Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mi a véleményetek...

Anyukák! Mi a véleményetek arról ha gügyögnek a gyerekhez?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam lent a 3 éves kisfiammal a játszótéren, és arra lettem figyelmes, hogy más gyerekek szülei gügyögnek a 2-3-4 éves gyerekekhez. Nekem ez annyira nem szimpatikus..

Attól még, hogy kicsi nem kell úgy kezelni és gügyögve beszélgetni vele. Mi erről a véleményetek? Engem szinte irritál.


2012. júl. 6. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan gyerekhez alapból nem gügyögök, aki képes felfogni a mondanivalóm és a szavaival kitudja fejezni magát.

2-3-4 éves gyerek igen is tud beszélni, legalábbis az esetek 80%-ban. Természetesen van olyan gyerek, aki nem mond egy szót se, de azt se bátorítanám gügyögéssel.


Az alap, hogy egy 1 év alatt CSECSEMŐNEK gügyögök. Neki még szórakoztató is tud lenni. Főleg, ha utánzóm és ő is utánozhat!

2012. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, én is így vagyok vele! Bár én régebben sem gügyögtem, de persze nem úgy beszéltem a gyermekemmel mint most 3 évesen!:)
2012. júl. 6. 12:07
 3/11 A kérdező kommentje:
Más vélemény??
2012. júl. 6. 12:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam még csak 8 hónapos, de én már ki vagyok akadva ha gagyognak a fiamnak, vagy ha szavakat nem helyesen mondanak neki ki, ezt utálom. Pl szeretem szót szejetem, mert az unokaöccse kiskorában így mondta, én ezt utálom.
2012. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezekre gondolok én is!:) Meg a hanglejtések is tudnak néha idegesíteni..
2012. júl. 6. 12:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
mi megpróbálunk nem gügyögni a 8 hós lányukhoz, de néha az ember rutinból csinálja (kisbaba = gügyögés). Inkább értelmesen beszélünk hozzá, bár a kutya helyett mondjuk h vau-vau, stb. Ezt is sokan ellenzik.
2012. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A vau-vau-t én is csináltam neki, de 2 évesen már magyaráztam neki, hogy a cica azt mondja, hogy "miau" a kutya pedig, hogy "vau" Ezt elmondtam neki párszor és már ő is mondta velem.
2012. júl. 6. 12:43
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Engem nem zavar, hadd gügyögjön neki az idegen. Ha nem szimpi a fiamnak, úgyis otthagyja..:) Engem sokkal jobban zavar, amikor idegenek megfogdossák a fiam kezét, lábát.
2012. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A lábát nyugodtan fogdoshatják, de a kezét én sem szeretem. Főle, hogy koraszülött lett és amikor hazajöttünk a kórházból az orvosok szigorúan monsták, hogy mindig, mindenkinek kézfertőtlenítőt kell használnia. Bizonyára ezért nem szeretem ezt a dolgot.
2012. júl. 6. 13:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem gügyögök. Nem mondok neki ilyeneket, h "cija babu, addál netem puszitát"

Azért nem, mert szerencsétlen gyerek akkor kétszer tanul: először a szót hibásan, majd később meg kell tanulnia helyesen. Szerintetek melyik kisgyerek lesz sikeresebb?

Aki gügyögve beszél, alig érteni, mert ráadásul beszédhibája isvan a korából kifolyóllag, vagy aki első perctől normálisan?

2012. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!