Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Szerintetek pihenőszé...

Anyukák! Szerintetek pihenőszéket, vagy bébihintát vásároljak? Nektek melyik vált be?

Figyelt kérdés
Légyszi írjátok meg, hogy melyik márkát választottátok és hogy a babátok melyik funkciót szerette a legjobban. Köszönöm!

2012. júl. 5. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi olyan babahintát vettünk aminek kivehető az ülőrésze és pihenőszék lesz belőle. Fisher price 3in1 babahinta Hinta, pihenőszék, és hintaszék az egyben. Az állványon hintaként funkcionál. Ha leveszed a szék alján van egy támasz, mellyel pihenőszék, ha azt behajtod hintaszék. De így a hintaszék nem rezeg csak akkor zenél ha az állványon van. A legjobban a pihenőszék vált be de nem feltétlen azért mert szerette, hanem mert nekem nagy segítség volt. Mindenhol ott lehetett velem, lakáson belül még a fürdőbe is bevittem ha nyűgösebb napjaink voltak és jól elnézelődött amíg csináltam a dolgom.
2012. júl. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
szerintem a bébihordó is megfelel e célra. egyrészt azért, mivel a gyerek épphogy elkezdi használni, már ki is növi, vagy inkább kúszik-mászik, minthogy megmaradjon benne. pihenni abban is tud, ha meg meglököd(löködöd) hintázik. arra is fel lehet pakolni színes csörgőket, stb. mi(egyrészt anyagi okok miatt) nem vettünk de egyébként is az a véleményem az ilyen dolgokról, hogy felesleges, hiszen anno nem voltak ilyen dolgok, amikor én voltam baba még baldachin sem volt a legtöbb babaágyon, nemhogy pihenőszék, stb. mégis felnőttünk. persze, jó dolgoknak találom ezeket a dolgokat pl.: zenélős fejlesztő játék, átalakítható kiságy, hiperszuper babakocsi, ilyenek. de ezeket a dolgokat, amiket a gyerek használ kb 2 hónapig, és drágák, sajnálom a pénzt. de ez az én véleményem.. nekünk bevált a bébihordó, eszembe se jutott bébihintát, pihenőszéket vásárolni. rendes hintát meg kap akkor, mikor már tud ülni..
2012. júl. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekünk Fisher Price hintánk van, de nem ez a 3in1, hanem a sima. Nagyon szereti a babám, sokat van benne, sokszor a levegőzést is úgy oldjuk meg, hogy az erkélyre kitesszük hintában. Pár hetes kora óta használjuk, most 4 hónapos. Szerintem jobb, mint a hordozó, a hordozó zártabb, ebben a melegben jobban beleizzad, na meg az nem hintázik magától, nem rezeg és nem zenél :)
2012. júl. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es, igen, a mi babakorunkban nem volt sokminden, mégis felnőttünk. Pl eldobható pelenka sem volt, akkor most te is tetrapelenkával pelenkázod a gyereket?

Tőlem annyira idegen ez az elv, hogy ha nekem nem adatott meg valami, akkor nehogymár a gyerekem jobban járjon...

2012. júl. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
4-es nem azt mondtam, hogy ami nekem nem volt az a gyerekemnek se legyen! sőt! nekem semmim nem volt gyerekkoromban.. ruhákból a legócskábbat, legrondábbat, legkényelmetlenebbet kaptam, a lényeg, hogy olcsó legyen. soha nem kaptam meg azt a ruhát, amit szerettem volna. pont ezért adok meg a gyerekeimnek amit elő tudok teremteni. nem azt mondtam, hogy textilpelenkával tettem tisztába a gyerekeimet, nem kellene a szavaimat kiforgatni. csupán azt, hogy szerintem felesleges dolog.. . a gyerekeimnek mindenből a legjobbat vettem, pedig nem vagyunk (voltunk) jó anyagi helyzetben, de túlélték, hogy nem vettem nekik phenőszéket, vagy babahintát. most, hogy nagyok lettek, sem hiányolják, hogy anno nem vettem nekik. nagy segítség az elfoglalt szülőnek abban biztos vagyok. nekem a 2 kicsim egymás után jött. 2 éves volt a nagyobb, mikor született a kicsi. a kicsi mivel nélkülem nem volt meg, kenguruba raktam és magamra vettem, de idő után a hátam nem bírta. semmi segítségem nem volt, mivel a férjem szülei már nem élnek, az enyémek pedig az ország másik végén. volt, hogy 39fokos lázam volt, nem is egyszer, alig birtam a kezemet odébb tenni, a gyerekeket mégis elláttam, babaszék nélkül. nem kell elmagyaráznom, milyen egy világot felfedező 2 évessel,és egy erősen hasfájós picivel, az apjuk meg dolgozott reggeltől estig, megállás nélkül.. de elvoltunk mégis, nem szenvedtek semmiben hiányt, tökéletes volt a hordozó is..
2012. júl. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, most hogy jön a témához ez a panaszáradat. Azt írtad, azért hülyeség a pihenőszék, mert te is felnőttél nélküle. Én csak erre az indokra mondtam, hogy szerintem hülyeség, mert sok minden volt, amit tudtunk nélkülözni, mert akkor még nem is léteztek azok a dolgok, a gyerekeinknek mégis megvehetjük. A te dolgod, hogy mit veszel meg a gyerekednek és mit nem, megértem, ha te feleslegesnek tartod pl a hintát, csak az indokodat kifogásoltam, miszerint mi is felnőttünk nélküle.

