Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig cumizzon? Mikor kell...

Meddig cumizzon? Mikor kell leszoktatni?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kicsi, 8 foga van, nem akarom, hogy a fogai emiatt eldeformálódjanak vagy bármi...igaz, olyat vettem, ami kimondottan erre jó, de lehet már ezt sem kellene? Nem értek hozzá, légyszi adjatok ötleteket! Köszi!!

2012. júl. 9. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Én kislányom 2 éves koráig cumizott, csak alváshoz kellett neki. Nem deformálódtak a fogai. 10 hóstól én még biztos nem venném el.
2012. júl. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fiamtól 1.5 évesen vettük el,de előtte is csak alváshoz kellett neki.A lányom fél éves,nála is így tervezzük,bár ő sem nagy cumis...!
2012. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xStefix ***** válasza:

Enyém lassan 4,5, de még alváshoz használja. A fogai szépek szerencsére, figyelem én is.

Most már megvárjuk, amíg magától hagyja el, egyelőre még nem akarja.

2012. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés, ha tényleg te akarod leszoktatni és nem megvárni, hogy magától tegye le, akkor 1 éves kora körül kéne, mert akkor hamarabb elfelejti. Utána már jobban tud hisztizni érte, és jobban is emlékszik rá. De persze ez is minden gyereknél más, van amelyik cumifüggő, és van amelyiknek megy magától is a leszokás.

Az én lányom 3 évesen is cumizik, nagyon kell neki, és már bánom, hogy nem vettem el tőle 1 évesen, mert nála semmilyen kitalált történet nem használ, nem akar ajándékot sem cserébe, csak várhatom amikor magától abba hagyja. Amikor annyi idős volt, mint a te babád akkor én is feltettem ezt a kérdést, sokan írták, hogy még ne vegyem el tőle, hát ez lett a vége. Ugyanis 2 éves kora körül még jobban ragaszkodott a cumijához mint azelőtt.

2012. júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xStefix ***** válasza:

Előzőnek is:

A fogain kívül van valamilyen más aggodalmad is?

2012. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es. Igen, nekem a fogai, mert már kezdenek csúnyán előre állni. A fogorvos is látta, ő is tanácsolta hogy szoktassuk le a cumiról. És előttem van egy kép, az ismerősünk kislánya, ő 5 éves koráig cumizott, merőlegesen állnak a fogai az ínyére, de tényleg így van ahogy írom, ezért is félek.
2012. júl. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért az elvételnek van ám rizikója.


Nem egy embertől hallottam, hogy elvették a cumit, nem várták meg míg a gyerek magától elhagyja, és a kicsi átszokott az ujjszopásra. Na az ám a szívás, és arról szoktasd le...


Egyébként az, hogy a tejfogak kicsit kifelé állnak, attól még a maradandó fogai rendesen fognak nőni. A fogváltásig érdemes leszoktatni.

2012. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi 3,5 évesen elégeltük meg a cumi dolgot, és akkor elvitte a húsvéti nyuszi.

Amúgy mi pórul jártunk, mert a fogai csálék és lyukasak (szerencsére nem az a borzasztó egész fogsor fekete - hanem csak a rágófogakon voltak apró lyukak, de járhattunk a dokihoz betömetni)


A kicsinek sztem 1 évvel korábban, 2,5 évesen viszi el a nyuszi :)

2012. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm...nem egyszerű kérdés...miért rosszabb, hogy az ujját szopizza helyette? Bocsi, első gyerek, semmi tapasztalat...
2012. júl. 10. 14:20
 10/10 xStefix ***** válasza:

Az ujját nem tudod kontrollálni, elvenni tőle, az mindig kéznél lesz.

Más kérdés, hogy ha a cumihoz nagyon ragaszkodik még, de mégis elveszed tőle, az is komoly lelki stresszt okozhat nála, hiszen egyfajta anyapótlékká, állandó társsá válik a számára. "Akitől" külső kényszer hatására megválni elég frusztráló lehet.

2012. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!