Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is türelmetlenebb lett a...

Más is türelmetlenebb lett a tesó érkezése után az elsö gyerekhez`?

Figyelt kérdés

A fiunk 2 hete született.A lányom 2 éves.Olyan butaságokat képes csinálni amit eddíg nem......De érzem is ,hogy kevesebb a türelmem hozzá.Pedig nagyon szeretem öt!!!

A tesót szereti,puszilja,simizi,csak állandóan piszkálná......


2010. márc. 31. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Én sajnos a középsőhöz, aki 6 éves:( Nagyon furdal a lelkiismeret azóta, a pici 16 hónapos. A legnagyobbal már nem kiabálhatok annyit, hát a középsőn csattan az ostor;) Valahogy mindig Ő hozza ki belőlem az üvöltő oroszlánt... pedig nagyon imádom, és ha nincs velem, hiányzik a rosszasága is. Mindig megfogadom, hogy több türelemmel leszek. Elhatároztam, hogy szedni fogom a Magne B6-ot, talán jót fog tenni...
2010. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos de , szégyellem is magam, mindig próbálom mondogatni magamban hogy csak a féltékenységtől van totál kifordulva magából a fiam, de néha elszakad a cérna és érzem h türelmetlen vagyok vele...

Mondjuk nálunk 2 év van köztük és a kisfiam MOST az utóbbi 2 hónapban "bolondult" meg pedig a tesó már 7 hós.

Egész napos 24 órás állandó figyelmet igényelne, nyűgös, sírós, hsiztis lett, az amúgy meg tök nyugis, barátságos gyerekem.

2010. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előszőr azt olvastam,hogy türelmesebb lettél és meg akartam kérdezni,hogy hogy csinálod?

Imádom a fiamat már 7 éves,de mióta megszületett a húga azóta olyan dolgai vannak amitől falnak tudnék rohanni.

Lehet hogy csak érzékenyebb lettem,vagy a bezártság,vagy a nagyobb felelősség,vagy az osztott figyelem igazából nem tudom.

Néha olyanokért is ráordítok amit régebben nevetve vettem tudomásul.Pedig próbálok nem tenni különbséget,de valahogy mindig oda lyukadok ki hogy este mikor már csendes a lakás lelkiismeret furdalás gyötör hogy ma megint szigorú voltam a naggyal:((

2010. márc. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a fordítottja szoktam lenni. A kicsihez vagyok, voltam néha türelmetlen (nagyon szégyenlem ilyenkor magamat utána kb. már 1 másodperccel is). 14 hónap a kórkülönbség a nagy abszolút nem féltékeny, nekem csupa haszon ha itt van, mert a kicsi tátott szájjal figyeli, hogy mit csinál, ilyenkor kb. le vagyok sz.r-va, csinálhatom a házimunkát. De abban a pillanatban, hogy a nagy nincs, mintha elvágták volna. Ami nem is lenne baj, hiszen azért is van lelkiismeret furdalásom, hogy nem tudok annyi időt lenni a kicsivel, mint a naggyal ennyi idősen, csak én sokszor nem vagyok neki elég jó. Nyűgösködik annak ellenére, hogy ülök mellette, játszani próbálok vele, de ha jön a nővérre már mosolyog is újra. Szóval néha kicsit sokak, főleg, ha felváltva nyűgösek, de imádom őket. És igyekszek ilyenkor is erre gondolni.
2010. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, 6 éves a lányom, a fiam 5 hónapos és sajnos elég sok gondunk van, úgyhogy sokszor szegény kislánnyal elég türelmetlen vagyok, de próbálok változtatni a dolgon és többet foglalkozni vele.
2010. márc. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A két gyermekem között 15 hónap van. Mióta megtudtam, hogy a második babámat várom tudatosan készültem arra, hogy a nagyobbiktól ne várjak el olyan dolgokat amiket még lehet, hogy nem is tud magtenni, és ne legyek hozzá türelmetlenebb. Ez nagyon jól bejött, mert amikor hazavittük a kicsit olyan dolgokban segített amiket nem is feltételeztem volna, pl. pelenkát hozott, telefont idehozta ha szoptattam). Arra gondolok mindig, hogy a hasonló korú gyermekek hogyan viselkednek és hozzájuk képest az enyéim milyenek. Nem azt mondom, hogy soha nem vagyok türelmetlen vagy haragos, de akkor általában mindkettőre, mert mindenhez 2 ember kell. És egy 2,5 és egy 3,5 éves sok mindenre "képes" együtt!!! Én attól tartok, hogy a 2 gyerek nehogy azt vérezze, hogy a másikat jobban szeretem, vagy a másikkal többet foglalkozom. De szerencsére nagyon jó testvérek és szeretik egymást!És ez a lényeg, mert ez egy ÉLETEN át tart!
2010. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!