Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatás, hagyjam sírni?

Altatás, hagyjam sírni?

Figyelt kérdés
Nekem ez nem megy... 8 hós kisfiam csak babhintában alszik el, onnan szoktam átvinni a kiságyába.... tudom, ez nem jó, de amióta jöttek a fogacskák, csak így tudtam elaltatni, pedig azelőtt mindig elaludt magától.... gondoltam itt az ideje következetesnek lenni, megpróbáltam azt a módszert, amit itt olvastam, ill amit a védőnőm is javasolt: letenni, jóéjt puszi stb... aztán kimenni, ha sír, 5 percenként bemenni, de nem kivenni.... hát ezt eljátszottuk 45 percen keresztül... alig bírtam ki az 5 percet! Azt mondta a védőnő, az nem sok!!!! 5 perc, amikor ordít a pici???? fú, komolyan mondom már én is majdnem bőgtem.... aztán feladtam,mert úgy belelovalta magát a sírásba, hogy hörgött....átvittem a hintába....tudom, nem tettem jól, de nem bírtuk tovább...annyira zaklatott volt, hogy már ott sem aludt el.... felvettem, beszéltem hozzá kb 1 percig, megnyugodott nézett, felém nyúlt,megérintette az arcom... mintha hálás lenne, hogy végre ott vagyok vele.... aztán letettem a kiságyába és elaludt....mert már annyira kimerítette a sírás!!! Mit tegyek? Biztos, hogy ez jó? Nem csak azért alszik el, mert már kifárad? Nem érzi azt a hosszú 5 percek alatt, hogy nem számíthat rám? Hogyan csináljam??? Ne haragudjatok a hosszú monológért, de úgy fáj a lelkem érte.... tudom, hogy meg kell ezt tanítanom neki,mert mindkettőnknek így a jobb, de tényleg még ki sem vehetem a kiságyból? Nekem úgy tűnik behergeli magát és egyre jobban sír, és az 5 percek neki is nekem is egyre hosszabbnak tűnnek.... Segítsetek!
2009. júl. 9. 22:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

[link]


"Használjuk józan ítélőképességünket azokkal a tanácsokkal kapcsolatban, amelyek egy „éjszakát átalvó kényelmes babát” ígérnek, annál is inkább, mivel ezek a módszerek azt a veszélyt rejtik magukban, hogy távolságot teremtenek anya és gyermeke között, és aláássák az egymás iránti kölcsönös bizalmat. Felszínesen nézve a baba-edző módszerek könnyebbséget hoznak, de ez csupán rövid távú haszon hosszú távú veszteséggel. Az anya így elszalasztja a lehetőségét annak, hogy igazán megismerje és megértse gyermekét, a gyermek pedig elveszti azt a lehetőséget, hogy teljes bizalmat tápláljon a róla gondoskodók felé. Az anya ilyenkor saját biológiai jelzései és ítélete helyett olyanok tanácsát követi, akiknek sem biológiai, sem gondozói kötődésük nincs a gyermekhez."

