Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsibe tényleg akkor mehet...

Bölcsibe tényleg akkor mehet csak a kisgyerek, ha visszamegyünk dolgozni?

Figyelt kérdés

félreértés ne essék, nem akarom lepasszolni a gyereket és héderezni otthon:)

nagyfiam májusban volt 2, a kicsim 5hónapos lesz most. mindenképp itthon vagyok,s a terv az volt, h csak 3,5évesen, jövő szeptemberben fogom oviba iratni a nagyot. de annyira érdeklődik, tetszik neki a dolog! ha csoportot látunk akik sétálnak akkor megáll s nézi őket, mondja h ovisok. meg ha elmegyünk az ovi elött megáll a keritésnél, nézi ahogy a sok gyerkőc játszik.mondja multkor nekem, hogy anya, megyünk oviba gy kicsit? nagyon édi volt:) arra gondoltam, h mivel oviba még korábnál fogva nem mehet, jó lenne ha mehetne bölcsibe, akár csak heti 2nap vagy amennyire lelkes lesz és lehet h csak délelött alvásig, vagy tényleg ahogy alakul, ahogy neki tetszik. de ugy tudom h csak akkor mehet, ha anyuka visszamegy dolgozni s erről papirt visz. tényleg?

esetleg akkor családi napközi, csak az sokkal drágább ugye. ezeken filozok:)aztán ha mégsem jön be neki, akkor meg maradhat velünk otthon még egy évig.


2012. júl. 9. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Kell sajnos papír, de ha nem állandóra szeretnéd, akkor szerintem megbeszélés kérdése. Kérj személyes találkozót a vezetőnél, lehet, hogy belemegy heti 1-2 napra 1-2 órára.
2012. júl. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

állami bölcsöde azoknak van akik dolgoznak, ezért nem tudják megoldani a gyermek felügyeletét.


ki lehet persze játszani a munkáltatóit, de őszintén szólva kicseszés azokkal szemben akik nem kerülnek be és nincs pénzük kenyérre, mert marha nagy helyhiány van. én 10 hónapos korában írattam be a fiamat és most telefonáltak, hogy szeptemberben mehet! decemberben tölti a 3, megy oviba....


de magán bölcsibe vagy csanába minden további nélkül adhatod! viszont azt nem tudom ilyenkor mi van, mert elméletileg a gyedet akkor is le kell mondanod, viszont azt a kicsire kapod, szóval jól utána kell járni!

2012. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


igen, a nagyra már em kapok semmit,csak a kicsi után tgyást még szerptemberig ha minden igaz.

utána fogok járni mindennek,meglátjuk mi lesz. kijátszani nem akarok semmit, nem kéne h ez miatt bajba keveredjünk ha kiderül, meg amugy sem vagyok olyan. köszönöm

2012. júl. 10. 07:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy kérdést mindenképpen megér a bölcsinél, az ingyen van. De azt tudnod kell, hogy a bölcsi nem egy szórakoztatási lehetőség gyerekeknek, borzasztó helyhiány van, sok a kisgyerek, kevés rájuk a gondozó, így nem biztos, hogy van kapacitásuk arra, hogy valaki heti néhány órát legyen ott. Erre a legmegfelelőbb egy családi napközi vagy magánbölcsi, ahol nagyobb a forgás, nem annyira állandó a gyerekközösség, nem okoz gondot, hogy egyik gyereket ekkor viszik haza, másikat meg akkor. Oviban sem mindenhol szeretik, hogy össze-vissza járatják a gyerekeket, elviszik ebéd előtt/után, mert kell valami állandóság a gyerekeknek is. A bölcsinél ez persze még nem egészen így van.
2012. júl. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!