Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babámmal mit játszhato...

6 hetes babámmal mit játszhatok? Ha ébren van, vele legyek, vagy hagyjam hogy ellegyen a kiságyában?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

Én nagyon sokat játszodtam vele, amikor 6 hónapos volt a kicsim.

Színes papírok mutatása,zörgő celofán...tépni a papírt,babatorna masszás.Hinta.

2009. júl. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármit játszhatsz vele, érdekelni fogja. Nem kell, hogy mindig a karodban legyen, mert megszokja. De ha a kiságyban hagyod, akkor beszélj hozzá.
2009. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy ha elvan egyedül is akkor hagyd, ne vedd fel, mert rászokik, és később nem fogod tudni lerakni. Én így jártam, most iszom a levét. Kicsim már 5 hónapos és gyakorlatilag nincs el magában, mert pici kora óta mindig felvettem, állandóan meséltem, énekeltem, zenét hallgattunk, akkor is, amikor szépen el lett volna magában. Most már nagyon bánom.
2009. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Van egy nagyon jo konyv, Deakne B. Katalin: Anya, tanits engem!


Ebben a szuletestol kezdve iskolakezdesig minden korosztalynak kulon fejlesztesi lehetosegek, jatekok vannak, nagyon szuper.


Irok par sort belole az "1-3 honapos korig" kategoriabol:


"Az 1-3. honap kozott elerkezik az az idopont, mikor az etetes utan a baba mar nem zuhan azonnal alomba. Ekkor, ha magara marad es nem foglalkoznak vele, konnyen elkeseredik es sirasaval hivja vissza a "jatszopartneret". Ilyenkor elegendo, ha a felnott csak a kisagyanal all es beszel hozza, mar ettol is megnyugszik. Kitartoan kell torekednie arra, hogy a kicsi figyelmet az ot korulvevo targyak, ha rovid idore is, de lekossek. Ellenkezo esetben egyetlen szabad percet sem engedelyez majd Onnek a kesobbiek soran. Az onallo jatekra a babat kovetkezetesen es kitartoan meg kell tanitani!


Nezzuk a lehetosegeket!


-A kisagy fole huzott szalagra akasszon szines, mozgathato kis figurakat, csorgot! (Mielott magara hagyja a babat, iranyitsa figyelmet a jatekokra! Nyugodt jatekat ne zavarja meg se On, se masoknak ne engedje ezt!)


-Forditsa hasara, s tegye a jatekokat tole tavolabb, hogy jol lathassa, de kezevel ne erje el!


-Vigye at a babat masik helyisegbe, ott fektesse hanyatt, hagyja magara, hogy nezelodhessen!


A nyoszorgo, unatkozo babat ne kapkodjak fel! Ebrenleti idoszakai egyre hosszabbak lesznek, s kesobb nagyon faraszto lesz az On szamara az allando szorakoztatas.


Fokozatosan szoktassa gyermeket az onallo jatekra!"

2009. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó válaszolóval egyet értek. Nagyon jó az a könyv. Nekem is 6 hetes a babám.

2009. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém általában akkor volt fenn egy fél órácskáig, amikor főzni kezdtem, így mózeskosárban hallgatta a konyhában a receptet. Nem nagyon érdekelte, mert rövid időn belül elaludt. Hat hetes korában inkább csak beszéltem hozzá, meg cirógattuk fürdés előtt.
2009. júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!