Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekülés kérdés? Miért...

Gyerekülés kérdés? Miért nincs erre megoldás?

Figyelt kérdés

Mindenhonnan harsog hogy gyermekeink biztonsága így úgy,közlekedés biztonság stb ... Miért nincs egy olyan szervezet az országban ahol bevizsgálják az üléseket.

Van egy német teszt ,az újonnan vásárolt ülésekre. Ez remek. De újonnan kevesen engedhetik meg maguknak ezeket az üléseket. Használtan ne vegyen az ember.

Ha értitek a kérdésem ,olyan szervezetet hiányolok akik tanácsot adnak ,milyen ülést ,honnan , ár érték arány,BIZTONSÁGOS BEKÖTÉS- mert hiába a legjobb ülés ha rosszul van bekötve .. Olyan céget ahol bevizsgálják az ülést hogy használható e ,biztonságos e még ...

Tudom megint a pénz,de Én nem hiszem hogy nem ez lenne az összes gyártó közös érdeke.

Vagy ne lehet erre egy nonprofit szervezetet létre hozni.

pl:

Elég nagy dilemma hogy hogy utaztassam a 10 hónapos gyerekemet aki még 8 kg ...

A bébi hordozó kicsi.. 0-13 ig

0-18 ig NINCS olyan ülés ami megfelel a tesztnek !!!

9-13 ba nem lehet beletenni csak ha 2 kritériumnak megfelel 1 éves és 9 kiló feletti !!!

Most akkor nincs biztonság több hónapig?

Tegyük fel veszek használtan egy komoly 0-13 ig bébi hordozót , mert ez esetleg elérhető ,egy römer vagy concord,mert az esetleg megoldás erre az időszakra ,jobban belefér,de honnan tudom hogy biztonságos e még? Nincs e mikro sérülés rajta ??? Nincs aki bevizsgálja!!!


De tegyük fel bárkinek megoldandó kérdése van egyedül végig járja a lehetőségeket de segítséget SEHOL sem kap ,hogy mi is amit vett !!!



2012. júl. 11. 01:23
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem is túlspirázod kicsit. Egyébként az a véleményem, hogy egy balesetnél teljesen mindegy, hogy milyen ülésben van a baba, mert nem fog csodát tenni. Teljesen mindegy, hogy 100ezres, vagy 20ezres ülésben ül. Ez az egész jól ki lett találva az anyák hülyítésére. Ugyanúgy, mint nagyon sok babaholmi. Mi pedig megvesszük, mert a gyerekünknek jót akarunk .
2012. júl. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
10%
Évtizedekig nem használtak az emberek gyerekülést....
2012. júl. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az audi egy nagyon erős kocsi, baleseteknél általában egyben maradnak, míg egy suzukiból úgy kell kivágni az embert. Én annyit fűznék hozzá, hogy minden ülés műanyagból van! Ez alapból nem védi meg a gyereket semmitől. Ha középre kötitek be, akkor máris kevesebb ütést kapna egy oldalról jövő ütközésnél. Az autósülés célja tulajdonképpen az, hogy a gyereket a helyén tartsa, ahogy minket a biztonsági öv. Ezt meg ugye mindegyik tökéletesen tudja. A másik még, hogy a fejét megtartsa. Na ezt is mindegyik tudja. Szóval ha belegondolsz, egy komolyabb ütközésnél a műanyag ülés semmit sem ér, de kisebbnél mindegyik ugyanúgy megvédi a fejét és a gerincét!
2012. júl. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a legutóbbi választ.Igen,max ez jelent biztonságot.

Arra reagálnék még hogy mindegyik a helyén tartja ,nos nem ,mert gyakori hogy kifordul az ülés a bekötés ellenére is ... a törés tesztek nagy különbségeket állapítanak meg , sem kis sem nagy ütközésnél nem mindegy ,ad egy kifordul ,e ,mennyi erőt nyel el a szerkezet ,és mennyire védi a gyereket nyakat és gerincet.


[link]


[link]


Melyiket választanád ;)


Örülök hogy értelmes beszélgetés alakult ki a téma körül ,ez volt a célom.Akit pedig nem érdekel mert túl spirázom ,lapozzon :)

2012. júl. 12. 12:48
 25/52 A kérdező kommentje:
Ja és pont nem érdekel sem a színe sem a mintája :) csak ezek akadtak elsőre
2012. júl. 12. 12:49
 26/52 anonim ***** válasza:

Én az izofixes ülést tartom a legbiztonságosabbnak. Bár a kocsink már 12 éves, mégis van benne isofix. Viszont örököltünk rokonoktól egy meggy márkájú ülést. 0-18kg-ig jó. Nem fogok új ülést venni, ezt használjuk. Férjem jó sofőr, tűzoltó autót vezet és a mellékállásában is vezet. Bár tudom, a baleseteket nem lehet így elkerülni. Új ülést akkor kap a lányom, ha ezt kinövi. Akkor sem drágát (bár lehet, hogy megnyerjük az 5öst és akkor mindegy lesz :)). A hordozóját is kaptuk amikor megszületett. Ennek be safe a márkája és vagy 4 gyereket kiszolgált már. Úgy érzem ezzel a hozzáállással is eleget teszek a lányom biztonságáért. Főleg amikor nem egy olyan esetről hallani, hogy bár volt ülés, de sem az, sem pedig a gyerek nem volt bekötve, vagy anyuka az ölében kocsikázott a babával...

