Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz már ennek vége?

Mikor lesz már ennek vége?

Figyelt kérdés

2 hónapos korától kezdve elkezdett fogzani a lányom. Úgy gondoltam, hogy ez teljesen rendben van. Kijött az első két foga 6,5 - 7 hónaposan. 9,5 hónaposan a felső kettő, de iszonyatosan megszenvedett vele.

Most lesz pár nap múlva 1 éves, de már a 13. foga jön. Át is törte már az utat a fog. Minden egyes nap kín szenvedés.. van, hogy reggeltől estig sír.

Rengeteg mindent kipróbáltam már.. most már tényleg csak a pálinkás kenyér van hátra!!!


Én úgy tudtam, hogy az első kettő, maximum pár fog az ami iszonyatosan fáj nekik .. de ez már borzalom!!!


Mikor lesz már vége?! Nem tart szünetet a fogzás?!

Jó tudom, hül*én hangzik, de már számolom vissza a napokat, hogy újra munkába álljak (2 éves korába vagy előbb), mert már nem bírom tovább!!!


2012. júl. 9. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

akkor már csak 3 fog... az inkább jöjjön ki mint szünet legyen.


egyébként a kisbabák sokszor sok minden miatt nyűgösek, pl. ez a kánikula miatt is simán lehet, frontok, telihold, hasfájás, kakilás, hozzátáplálás, szeparációs szorongás, mozgásfejlődés (ugye ilyenkor nagyon izomlázuk van mikor 1-1 új mozgást elkezdenek) és mégis mindent a fogzásra fognak. mint nálatok is, ne haragudj, de nem létezik, hogy 11 hónapja minden áldott nap csak és kizárólag a foga fáj...


na de nem is ezt kérdezted, ha ilyen gyorsan fogzik akkor pikk pakk kijön az a 3 fog, és majd 2 éves kora körül még 4 rágó

2012. júl. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2-3 hónapos koruk körül megváltoznak a babák..Innentől kezdve ráfogják akármivan a gyerekkel hogy ááá hát jön a foga...

A fogzás tart szünetet sok babánál pl az enyém:6hónaposan 2 alsóutánna 11hónapos koráig semmiaztán egy hónap alatt6 másik utánna 14 hónapos korába 3hét alatt 8 foga jött ki..

Minden babánál más ütemben történik a fogzás is ahogy mindenféle fejlődés! Valóban gyorsan fogzik a babád de azt Én nem tudom elhinni hogy 2 hónaposkora óta ő neki mindennap baja van mert fogzik..Meg reggeltől estig sir???

Nem akarok bele szólnimert le leszek hurrogva elhiszem hogy sok babát nagyonmegvisel a fogzás,de nem lehet hogy tévedsz?és nem mindig a fogzás a baj csak mármegszoktad és ráfogod hogy fogzik ahelyett hogy megprobálnál rájönnimi a tényleges baj?nem rosszindulatból mondom csak lehet nemis gondolnál rá és igazából valami halál egyszerű oka van a nyüglődésnek..

2012. júl. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért gondolom (és fogom ezek szerint rá), hogy fogzás miatt van baja, mert egyébként halál kiegyensúlyozott gyerek. Simán eljátszik magában, érdeklődő, tettre kész .. szóval akarja is csinálni, amit elhatároz. pl. mozgás.


Ha mozgásformát tanul meg, akkor se előtte, se utána nem szokott 2-3 napig gond lenni. Teljesen jól elvan.


Amikor kentem a foghelyét vagy benyúltam a szájába, mindig elkezdett sírni.

A védőnő is sokszor mutogatta, hogy tűzpiros az ínye és nagyon be van neki dagadva. Ekkor kb. 1-2 nap és kint is volt a foga.

Emiatt talán a fájdalomküszöbe a fogzásnál a béka segge alatt van.. de tény, hogyha az ínyéhez nyúlunk, akkor úgy üvölt, mint amikor megszületett..

2012. júl. 9. 13:28
 4/4 anonim ***** válasza:
En tenleg nem akarlak elkeseriteni de szerintem az utolso 4 hatso orlo fog meg a 2 szemfog sokkal rosszabb mint a tobbi. Tudom ez babafuggo de az en kisfiam a metszofogait meg az also fogakat meg sem erezte, csak ugy vettem eszre, hogy koccant a kanal. Az elso orlo fogaknal volt egy kis nyugosseg meg zseleztem neki es ejszaka parszor ebredt 2 napon keresztul de tul voltunk rajta. Mar-mar szerencsesnek hittem magunkat. Aztan 18 honaposan elkezdtek kibujni a szemfogai. Egyszere ketto fent. Azt senkinek nem kivanom. Nagyon fajt neki. 3 ejszaka egyaltalan nem aludtunk, fent voltunk orakig pedig ez ra nem jellemzo. 25 honaposan meg jott egyszerre a 4 utolso ragofoga. Ez volt a legrosszabb de szerencsere ekkor mar tudta mondani, hogy zselezzem neki es ha fajt a zselezes utan adtam neki a nurofent. De nagyon megviselte szegenyt es szinten nem aludtunk par ejszakat amitol persze o is nyugosebb, hisztisebb volt.
2012. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!