Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fel kell állandóan kapkodni a...

Fel kell állandóan kapkodni a gyereket?

Figyelt kérdés
Két hónapos kisgyerekünk van. Jól teszem, hogy naponta egy alkalommal hagyom, hadd sírjon (akkor szoktam hagyni, amikor nem éhes, nem szomjas)? Ha felveszem, szinte rögtön elhallgat, és szerintem ez azt jelenti, hogy csak azt akarja, hogy foglalkozzanak vele, viszont félek, hogy ha állandóan felkapkodom, akkor 'követelőzőbb' lesz.
2012. júl. 8. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Kicsi még ehhez a manipulációhoz amit feltételezel róla.Én nem tartom ezt jónak, főleg ilyen tervszerűen hogy na akkor napi 1 alkalommal hagyom hagy sírjon, a többiben meg felveszem? Ebből mit tanulhat, max. az összevisszaságot.
2012. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%

Nem csak egy alkalommal,de a többi esetben is hagyhatod sírni. Nem lesz ettől semmi baja. Ha felkapkodod,akkor erről nem fog leszokni,és te nem tudod mellette a dolgodat végezni.

Ezt a "felkapkodást" olyan találta ki,aki nem nevelt saját gyereket. Ezen a fórumon az anyukákl

többsége hallgat rá,mert azt hiszik,hogy a sírástól sérül a baba lelke.

Ha olvasod az írásokat,mindennap olvashatod,hogy nem tud semmit csinálni,mert a gyereket állandóan cipelni kell. A józan észre kellene hallgatni (esetleg a szüleidre)

2012. júl. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert ilyenkor még azért sír mert nem jó neki valami. Büfiznie kell, nyomja a pelus, szeretetre vágyik stb. Lehet hogy egyszerűen nem álmos, még nézelődni, játszani szeretne.
2012. júl. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is pici még ehhez!

Gondolj bele, te vagy neki a nyugalom szigete, nálad van biztonságban. Kb 6 hónapos korától lehet vele megtenni amit írtál, de akkor sem úgy, hogy napi egyszer sírni hagyod, máskor meg felveszed.

16 hónapos a lányom, folyton babusgattam, 6 hónapos korában már ült, mászott, feltalálta magát, nem vágyott a "felkapkodásra", most meg már külön zavarja, ha sűrűn kézben van.

Ennyi idősen még nem lesz "követelőzőbb".

2012. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked problémád van, akkor kinyitod a szád és beszélsz, illetve tudod hogyan kérj segítséget. Egy ekkora baba, ha gondja van egy dolgot tud tenni. Sír. Neked, mert csak tőled remélhet segítséget! Vannak fizikai és vannak bizony érzelmi szükségletei. Egy 2 hónapos baba soha ne sír ok nélkül, hisztiből! Egy 2 éves már képes erre. DE ez óriási különbség. Ha nem reagálsz a sírására, cserbenhagyod! Ha sokszor cserbenhagyod, akkor a bizalma fog sérülni elsősorban.
2012. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

64százalékos anyuka már jó ideje hirdeti az igéjét. Bármelyik szakember a falnak menne tőle. Egy gyereket nem azért szülünk,hogy legyen valaki a kiságyban amíg mi folytatjuk az életünket.Szerintem butaság ez az egyszer nem veszem fel amúgy meg igen.Ebből aztán semmit nem tanul. Ráadásul ő még nagyon kicsi.Ne haragudj,hogy most mást nem tudok írni,de ez az a téma,amin nagyon fel tudom húzni magam és mielőtt csúnyát mondanék,inkább befejezem.

Egyébként gondolj már bele,ha neked problémád van és nem reagál senki,neked milyen érzés?Az embernek (pláne picibabának) nem csak fizikai szükségletei vannak.

2012. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ettől, hogy napi 1x sírni hagyod, másszor felveszed, hosszú távon max. összezavarodik, de nem tanul meg semmit belőle.

Ilyen kis korban vannak legtöbbet ölbe a babák, ilyenkor van legtöbb gondjuk (hasfájás, pelus, éhes, fázik, stb.), ekkor kell sokat babusgatni őket, és igenis ölbe kell venni megnyugtatni ha valami gondja van! Nem tudják máshogy elmondani mi bajuk van.

Később, amikor elkezd tárgyakat tapizni, mászni, sokkal jobban elfoglalja magát egyedül, kevesebbet akar ölben lenni, mert menni akar, világot felfedezni, játszani.

Nekem 5,5 hós és ha felveszem mikor nem álmos, nem éhes, tehát jókedvében van, 5 perc múlva már alig marad meg az ölemben mert már menne tapizni új tárgyakat, mindig kinéz magának valami! :-)

Szóval a te babád még nagyon kicsi ahhoz, hogy "megtanítsd" neki, hogy nem veszed fel néha. Hadd legyen az öledben amikor igényli.

2012. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Kisfiam ennyi idősen sokat volt ölben mert elég hasfájós volt, ettől függetlenül nem lett felkapva. Nem azt mondom, hogy baj ha néha sír, de ilyenkor még tényleg akkor sírnak ha baj van. Foglalkozni nem csak úgy lehet vele, hogy ölben van, tedd le a szőnyegre, és énekelj neki, vagy mutass színes dolgokat. 7,5 hónapos kisfiú anyukája.
2012. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mikor fiam 2 hónapos volt sokat el volt már hason,nézelődött,próbálkozott valami mozgással,próbálta tolni magát,akkor sírt ha éhes volt,álmos,vagy unatkozott nem volt hasfájós.Szerintem konkrétan ne hagyd sírni hanem foglald el vagy tedd be hintába, pihenőszékbe hogy nézelődhessen,nem kell minden nyekkenésre azonnal felkapni de nem látom értelmét annak,hogy sír egy 2 hónapos baba a kiságyban és hagyják.
2012. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim már 3,5 éves és 2 évesek. Ha sírtak, reagáltam rá. Nem tudnak még babakorukban beszélni, csak sírni. Sírnak ha éhesek, szomjasak, melegük van, unatkoznak, álmosak, szeretetre, törődésre vágynak. Egy kéthónapos kisbaba nem tud oda menni hozzád, és az öledbe kéredzkedni vagy a pelenkáját kicserélni, vagy másik szobába menni, ha unja magát. Teljesen rád van utalva. Azért vállaltad, hogy felneveld, szeresd, törődj vele, megtanítsd az életre és persze az önálló életre is, de ezt nem két hónaposan kell és nem így elkezdeni. A gyermekeimet mindig elláttam, igyekeztem tenni a sírásuk ellen. Nincsenek elkapatva, a kicsi egyedül alszik el, ha dolgom van egyedül eljátszanak. De ha szükségük van rám, pl elesik és puszit kér, vagy bántás éri és vígasztalásra vágyik, vagy éhes, szomjas, pisis, akkor mindig ellátom őket, megkapják a törődést és a szeretetet.

Boldog gyerekek, akik tudják hogy számíthatnak rám. Nem tudom milyenek lennének, ha sírni hagytam volna őket bármilyen célból, de őszintén szólva nem is lettem volna képes rá, hogy ráérek, nincs épp semmi dolgom és csak azért hagyom sírni, hogy ne kelljen épp vele foglalkozni.

2012. júl. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!