Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom hogy szabad -e...

Angel1 kérdése:

Nem tudom hogy szabad -e gyereket örökbe fogadni 18 évesen. Valaki nem tud segíteni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos nem én leszek az egyetlen, aki megkérdezi: Miért akarsz örökbe fogadni?


Nem tudok hivatalos választ a kérdésedre, de szerintem semmi esély nem lenne rá, nagyon szigorúan veszik az ilyet, és rengeteg ember áll sorban -akinek egyáltalán nem lehet gyereke, viszont az anyagi körülményei biztosítottak-.

2012. júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagykorú fogadhat örökbe, tehát elvileg igen. gyakorlatilag meg nem hinném
2012. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ki a 18 éves? Aki örökbe fogadna, vagy akit örökbe fogadnak?
2012. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, ha az a 18 éves, akit örökbe akarnak fogadni, akkor nem. Nagykorút nem leht
2012. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Pont a minap olvastam errol egy cikket, es abban az volt leirva hogy az orokbefogado ha mar nagykoru elvileg lehetseges, de szamos dolognak jarnak utana. Megnezik hogy az orokbefogadonak van e munkaviszonya, haztartasban el, vagy sajat haztartast lat el, egyedulallo e vagy hazas, valamint anyagi helyzetet nezik, hogy el tudna e latni, munkaviszonya van e, vagy iskolaba jar e meg, ha igen (osztondijas e vagy valami ilyesmi volt), egyszoval adott korulmenyeknek kell lennie ahhoz hogy orokbefogadhass. Valamint komoly vizsgalatokon esik at az orokbefogado. (pszichologus stb...)

Tapasztalatom ugyan nincs, de egy nagyon kozeli baratom fogadott orokbe, es nagyon sok evig elhuzodott maga a papirmunka, illetve a leendo szulok vizsgalata. Ha jol emlekszem 5-6 ev korul volt mire orokbefogadott egy babat. Ja azt meg elfelejtettem hogy meg kimennek es megvizsgaljak, megnezik hogy adottak e a korulmenyek ahhoz hogy orokbefogadhass.

2012. júl. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem,csak 24 éves kortól.Vagy ez csak a nevelőszülőkre vonatkozik?
2012. júl. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hívd fel a védőnőt, illetve a Gólyafészek Otthont. De ha csecsemőt akarsz, akkor 4-5 év a várakozási idő. (És persze egy csomó feltételnek eleget kell tenni, amit már előttem leírtak.)

De még mindig nem tisztázott, hogy miért is akarsz te örökbe fogadni? Kiderült, hogy nem lehet gyereked? Akkor mielőbb kezdj intézkedni, mert tényleg hosszú a várólista.

Vagy egyszerűen csak félsz a szüléstől? Akkor hagyd, még meggondolod magad, fiatal vagy.

Vagy van egy elárvult rokon gyerek? Az megint más kérdés, akkor szerintem egyszerűbb a helyzet, mert rokonnak könnyebben odaadják a gyereket, inkább, mint az árvaház.

Egyébként most hallottam, hogy valamit egyszerűsítenek az adminisztráción, hogy előbb lehessen örökbe fogadni. De persze az csak a 3 évnél idősebb gyerekre vonatkozik, mert a kicsikre sokat kell várni.

2012. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

elméletileg lehet. gyakorlatilag mire eljutnál az örökbefogadásig, már rég nem leszel 18 éves ;)

el kell végezni egy tanfolyamot, majd ugye kell egy saját lakás/ház, 1-2 éve bejelentett munkahely és ugye a gyerekre is éveket kell várni.


ha csak nem egy másik szituációra gondolsz, hogy mondjuk a kistestvéredet örökbefogadod a körülményeitek miatt, azt minden további nélkül lehet ha van állásod, azt nagyon is támogatják! :)

2012. júl. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!