Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autóúton, ahol nincs járda,...

Autóúton, ahol nincs járda, melyik oldalon kell tolni a babakocsit?

Figyelt kérdés
Nálunk nincs járda, nem főút, hanem autóút van. Egyszer azt olvastam, hogy bal oldalon kell tolni menetiránnyal szemben, hogy lássuk mikor jön autó. Bár elgondolkodtató, annyi tragédiáról lehet hallani...Szóval van vmi KRESZ szabály erre vonatkozóan?
2012. júl. 4. 13:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Bocs, kedves kérdező, nem Neked írtam a kényelmet, a többit sem, hanem azoknak akik egyből a torkomnak estek és 0-ra pontoztak, mert én félős vagyok.
2012. júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 gabszem ***** válasza:
Forgalommal szemben
2012. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a válaszokat! Én is félős vagyok, mások szerint agyonaggódom a dolgokat, ezért is kérdeztem...Köszönöm mindenkinek!
2012. júl. 4. 18:44
 14/17 Golan Trevize ***** válasza:
Autóúton TILOS a gyalogosforgalom!
2013. ápr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Golan Trevize ***** válasza:

Gyalogosok közlekedése


21. §

(9) A gyalogosnak tilos

f) autóúton (a leállósávon és az útpadkán is) közlekedni, valamint útkereszteződésen kívül áthaladni;

2013. ápr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Akkor leírom kicsit pontosan. Belső utca, ahol autók járnak, nincs járda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ha kijövök a házból csak az útra tudok menni!!!!!!!!!!!! Leírtam már, hogy milyen útról van szó. Levegőben mégsem mehetek??!!
2013. ápr. 6. 11:19
 17/17 anonim válasza:
Ha jol ertem a kresz szerint ugy kell gyalogolni, hogy jobb oldalon? Allandoan hatrakapkodva a fejet hogy aki jon nem e pont egy vakcezar vagy figyelmetlen es nem vesz eszre s elcsap...? Ha ez igy van marpedig az uj kresz kerdesekbol is ez jon le akkor az pont olyan mint a 47 rugobol meg lehet elni de megrohadna a szaja ha meg kene eljen belolle kapna olommergezest!
2015. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!