Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz az, hogy ha egy...

Tényleg igaz az, hogy ha egy baba sokat szopizza az ujját, akkor szinte "elkophat" az ujjbegye, sőt, idővel érzéketlenné is válhat?

Figyelt kérdés
Elég hülyén hangzik, valahogy nem tudom elképzelni, hogy ilyen megtörténhet, pedig mindenki ezzel riogat, mert kislányom állandóan szopizza a hüvelykujját. Próbáltam a cumit, minden nap odaadom Neki, de azt azonnal kiköpi.
2009. júl. 10. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12 évig szoptam, semmi baja nincs az ujjamnak. Se a fogaimnak.
2009. júl. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*mármint az ujjam szoptam 12 évig :)
2009. júl. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
jahh most jutott eszembe, kicsit nagyobb koromban lett rajta bőrkeményedés, de mikor leszoktam, elmúlt, meg nem volt feltűnő. De olyan sokág úgyis csak kevés gyerek szopizza az ujját.
2009. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor jó. :-) Gondoltam, hogy ez valami baromság, csak annyiszor hallottam egymástól független emberektől, hogy elkezdtem gondolkodni. Ez a hülyeség is honnan jön?
2009. júl. 10. 14:00
 5/15 anonim ***** válasza:

én is kb 10-12 éves koromig cumiztam az ujjammal

nekem elöl meglazultak a fogaim, akkor nem törődtek vele, most meg korona van a fogamon elöl 23 évesen

(mindig mostam fogat)

2009. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, talán a fogakkal kapcsolatban kell ezügyben csak aggódni, mert azt viszont biztosan tudom, hogy az ujjszopizás deformálhatja a fogsort, az éppen kibújó fogakat, de csak leszokik róla, remélem ennyi ideig azért Ő nem fogja szopizni az ujját. Igazából, azt vettem észre, hogy ezzel nyugtatja magát, amióta megtalálta, már nem cicin alszik el, hanem elég Neki az ujjacskája is.
2009. júl. 10. 14:10
 7/15 anonim ***** válasza:
7 hónapos a kislányom, kb 2 hónapos kora óta szopizza a bal hüvelykujját. Azóta arról az ujjáról nem kell körmöt vágnom, valahogy "leszopogatja".
2009. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17 hós lányom még mindig szopizza ha fél, éhes, álmos...
2009. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyébként van benne ráció, gondolj csak a körülmetélés hatásaira. Annyi kárt azért nem okozhat a tapintásában, hogy később ez komoly hátrányt jelentene-teljesen érzéketlenné nem válik szerintem. Jó kérdés, én is kíváncsi lennék egy hozzáértő válaszára.
2009. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ilyen baromságot nem szabad elhinni!
2009. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!