Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám egy hetes...

Hogyan tudnám egy hetes babámat minél hamarabb az éjjel-nappal különbségére megtanítani?

Figyelt kérdés

A múlt éjjel éjféltől reggel 4-ig fennt volt, aztán ma reggel 7-kor megint felébredt és most még mindig nem alszik (10.40) Szopizni még nem nagyon tanult meg, mert elég keveset eszik, inkább csak cicizne, és a szelek is bántják szegényt. És persze ha leteszem azonnal sírni kezd és csak ölben nyugszik meg. De azt sem szeretném, ha mindig ölben lenne.

MIT TEGYEK?????????


2009. júl. 11. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Próbálgasd a szoptatást nagyon sokszor, mert ennie kellene a babának. Azt sem tartom kizártnak, hogy amiatt ébred fel éjjelente, mert nem eszik eleget. Este mindenképpen legyen rituálé a lefekvés előtt és ezt minden nap ugyanúgy, ugyanabban az időben csináld, tehát pl. ugyanakkor fürdesd, utána gondolom szoptatod és alvás lenne. Még ugyan nagyon kicsi, de mondogasd neki, hogy este van, most aludni megyünk, alszik anya is, apa is és a baba is. Esetleg dúdolgass neki valami altatódalt vagy ha van zenélő forgótok, akkor annak is nagyon kellemes dallamai vannak, hátha bejön és elalszik a baba. Ilyen pici baba még csak a karodban tud megnyugodni, hiszen egy hete még a pocakodban volt, minden új, ismeretlen neki, mindentől fél, csak Te vagy neki, akit ismer. Majd ráérsz később arra szoktatni, hogy mással is ellegyen. Sajnos akkor lehetséges, hogy a pocakja is elkezdett fájni, erre használhatsz espumisan cseppet vagy mást, amit ajánl a doktornő, védőnő, gyógyszerész, bár én úgy tapasztaltam, hogy csak az idő oldja meg ezeket a problémákat, de lehet, hogy van olyan baba, akinek segít. Esetleg tornáztasd a lábacskáit pelusozáskor vagy ha látod, hogy görcsöl, könnyebben kijön a puki és talán megkönnyebbül. Próbálj meg rendszert vinni az életetekbe, ha álmosnak látod, próbáld meg altatni, ne lendüljön át a holtponton, mert akkor már nehezebb. Sok-sok szeretet, egy ilyen pici babának abból kell rengeteg. Ha gondolod és elakadsz, segítség kell, írj nyugodtan privit, segítek amiben tudok, ha az örökmozgóm engedi. :) 14 hós kislány anyukája.
2009. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia.Mi 4hósok múltunk és kb két hete nem fáj a pocakja.Én cipeltem hordozóban magamon és ott is aludt sokáig,nem szokott hozzá,most is szépen elvan a játékokkal. Mindíg egy időben legyen a fürdés-evés-alvás,és az azt követő étkezéseknél,esetleg pelusozásoknál ne beszélj,vagy csak halkan,suttogva,legyen sötét vagy csak kevés fény. Ezzel majd meg tudja különböztetni hogy nappal vagy éjszaka van. Ez még egy kis időbe bele fog telni,türelem. Éjszakára megpróbálhatjátok a papaverines oldatot,ekünk az sokat segített. Amikor teheted nyugodtan tedd cicire.Még ne ragaszkodj az időhöz.Mivel fáj a pocakja,többször egyen kevesebbet,így kevésbé terheli meg. Megtanulja hamar a szopizást,csak segíteni kell neki,ahogy neked is segítenek.Türelem,kitartás! Menni fog.
2009. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én 4 hónapos lányom este 9-től reggel 7ig alszik. Soha nem sötítettem be nappal és mi 5 hetes korától vittük mindenhová, és megtanulta mi a nappal. A legfontosabb este fürcsi előtt 1 órával mindig felkeltettük akár mennyire aludt. Még 1 hetesen nálunk is előfordultak hasonló dolgok, de majd megtanulja, még nagyon pici. Sok sikert!
2009. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszolkat


Kedves első válaszoló, lehet kihasználom a kedvességed és ha egyéb probléma is felmerül (ami elég valószínű) megkereslek privátban. :)

Üdv

Berni

2009. júl. 11. 12:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Örülök, ha tudok segíteni, keress meg nyugodtan, ha gondod van! Üdv!
2009. júl. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!