperc múlva, ha "megcsiklandozom" a száját a kanállal, újból nekikezd. Ezt azoknál a kajáknál csinálja, amit ugyan megeszik, de nem tartozik a kedvencei közé. A sütőtökkel sosem volt problémánk; imádja! Néha, ha fáradt, akkor is csinál így, de akkor nem is nagyon erőltetem, kap tápszert, azzal nem kell küzdenie, mint a a kanalazással.

2009. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk szépen elkezdett a babám enni, nem volt semmi baj, aztán két hétig úgy viselkedett, mint a tiéd. Most megint semmi baj. Én arra tippelek, hogy épp jön a foga, és olyan fázisban volt, hogy érzékenyebb volt az ínye, ami fájt neki, ezért csinálta. Ez csak tipp.
2009. júl. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekünk is baj volt vele. Én azt csináltam hogy amíg ette kanálal addig kanálal etettem, és utána cumisüvegbe. Pár napig cumisüvegeztünk főzelékes cumival, és mikor megszokta hogy nem tápszert kap már edte kanálal is. Egy jóóó tanács: ha teheted TE készitsd neki a kaját, mert én ráfáztam. Mi télen kezdtük a gyümivel és akkor csak banán, alma, narancs volt. Mikor már a könyökén jött ki akkor vettem neki üvegeset. Most hogy bejött a sok-sok gyümi elég nehéz volt arra rászoktatni. :-) De sikerült.
2009. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!