Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire figyeljek? Lehet agyrázkó...

Mire figyeljek? Lehet agyrázkódása?

Figyelt kérdés
Ma felmostam a fürdőszobát, és a kisfiam (18 hónapos) beszökött utánam. Csak arra fordultam meg, hogy valami koppan. Hanyatt esett a vizes kövön. Utána sírt, megnyugtattuk. Nem szédelgett, nem jelezte, hogy fáj a feje, olyan volt, mint máskor. Másfél óra múlva elaludt. Nem hányt. Tudom, mik a tünetek, mégis aggódom. A férjem szerint kutya baja.
2012. júl. 9. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így jártam a 17 hósommal, akkorát szólt szegénykémnek a feje, hogy h@lálra rémültem. Szerencsére semmi baja nem lett :)

Egy dologra viszont "jó volt" ez az elcsúszás: azóta, ha vizet érez (akár milyen kicsi is) a lába alatt, meg sem mer mozdulni, inkább el kezd pityeregni és akkor "ki kell szabadítani" a víz fogságából :DDD

2012. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Enyém is esett 2-őt 16 hónaposan, agydokitól tudom, csak akkor van nagyobb gond, illetve lehet, ha eszméletvesztése volt, de nem volt, utána elvileg a kórház szerint 2-3 napig kell figyelni, de nagy baja biztosan nincs. Ha esetleg lázasodik, hány, akkor orvos, de nem fog. :)
2012. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi baja sem lesz. Neki még nem csontosodtak be a koponyavarratai, ezért az ütéseket is szépen levezetik. Ha nem szédül, nem támolyog, nem fáj a feje, nem lesz semmi baja. A kicsi gyerekek többet kibírnak, mint mi felnőttek, hihetetlenül erősek. Ne aggódj, mire vőlegény lesz elmúlik :-)
2012. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megcáfolnám a második választ. Az én lányomnak kétszer volt agyrázkódása úgy hogy az eszméletét nem veszítette el. A leírásod szerint nálatok valószínüleg nincs gond. Agyrázkódása tuti nincs. Nem ijesztgetésképpen, de pont a nem összenőtt koponyavarratok mentén elcsúszó csontszélek okozhatnak sérülést az agyban, szóval azért nem árt figyelni. Ha bármi szokatlant észlelsz akkor mentő. Ha estig nincs gond akkor megnyugodhatsz, 99% hogy megúsztátok. Sokat bírnak a babák, de fatális véletlenek sajnos mindíg vannak, szóval csak óvatosan. Nálunk is volt ilyen, azóta csak akkor mosok fel ha alszanak, és minden kilöttyenő folyadékot szárazra törlök azonnal.
2012. júl. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam. Pont most jött hozzánk a védőnő is, ő is ezt mondta, hogy úgy tűnik, kutya baja. De hát a paramami nem alszik... :)
2012. júl. 9. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!