Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Higgyek a laikus anyukáknak...

Higgyek a laikus anyukáknak vagy ne?

Figyelt kérdés
11 hetes a babám tápszeres.azóta mióta megszületett nagyon meleg van és kamilla teát adok neki minden nap de azt olvastam most ezen az oldalon hogy nem szabad neki minden nap mert szárítja a beleit.igaz ez? minden nap van széklete és normál állagú,sem nem kemény sem nem híg.
2012. júl. 11. 08:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

7-esnek:


Ne izgasd magad, láthatod, hogy mindenki le lett pontozva, mindegy mit írt:)


Amúgy a kamilla nagyon jó hatású, csak hosszú távon okozhat gondot ( a nyálkahártyát szárítja valóban, és ha valaki erre érzékeny, akkor kb. olyan állapotba kerül, mint egy durva hasmenés után.


Nem kell túlzásba vinni, akkor nincsen gond.


Itt a GYK-n meg teljesen mindegy mit válaszolsz, valaki ebben éli ki magát, hogy lepontoz. Szegénynek ennél nincsen nagyobb öröme, hagyd rá.

Nem kell ennyire kikelni magadból, mert annak, aki lepontoz, pont az a célja, hogy ezt elérje. Ne tegyél a kedvére. Nem kell észrevenni.

2012. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem a kötőhártyagyulladásnál mondta el a doki,hogy óvatosan a kamillás borogatással, mert szárít!

Viszont ha jól tudom a Mecsek Baby teában is van minimális kamilla gyárilag!

Szóval szerintem nagyon felhígítva nagy baj nem lehet, de én inkább a dokit kértdezném!

2012. júl. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem kell itatni külön, amikor igényli, szoptasd, az anyatej első része hígabb, üdítőszerű, ha éhes, többet eszik, és a zsírosabb, táplálóbb részhez is hozzájut.

Ha nem érzed elégnek a tejet, babavíz, vagy forralt-hűtött víz, fölösleges a cukros tea.

u.i:

Nem laikus anyuka, szakember

2012. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
KB olyan fél éve hallottam a rádióban egy gyógynövényszakértőtől,hogy csakis kúraszerűen szabad adni(pl ha nem tud kakilni) hosszú távon nem mert szárítja a beleket és tönkre teheti a bélbolyhokat ami ugye késsőbb köszönhet vissza...
2012. júl. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es válaszadó! Noha nem vagyok a pontozás híve, de azt hiszem, te sem lettél volna lepontozva, ha nem akként fogalmazod meg a "véleményed", mint ahogy azt tetted.

Ráadásul egyből ősanya, aki nem rád hallgat, hanem a saját gyerekorvosára?

És nem megnyugtatnák, hanem megnyugtatnék.

Mindemellett: "Mikor már megoldódott a kaki probléma,utána már nem adtam

neki ilyen teát."

Tehát nem hosszabb ideig adtad neki, hanem néhány alkalommal. Viszont, mint azt többen írtuk: hosszabb távon okoz gondot a kamilla, azaz ha több hétig-hónapig kapja a gyermek.


Ezek fejében nem értem, miért is kell egyből felháborodni és ősanyázni (szerintem a szó értelmével sem vagy tisztában, de mindegy...), holott láthatóan te nem tudtad értelmezni, amit a többiek írtak.

2012. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok:

és tudtam értelmezni amit mások írtak,pont,hogy amit én írtam azt nem tudta valaki felfogni,mivel nem én pontoztam le saját magam.

De ezek szerint te sem ,mivel nekem meg a védőnő mondta,hogy ezt alkalmazzam amikor nem tud kakilni a lányom,tehát nem én találtam ki,nem én rám kell hallgatni,csak leírtam az én esetemet,ennyi!

Tudom mit jelent az ősanya szó,és sajnos már jó ideje tapasztalom ezen az oldalon,főként a babák témakörben,hogy sokan csak azért pontozzák le a másikat mert a véleményük eltérő az övéktől,de ettől még a másik gyereke is ugyan olyan jól fejlődik és egészséges és ez az amit sokan itt nem akarnak vagy nem tudnak elfogadni.

2012. júl. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok.

Kedves 7-es! A soraidból nyilvánvaló, hogy csak nem sikerült feldolgozni az információkat.


"De ezek szerint te sem ,mivel nekem meg a védőnő mondta,hogy ezt alkalmazzam amikor nem tud kakilni a lányom,tehát nem én találtam ki,nem én rám kell hallgatni,csak leírtam az én esetemet,ennyi!"


Nem is erről volt szó, hanem arról, hogy TE SEM HOSSZÚTÁVON adtad neki, tehát nem 2-3-4-5 hónapon keresztül. És, miként azt írtam is: hosszútávon okoz problémát a kamilla.


"Tudom mit jelent az ősanya szó,és sajnos már jó ideje tapasztalom ezen az oldalon,főként a babák témakörben,hogy sokan csak azért pontozzák le a másikat mert a véleményük eltérő az övéktől,de ettől még a másik gyereke is ugyan olyan jól fejlődik és egészséges és ez az amit sokan itt nem akarnak vagy nem tudnak elfogadni."


Éds lám, tényleg nem tudod, mit jelent az, hogy "ősanya". Az ősanya, földanya nem az, aki nem tudja elfogadni a másik véleményét (azt szimplán butának, durvább esetben bunkónak hívják). Egy ősanya egy ilyen kérdésre azt válaszolná: "hogy képzeled, hogy kamillateával itatod, szoptasd, szoptasd, szoptasd, az anyatej első része folyadék, tiszta üdítő nedvesség a babának, semmi szükség mellette folyadékpótlásra, ha elkezded mellette itatni, a cumisüveg majd jól bezavar a szoptatásba, tápszerezned kell majd, mert nem fogadja el többé a cicit, kihullik az összes foga/ferdék lesznek a fogai a cumisüvegtől, két éves korára minimum 72-szer beteg lesz, tinédzserként pedig drogozni fog, mert az anyja megvonta tőle az éltető nedvet, az ANYATEJET!"

Na, kábé így felelne erre a kérdésre egy vérbeli ősanya. :)


A pontok miatt meg ne keseredj el, ez egy ilyen oldal. :) Neked a védőnők mondták, hogy itasd teával, nekem a gyerekorvos mondta, hogy ne. Az anyukák között mindaddig nem lesz ebben egyetértés, amíg az eü. dolgozók zöldágra nem vergődnek ebben, s még jó néhány témában. :)

2012. júl. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

utolsó, nagyon jó :D tényleg ilyen az ősanya, de kihagytad, hogy "két szopi között mindig kösd magadra!" :D

bocs, nem bírtam ki :)


igen, egyébként a kamillatea jó hashajtó, persze pici cukorral mert az felel az erjedésért. de mindennapos használatnál hosszútávon szárítja a beleket. egyébként pont úgy mint a bőrt is, nem kell nagy fantázia hozzá

2012. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!