Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok így? Nem bírom!

Csak én vagyok így? Nem bírom!

Figyelt kérdés
2 kislányom van. Egy 2 éves és egy 2 hónapos. Egyikőjük sem alussza végig az éjszakát. Délután is,mire a nagyobbikat sikerül elaltatnom(1-1,5 óra) addigra a kicsi gyakran fel kel. Utána nem alszik vissza. Minden nap főzök,pakolok,takarítok,játszok velük. 10 perc nyugtom nincs. 2-3 órákat alszok éjszaka. Nappal semmit. Teljes 2 hónapja nem voltam a gyerekek nélkül sehol. A nap 24 órájában csak velük vagyok. És mindennél fontosabbak nekem,de kezdem úgy érezni,hogy megbolondulok. És olyan kialavatlan vagyok,hogy borzasztó. Alig bírom nyitva tartani a szemem. Ti hogy bírjátok?

2012. jún. 16. 17:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%

Ezt az időszakot én is nehezen bírtam...

lazítani kellene valahogy!

Viszont most sem könnyű az én lányaimmal sem (ugyanekkora a korkülönbség, de már 5 és 3 évesek)

mert most állandóan veszekedne, vitáznak, nyavalyognak egymással mindenért.

inden kornak megvan a maga nehézsége.

kitartás

2012. jún. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
22%
Erről a menyemet kellene megkérdezned, ő 6-7 év óta nem alszik. A nagyobb unokám 4 éves volt, amikor megszületett a kicsi, aki most 3 éves de még mindig felébred időnként. Ő is egyedül van a fiúkkal, mert a fiam reggeltől estig dolgozik. Ne vedd sértésnek, de soha nem hallottam még őt panaszkodni.
2012. jún. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%
Szia! Nekem csak 1 kisfiam van de néha 3mal is felér, a hisztik,nyafogások,alvás,evés sztrájkok az őrületbe kergetnek,még csak 14 hónapos de húúú nem tudom mi lesz később elég makacs és akaratos kisfiú.Csodálom komolyan azokat az anyukákat akik kis korkülönbséggel bevállalnak két gyereket,én is álmodoztam egy darabig,hogy jó lenne egy 2. mikor már 5 hónapos volt a kisfiam,de még jó,hogy nem siettük el és az eszemre hallgattam,rájöttem,hogy még vagy 2 évig elég lesz a kisfiammal foglalkozni,főleg mióta pár napja már éjjel se akar sokat aludni és hajnalban már fent van.Mondjuk nem vagyok vele 24 órában,szóval el sem tudom képzelni milyen nehéz lehet neked,de ezek után a kérdések után,mindig figyelmeztetem magam,hogy nem szabad elsietni,főleg mert nem vagyok túl türelmes és otthonülősfajta. Kitartást neked!
2012. jún. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
53%

2-es válaszoló!


Gondolom, fáradt és kimerült a kérdező, azért írta ki a kérdést.

Én teljes mértékben megértem, hiszen én is ezt éltem/élem át.

2012. jún. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
16%

úristen.. én a helyedben már rég megőrültem volna..xd

nem is tudom, hogy lehet ezt bírni- én fél órát sem tudnék ilyen kis gyerekekkel egy légtérben lenni (valamiért nem bírom őket), ha van rá lehetőséged, néha passzold le őket a nagyszülőkhöz, vagy valamelyik rokonodhoz, ismerősödhöz, esetleg valami gyermekmegőrzőbe.. és menj el pihenni, vagy bulizni, mert be fogsz kattanni tőlük és ugye ez nekik sem lesz jó egy idő után.. engem is a nagyszülőkhöz vittek kb 1,5 éves korom óta , ha bulizni mentek és nem volt semmi probléma, tök jól elvoltam olyankor.. ha folyton csak veled vannak , akkor lehet, hogy el lesznek kényeztetve , vagy nem lesznek elég önnállóak

2012. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%

5-ös válaszoló!


Nem gondolod, hogy majd ha lesz saját gyereked, meg fog változni a véleményed?

2012. jún. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

nekem 3 eves meg 3 hós egy fiu egy lany felallasban. en nem fozok (a nagyobbnak csak,nekem nem,a ferjem dolgozik)


es a ferjem rak rendet. ez naponta annyi ido, amennyivel tobbet pihenek. en nem vagyok szuperanyuka, ugy nez ki, hogy te az vagy,csak piszkosul kimerit. nem eri meg, a ferjednek is es a gyerkocoknekj is mosolygos boldog anyuka kell.


adj le egy ket dolgot a hazimunkabol

tudom gazul hangzik,de nem fog osszedolni a vilag ha ketnaponta fozol pl (elore egy nappal)

legyen napirendetek,az en fiamnak ket es fel evesen lett,azóta alszik delutan is, azelott napkozben nem aludt es ritkan fekudt 11 elott, a napirend csodakat muvel.


orulten fog hangzani, de reggeli torna. csak par perc, de lenduletet ad


esti kozos seta a ferjeddel,gyerekekkel,egyutt mozduljatok ki


kavet kolat nem javaslom, en még azt hivom segitsegul,de amikor lenne alkalmam pihewnni,akkor se tudok,ugy porgok toluk

2012. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

A 2.válaszoló is inkább csendben maradt volna, minthogy idejön példálózni a menyével.Biztos kőből van a kismeny meg a mama is.Így se érzed magad elég sz@rul.

Nem lesz ez így jó..a kimerültség nem játék.A gyerekeknek is jobb lenne egy fitt, kipihent, mosolygós anyuci.Mikor a párod nem dolgozik mindenképp ő vigyázzon a gyerkőcökre te meg aludj!!Meg a napirend tényleg jó ötlet.Néha hagyd a fenébe a házimunkát helyette pihenj!KITARTÁS:))

2012. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

A 2-es válaszoló engem is felháborít...

Nem vagyunk egyformák,nekem csak egy fiam van,de én is szoktam piszkosul kimerülni.

És nem érzem magam attól rosszul,hogy vannak olyanok akik csúcs szuperek és sosem merülnek ki,fáradnak el.

Ez kamu és nem ilyeneket kellene írni egy fáradt és kimerült Anyukának.

A ház néha "szaladhat" is,lehet enni hideget is néha.

A kimerültség nem játék,hidd el tudom...

Kitartást és minden jót neked!

2012. jún. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
am 5. voltam
2012. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!