Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jobb lenne, ha nem adnánk ezt...

Jobb lenne, ha nem adnánk ezt a nevet leendő gyermekünknek?

Figyelt kérdés

Szóval, mindkettőnknek nagyon tetszik az a fiú név, hogy Farkas. A baj csak az, hogy a leendő férjem Kis. Kis Farkas. Ez kicseszés lenne szegénnyel, nem? Anyámnak mondtam és elkezdett nevetni...

Persze manapság a gyerek viselhetné az én vezeték nevemet is, de azzal sem vagyunk kisegítve, mert az enyém meg Fekete. Kis Farkas, Fekete Farkas... Ez nevetséges? Nagyon tetszik a Farkas név, de mikor hozzátoldottuk a vezetéknévhez elbizonytalanodtunk. Esetleg második nevet válasszunk, toldjuk be a kettő közé és szólítsuk Farkasnak? Vagy találjunk valami mást, ami ennyire tetszik? Szerintetek? Nem nagyon szeretném, hogy egy nap úgy jöjjön haza az iskolából, hogy utálja a nevét, mert kicsúfolják. Vagy ez nem is annyira csúfolós kategória?


2009. júl. 9. 23:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem adjatok neki második nevet a két név közé. Valami egyszerűbbet, hétköznapibbat, úgy "elveszi az élét" a Farkasnak. Különös név az biztos:-)
2009. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nagyon ritka és különleges névnak tűnik így elsőre. Olyannyira, hogy pedagógus létemre soha életemben nem találkoztam sem ilyen nevű felnőttel, sem ilyen nevű gyermekkel.(Pedig sok-sok gyerekkel foglalkozom/tam.)

Hááát...igen, ezekhez a vezetéknevekhez tényleg meghökkentően hangzik. Beszédes név. Volt egy tanítványom, Hosszú Barna a neve. Nem Barnabás, csak Barna. Őt rengetegszer csúfolták...

Mi lenne, ha két keresztnevet választanátok és a Farkas név a második lenne?(Pl: Kis Levente Farkas)

Ilyen tanítványom is volt: Szabó Hajnalka Éva. Mindenki Évának hívta. (Itt most csak egy kitalált nevet írtam, de nem is a valódiság a lényeg most)

Szóval én a két keresztnév mellett döntenék a helyetekben, ha ennyre tetszik ez a név.

2009. júl. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%

Hát elég furcsa név.És szerintem csüfolós is.

Olyan nevet adjatok neki amit felnótt korában nem akar majd megválltoztatni.

2009. júl. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
49%

A két keresztnevet a legtöbb ember utálja, ne kínozzátok ilyennel a gyereket.

A Farkasból meg minden kölyök csak buta vicceket csinálna egész élete alatt.

Én semmiképp nem adnék ilyen nevet a fiamnak, még akkor sem ha nagyon tetszene, bár nekem, személy szerint nem tetszik.

2009. júl. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
53%
Ne szúrjatok ki szegény gyerekkel.Az iskolában mindan gyerek őt fogja csúfolni.Nekem nagyon tetszik a Jonatán név,de mivel van ilyen alma,a gyerekek biztos csúfolták volna.Így lett a fiam Viktor
2009. júl. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Apukám is Barna, csak úgy simán. :) Fekete Barna. Ez is jó, mi? Igazából nem maga a Farkas a kérdés, hogy az jó név-e úgy egyébként, hanem a vezetéknévvel egyben. A párom szerint a Kis Virággal nem lenne semmi baj, ugyanilyen a Kis Farkas is, butaság ezen gondolkodni. Nem tudom, azért nem teljesen ugyanolyan.

A csúfolós kategóriát azért kérdeztem, mert ugye nincs ekkora gyerekem, nem látok a fejükbe, arra emlékszem, hogy nálunk még a sima Ágnesből is mágnes lett, a farkas meg azért egy fiús állat, csak nem lenne ciki a fiúk közt kis farkasnak lenni. Na remélem érthető volt.. :)

Nagyon bosszant, meg nagyon tetszik a név, és másikat meg még nem találtam olyat, ami nagyon jó lenne. Régebben azt hittem, hogy milyen egyszerű elnevezni egy gyereket, erre tessék.. :)

2009. júl. 9. 23:59
 7/25 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem se szúrjatok ki szegény gyerekkel ennyire,hogy ilyen nevetséges nevet adtok neki.

Ha jót akartok neki keressetek másik nevet.

2009. júl. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ja és nekem minden válasz hasznos, nem szokásom lepontozni!
2009. júl. 10. 00:00
 9/25 anonim ***** válasza:
93%
Egyet értek a legelso válasz adóval.Adhatod neki nyugottan a KISS FARKAS nevet,csak szúrjál be kozé egy másikat is.Akkor már nem fogják csúfolni,és ti is úgy hívhatjátok a kicsit ahogy nektek tetszik.
2009. júl. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Júújj...ez tényleg nehéz.

Ha beszúrsz egy másik nevet,az lehet megoldás,de tudjátok milyenek a gyerekek...úgyis megtalálják a megoldást,ha gúnyolódni akarnak.Mi is ilyenek voltunk,addig tekertük a nevet,amíg ki nem jött belőle valami vicces.Én nem adnám a helyetekben a Farkas nevet.

2009. júl. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!