Ja és persze, a gyerekeidnek semmi baja nem lett, hogy nem volt pihenőszékük, szerintem senki nem állította, hogy lelkibeteg lesz az a gyerek, akinek nem volt. Csak annyit mondtam, hogy szerintem az nem lehet indok, hogy nekünk, meg a nagyanyáinknak sem volt, mert akkor ennyi erővel mosógépünk se legyen, mert a nagyanyáink még a tűzhelyen főzték ki a pelenkákat.

2012. júl. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő van, mindkettőt imádja.

Állítható a támlájuk, tehát eléggé hátra, majdnem vízszintesbe is lehet dönteni!

A bébihordóba én speciel csak akkor rakom,ha muszáj! Nem gondolom túl kényelmesnek az alakját!

2012. júl. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 nittababy ***** válasza:
nekünk a pihenőszék vált be kislányom nagyon szerete és a végén már egyedül hintáztatta magát!!
2012. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is a FP pihenőszék ami lehet hinta is és rezeg is,imádták! Eladó :D
2012. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk van babahintánk (olyan, mint az adamo bölcsőhinta, csak utánzat, így felébe se került) és van pihenőszékünk is. Nekem mindkettő bejött, mindkettő másért.

A hintában már újszülöttként is remekül érezték magukat a gyerekeim és épp a napokban volt egy nyűgösebb, hasfájós délelőttje a legkisebbemnek - én szúrtam el, nem jutott eszembe, hogy nem kéne sárgaborsófőzeléket ennem, na mindegy - viszont főznöm is kellett a két nagyobbnak (23 hós és majdnem négyéves), így az ajtófélfára erősített babahintában egyik kézzel a gyereket hintáztattam, a másikkal a kaját csináltam, jól jött, a pici elaludt, az ebéd elkészült. :-) De hasfájás nélkül is nagyon szívesen aludt benne mind. A pihenőszéket később szoktuk használni, bevallom őszintén én még etetőszék helyett is bevetettem párszor, tökéletes volt. Amúgy pihenőszékbe inkább 3 hónapos koruk után voltak szívesebben, onnan jól tudtak ébrenléti idejükben nézelődni, szerették. Nekünk egy noname pihiszékünk van egyébként, eredetileg ringatófunkciós és zenél is, de ezeket nem nagyon használtuk ki rajta. Viszont extra olcsón vettem anno, mert kiállított darab volt.

Én azért is költöttem bátrabban ilyenekre, mert tudtam, hogy több babót tervezünk, így bőven ki lesznek használva.

Aki azt írta, hogy a babahordozóban hintáztatta a picit, teljesen rendben van az is, ha a gyerek szeret a hordozóban lenni. Nekem már a harmadik gyerekem utálja szívből a babahordozót, kész kínzás nekik, szóval csak az autóban vannak benne, amúgy véletlenül sem. Pedig nem is rossz hordozó, plusz még mindent elkövettem én is, hogy kényelmesebb legyen nekik, de utálják. Autózni is akkor kezdtek szeretni a nagyok, amikor normális ülést kaptak, addig mindig ordítás volt a kocsiban. A legpicibb még tűri, de csak amíg megy az autó, utána azonnal ki kell venni belőle. Így nálunk ez az opció kilőve.

2012. júl. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!