2009. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a ringatás hiányzik neki. Gondoltál már rá, hogy venni kellene egy bölcsőt??? Úgy hallottam vannak elektromos bölcsők is. Nézz utána!!!
2009. júl. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hallgass az ösztöneidre! Ha ő így tud elaludni,akkor hagyd őt.ha meg kinövi a hintát úgyse akar majd benne elaludni,mert kényelmetlen lesz neki.Megtalálja majd a módját,ne félj.Most a harmadik babámmal "nyűglődöm" mindhárom gyermekem rossz alvó.Csak úgy alszik el,ha ringatom,sétálok vele.Hát mit mondjak...Édes teher :)))Most közelít a 10 kg-hoz A két nagyobbik is talált más elalvási "rituálét" amikor már nem bírtam cipelni a feneküket.Persze,ahhoz is én kellettem.De kinövik.És ha ez ad biztonságot neki akkor legyen ez.Én sem tudom sírni hagyni,pedig éjjel nagyon sokszor ébred és most 7.5 hónapos.
2009. júl. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem se hagyjad sírni, mert az egyikőtöknek sem jó. Ha nem gond, elmesélem nálunk mi a helyzet. 1 éves a kislányom. Pici korában sokat bukott, ezért voltak időszakok, amikor míg el nem aludt a kezemben, nem mertem letenni. De ezzel együtt is ez az időszak olyan volt, hogy evett és aludt. Aztán utána jött a ringatós korszak, és nagyrészt csak apa tudta elaltatni, aztán amiko már nehéz lett, jött egy kis simogatós korszak, ha nem aludt ela cicin persze. Ezt a leteszem hagyom sírni dolgot én is próbáltam már egy ideje, de egyszerűen nem jött be. Volt, hogy mikor emeltem a kiságyba, megkapaszkodott az ágy szélében, szorította és torka szakadtából sírt, persze aztán itt abba is maradt és maradt az, hogy napközben még elaludt cicin, este pedig ha szopin nem aludt el, akkor a mi ágyunkon még egy kis mászkálás után megvártam míg elalszik és átemeltem a kiságyba, volt, hogy 1-1,5 óráig tartott ez. Mostanában mivel már lépeget, és eléggé kifárasztja magát, ezért már cicin bealszik este, napközben viszont már próbálkozunk kb. 2 hete a leteszem módszerrel és megy!!! Napjában 2x alszik még. Mondanom sem kell nagyon boldog vagyok tőle, mert az altatással nagyon sokat szenvedtünk. Sokat beszélek neki előtte és beteszem a kiságyba, puszilom, és persze van alvós állatkája egy a kezében, 3 db a kiságyban, ami szerintem kell, hogy ne érezze magát egyedül, azokat dobálva, simizve alszik el. És ha kijövök, van hogy nem is sír, az első alkalmaknál volt, hogy picit nyüszizett, de nem sírt. Vissza sem megyek hozzá ekkor, mert tudom, hogy nem lenne belőle alvás. Megbeszéltem magammal csak abban az esetben megyek vissza, ha tényleg sír. Ezt egy anya úgyis tudja. És hát ha már este sem fog elaludni a cicin, vagy ha már nem szopizik, akkor este is be fogom vezetni ezt a módszert. Remélem sikerül.

Tehát sírni tényleg ne hagyjad, szerintem még nem elég érett 8 hónaposan rá, hogy magától aludjon el. Időnként azért próbáljad meg,hátha sikerül, de nem kell erőszakolni ezt a dolgot, addig is vannak más módszerek, amivel biztos el tudod altatni és mindkettőtöknek jó. Anyukák dolga, hogy mindenben segítség a gyermeküket. Sok sikert!

2009. júl. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
Szia, ha úgy érzed ezt a módszert nem tudod végig csinálni, bele se kezdj. Mert teljesen felesleges. Most volt azt hiszem a Zone Club műsorán a Vásott kölykök (szombaton 11 órától)ahol egy Tanya Myron pszihológus csinálja ezt a módszert [link] megnézheted. Ha nincs annyi akaraterőd mint ott a házaspárnak akkor bele se kezd. A nő 293-szor fektette vissza gyermekét az első éjszaka, de az ötödik nap már kiválóan aludt a gyerek. Szóval a módszer jó, és müködik de csak ha végig tudod következetesen csinálni. Különben én sem szerettem ha a gyerek bele hergeli magát a sírásba mert utánna sokkal nehezebb elaltatnom. Hála nekem kiváló alvó.De sokszor ebből a műsorból gyüjtök akarat erőt és szerintem jó müsor.Mindenképp ajánlom, hogy nézd meg sokat lehet tanulni mások hibáiból. És szerintem nem kell az ilyen korú gyereket mindegyiket altatni. Nekem be vált ha nagyon elkezdett volna sírni adtam neki pár csepp cebion cseppet és akkor azt szopogatta és nem hergelte magát annyira. De ez csak az én módszerem.
2009. júl. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tegmapi 22:56-os vagyok. Kösz a lepontozást, aranyosak vagytok. Érdekes, más is azt irta amit én, érdekes, mégis én vagyok a rossz...
2009. júl. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!