Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb. mikortól érti meg a...

Kb. mikortól érti meg a kicsi, hogy "ezt nem szabad"? Hogyan tudtok fegyelmezni?

Figyelt kérdés
Kislányom fél éves múlt, kúszik mindenhová, kész káosz van a lakásban, mindent ide-oda pakolok, hogy ne érje el. Persze mindig talál valamit a kis hamis, amit nem szabadna. Fegyelmezni még nem tudom, egyrészt, mert inkább mosolygok rajta, annyira édes, másrészt pedig úgy látom, nem is érti, hiába mondom pl., hogy "ne tépd le a virág levelét, nem szabad, fáj neki..." A távirányítót is hagyom, hagy vegye kezelésbe, sőt, az órával is babrálhat, persze ha látom, az már a tárgy rovására megy, kiveszem a kezéből. De félek, kiesik a kezemből az irányítás, ha mindent megengedek. Ti hogyan csináljátok?
2009. júl. 10. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyolc hónapos a lányom.Ő már kapaszkodva áll.Ugyan így próbálkozom.:)

Állítólag egy éves kora körül érti már a tiltás.Az más kérdés, hogy hallgat-e rá...:)

2009. júl. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Bocsi, de szerintem nem jól csinálod. Legalábbis nálunk a kezdetektől nem játszhatott távirányítóval, telefonnal, órával stb. Az ilyen dolgokat mindig magasan tároltam, ahol nem éri el. Ez csak szokás és odafigyelés kérdése, hogy ilyesmik ne maradjanak előtte. HA véletleül elöl maradt, akkor gyorsan eltettem, kivettem a kezéből. Volt hogy sírt érte, de nem sokáig. Megszokta, hogy azt neki nem szabad, és azt is elég jól megszokta, hogy ha anya azt mondja, hogy nem szabad, akkor hiába csinál akármit, nem engedi meg. Ez nagyon fontos!!!!!! Következetesség!!!!


Abban igazad van, hogy még nem igazán érti meg, hogy mit miért nem szabad, és egy jó ideig még nem is fog szót fogadni. Kb. másfél éves kora körül már számíthatsz rá. Addig ha megérti is majd, nem fogja azt csinálni, amit mondasz neki. Nagyon sok türelem és kitartás kell hozzá, de mindig következetesen be kell vele tartatni a szabályokat, ha azt akarod, hogy később számítson neki a szavad és ne nőjön a fejedre... Persze nem kell túl szigorú szabályokat felállítani, de azok stabilak legyenek, és olyanok, amik számodra is egyértelműek. Ne azért tilts meg neki valamit, mert a köztudatban az helytelen, hanem azért, mert neked is fontos, hogy az úgy legyen. Pl. nálunk lehet a nappalibanis enni, morzsázni, gyurmázni, mert engem ez nem zavar. Összesöpröm, vagy felporszívózom és kész. Tudom, hogy másnak az az elve, hogy csak az asztalnál szabad enni, nálunk ez nem fontos.


Nem kell minden apróságot ok nélkül tiltani. De ha egyszer kimodod valamire, hogy nem szabad, abból ne engedj, bármit is csinál. Így tanulja meg a gyerek a szabályokat, amikre szüksége van ahhoz, hogy biztonságban érezze magát. Nem azt szereti jobban a gyerek, aki mindent megenged neki, hanem akivel tudja, hol a határ.


Bocs, ha okoskodónak tűntem, csak a saját tapasztalataimat írtam le. Az én lányom 2 éves 4 hónapos most. Dackorszakban vagyunk, de fenti dolgokat most is próbálom betartani. Elég jól megy. Kitartás!!!!!!

2009. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
próbálj mindíg ugyanazzal a hangszínnel és hangsorral reagálni a "nem szabad" dolgokra. nálumnk a hangosabb "Hűűűű!! Jujjujj!" jött be. egy idő után mindig rámnézett, mikor mondtam, és akkor intettem az ujjammal is, és mondtam, hogy "nem szabad". most 10 hós, és mikor közeledik pl. a konnektorhoz, szólok neki, hogy "Hűűűű!! Jujjujj!" és már tudja, hogy azt nem szabad. Még a kis fejét is rázza vigyorogva, hogy nem-nem :). remélem tudtam segíteni. talán nálatok is beválik. a lényeg szerintem, hogy mindig ugyanaz legyen a jel, hogy tudja mihez kötni a rossz dolgokat.
2009. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van, csak a következetességgel érek el eredményt, és a betartható szabályozással. Ez a Hűűű, juuuj nagyon tetszik!!! :) Megpróbálok ügyes lenni.
2009. júl. 10. 14:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előttem szólokhoz csatlakoznék én is. Én is próbálok határokat húzzni. De írtad hogy mosolyogsz.... na ezt NE tedd soha ha fegyelmezel, mert nem fog komolyan venni. Néha én is alig birom ki hogy ne nevessek, nehéz mert nagy édesek, de muszály hogy felnézzen rád.
2009. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!