Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lett a kisfiammal?

Mi lett a kisfiammal?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos lesz és eddig szépen elaludt éjszaka magától.A szokásos rutin:fürdés,vacsi,kiságy.Ha nem is azonnal,de elég hamar álomba szenderült magától,minden gond nélkül.Kb. 3 hete mint aki meg van kergülve:minden esti lefekvés egy horror!Az esti rutin változatlan,de ha lerakom aludni,kis ideig még elmagyaráz magának,aztán egyre idegesebben kiált,majd égtelen ordítás és hiszti.Őrjöng,de szó szerint!Mint akit ölnek.Már mindent próbáltunk,de akkor hagyja csak abba,ha ölbe vesszük;ám ilyenkor meg nézeget és vigyorog (pedig tuti álmos,mert alig lát,olyan pici a szeme és este 7-től már nem is alszik).Nem értem mi történhetett.Így az esti lefekvés 1-1,5 órát emészt fel és borzasztó ezt minden áldott nap végig csinálni! :( Valakinek esetleg van valami használható ötlete mi váltotta ki ezt a változást nála?Előre jelezném,hogy NEM a mostani hőség miatt van,mert jóval korábban kezdődött nála.Ilyen korban nincs még szeparációs szorongás,ugye?

Egy kétségbeesett 1. babás anyuka



2012. júl. 2. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy elért egy mozgásfejlődési szakaszt? Nem próbálkozik újfajta mozgással? Akkor szokott ilyen lenni. (Legalábbis nálunk.)
2012. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát...nem rég fordult át hátról hasra+elkezdett "forogni" a kiságyban.Soha nem ott találom,ahová lerakom.Esténként is ez van,lefekvésnél:magyaráz,aztán egyszer csak már keresztben fekszik.Lehet ettől van?Ez elmúlik valamikor? :(
2012. júl. 2. 22:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, sajnos túl kell élni ezt az időszakot. Próbálkoztam én is mindennel, hagytam sírni is, de nem bírtam sokáig, úgy voltam vele, hogy olyan picike még, rám van szüksége. Szerintem ilyenkor az a legfontosabb, hogy ne kezdj el vele játszani, beszélni hozzá, csak vedd ölbe és simogasd, járkálj vele, esetleg dúdolj halkan egy dallamot, de csak így fog könnyebben menni az elaltatás. Ha beszélsz hozzá, még inkább felélénkül és nem akar aludni, nekem a kislányomnak ilyenkor mindig ment a telefonomról halkan babazene kimondottan alváshoz, sétálgattam le-föl, simogattam a kis hátát és így aludt el jó ideig. A Suttogó c. könyvben azt is olvastam, hogy nem szabad abban a hitben hagyni a gyereket elaludni, hogy te ottmaradsz vele, amíg alszik, mert amikor felébred és mégsem vagy ott, akkor a bizalma meg fog inogni és legközelebb már azért nem akar elaludni, mert fél, hogy mire felkel, te már nem leszel ott. Olyan nehéz kérdés ez, hogy mi is az igazán helyes, én jó ideig sétálgattam a kicsimmel, közben mindenki mondta, hogy jó nagy hülye vagyok, mert hogy később már nem fogom bírni (így is fájt a hátam rendesen) és hogy ne szoktassam erre rá. De ahogy nagyobb lett, szépen ez elmúlt, mindig mondtam neki, hogy anya is álmos, megy aludni, szólj ha kell valami, most már ott tartunk, hogyha nagyon álmos, berakom az ágyába és integet, hogy pápá anya :) azaz mehetek is ki a szobájából.
2012. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy este 7-től nem alszik? Hogy van a délutáni alvása? Én ilyen idősen 5-ig engedélyeztem az alvást, utána keltettem, majd 7-kor fürdés, fél8-8-kor alvás.
2012. júl. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk bevált a "nem erőltetés", bár én magam sem vagyok egy rendszer-mániás, szóval nálunk nincs napirend (a naggyal még valamicske volt - ő most 2 éves - , de most a kicsinél - 3 hónapos - már teljesen az ő igényeihez alkalmazkodom, és sokkal könnyebb így). Ha nem akar még aludni, akkor kiviszem hozzánk a konyhába, filmet nézünk, vacsizunk, kimegyünk a kertbe, stb. Előbb-utóbb elálmosodik.


Még amit észrevettem a fiamnál, és kíváncsi vagyok, a lánynál is így lesz-e: pici korában ő is elaludt egyedül, de olyan 3-4 hónaposan kezdett el igényelni elalváshoz: vagy a kisujjamat, vagy a cicit szopogatta (cumit nem fogadta el). A délutáni alváshoz most is kell neki a cici, és este is ott van vele valamelyikünk, amíg elalszik.


Annak vagyok a híve, hogy érdemes az első időszakot rászánni, és a gyerkőcök igényeit teljes mértékben kielégíteni - nekünk az csak pár év, de nekik minden.

2012. júl. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínű, hogy egyszerűen még nem álmos:) Ahogy telik az idő mindig változik a napirend, mivel változnak a baba igényei, hiszen növekszik. Ne erőszakoskodj vele, játszatok egy nagyot, szórakoztasd, kacagjon sokat. Ha jól kifáradt, tedd le, és próbáld a szokott módon elaltatni. Így az a másfél óra neked sem lesz kínlódás, de valószínű hamarabb elfárad majd. A lényeg, hogy ne idegeskedj, és ne erőltess semmit, mert a baba érzi a feszültséget, és még jobban megmakacsolja magát. Szerintem mindenre vonatkozik, hogy nyugi, idő mint a tenger, hiszen azért vagyunk otthon, hogy főállásban a babánkat gondozzuk. Ha erre gondolsz, akkor minden könnyebben megy majd.

2012. júl. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat.Igen,az kimaradt:nálunk elég későn van a fürdés,9-kor.Próbáltuk korábban (7-8 fele),de az én drágámnak kicsi az alvásigénye és olyankor már reggel 5-kor fenn kukorékolt (alapvetően 1-2 órában lerendezi a napközbeni alvásokat is 10-20 perces elosztásban).Ezért toltuk ki neki ilyenkorra.Pedig tuti álmos,mert ragad a szeme,de küzd az alvás ellen.Én sem veszem fel vele a kommunikációt ilyenkor,próbálom érzékeltetne vele,hogy ez most az alvás idő és nem "bratyizunk" már ilyenkor.De minden hiába. :( Próbálok én mindent,de semmi nem jó.

Csak nem értem mi történt,hiszen eddig ment minden simán,tudta,hogy ilyenkor aludni fogunk és nem is tiltakozott.Később meg csak nem akarom lerakni aludni,mert így is van mikor belecsúszunk a 11 órába,addig kínlódik. :(

Esetleg a foga??Még nincs kinn neki egy sem.3 hónapos kora óta ömlik a nyála,lehet ez lenne a baj??De akkor miért csak este,lefekvésnél jön elő?

2012. júl. 3. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!