Legutóbb pl egy olyat láttunk, hogy egy 2 személyes sportautóból kiszállt anyuka és apuka, kezükben a pár hónapos csecsemővel. Na szerintetek hol ült az a gyerek? (még ülni sem tudott, olyan pici volt). Legalább lett volna annyi a szülőkben, hogy lecserélik a kocsit a baba miatt. Mi is lecseréltük, bár audink volt, de csak 3 ajtós. El sem fértünk volna rendesen. A mostani igaz öregebb, de ugyanúgy biztonságos, és még el is férünk benne :)

Jó hosszú lett :)

2012. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
Brevi Grand Prix-t használom a 2. gyerekemmel, 0-18 kg-ig. Megfelel a szabványnak, nagyon biztonságos ülés.
2012. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:

A kérdezővel abszolút egyetértek. Én már vettem vaterán autósülést, amiről levettem a huzatot és törve volt alatta a habszilikát. Sokszor látni hirdetésben: semmi baja, csak a gyerek ugrált rajta és eltörött. Kit érdekel mitől törött el? Onnantól kezdve az az ülés nem véd. Illetve attól függ hol törött el. Ha én tehénkedek rá és lepattan egy kis darab, akkor tudom, hogy nincs vele gond - de ugyanezzel a sérüléssel használtat venni már lutri, mert ki tudja valójában mi történt vele...

Az ülések között pedig igenis van rengeteg különbség. Abszolút nem mindegy mibe ülteted a gyereket. A semminél jobb persze a noname, vagy épp törésteszten megbukott ülés. De egy esetleges balesetnél nem.

Persze, lehet, hogy belehal az ütközésbe a gyerek a legtutibb ülésben is. De aki teheti, megtesz mindent azért, hogy a legtöbb esélyt adjon a gyermekének.

Egy trabantot sem hasonlítanék össze egy kiváló minőségű mai autóval - mindkettő 4 keréken gurul, mindkettő megvéd az esőtől, ha becsúszol az árokba velük, egyiknél sem lesz semmi bajod. De ha már egy komoly balesetről beszélünk, akkor a trabantban esélyed sincs. Ettől még szuperbiztonságos autóban is lehet olyan balesetet szenvedni, amibe belehalnak.


Továbbá az, hogy zseniális sofőr a férjed, nem véd egy állattól, aki például elalszik, megcsúszik veletek szembe jövetel és belétek durran.


Egyébként a kérdező helyében én lehet, hogy vennék egy BeSafe 9-25-ös ülést vagy egy MAxi Cosi Tobit. Ezek 50 ezer körül vannak, míg a Römer King Plus 65 felett. Azonban tudnod kell, hogy ezek bár biztonságosabbak, kisebbek is. Ami most jól jöhet, mert a babád is kisnövésű. De télen 2 éves korában már lehet, hogy gondod lesz vele, hogy overálban bekösd. De azért még sokáig tudnád használni.

Az is tény viszont, hogy 8 kilósan még én sem ültettem át a fiamat. Viszont 8.5 kg-osan már igen- ruhástul már majdnem 9 volt :).

2012. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
Ja és a Brevi acélvázas, nem egy műanyag sz@r. 8 kg-os volt a fiam, amikor átültettem, nyilván úgy kell az övet beállítani, hogy megfogja (saját öve van). Nem lehet elrontani, ha követed a leírást. Nem mozog, nagyon fixen tartja a biztonsági öv az ülésen. Menetiránynak háttal is kötheted, ha kicsi a baba.
2012. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
70%

Elnézést előre az offért, de akkor is ennyire aggódtok, ha neadjisten buszra kell majd szállni a gyereknek? Ott még egy biztonsági öv sincsen...

Nem kukacoskodni akarok, de gondolj bele. Az ovis korú gyerekednek még bőven kell az autósülés. Elmennek egy ovis kirándulásra, akkor majd nem fogod elengedni, mert a buszon semmi de semmi nincs, ami a kicsik biztonságát szolgálná?

Ne érts félre, egyetértek, hogy jót akarsz a gyereknek, de egy cseppet tényleg túlzásnak érzem. Ahogy már írta vki, kis ütközésnél még egy nem feltétlen felső kategóriás ülés is megfelel a célnak, de ha tegyük fel egy alvó kamionsofőr elsodorja az egész kocsit, akkor már édesmindegy mibe voltatok bekötve :(.

2012. júl. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!