Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hajmosás gond! Esetleg volt...

Hajmosás gond! Esetleg volt már így valaki? Mit csinált?

Figyelt kérdés
20 hónapos lányom egyenesen utál hajatmosni! Semmit nem erőltettünk rá sosem, mindig vigyáztam, hogy a szemébe ne kerüljön, persze óhatatlanul is folyik kicsi az arcára, de gyorsan meg is törlöm neki törölközővel. Sose szerette, de talán ennyire nem ellenkezett, ahogy okosodik, nemhogy könnyebb lenne egyre rosszabb. Ilyenkor mondhatok neki akármit nem is figyel rám, pedig értelmes kislány! Probálkoztam már sok módszerrel! Pl. együtt mostunk hajat, ő öntötte anya fejére a vizet a pohárból, na az nagyon tetszett neki, de neki ne öntsem rá! Ha megyünk pancsizni, már előre mutatja a fejét és mondja, hogy nem. Ha elkezdem leönteni a fejét vizzel, úgy sír, szinte ordít,hogy az hihetetlen akarna kimászni a kádból. Már nem tudom mit csináljak! Sajnálom is őt, de muszáj hajat mosni! Esetleg valaki tud valami jó ötletet, bevált valakinek valami? Van egyáltalán rá jó módszer vagy csak majd kinővi?
2012. júl. 11. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:

detto üvölt mint asakál ez van ha szereti ha nem meg kell mosni a haját

(bezzeg a tóban a fürdön semmi rivás ha vizes lett a haja)

2012. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fiam 2,5 éves, és most kezd egy kicsit jobban lenni.

Bevallom, mivel rövid a haja, volt hogy csak 10 naponta mostunk, mert már szinte én is vele ordítottam.

Pár hete tök véletlenül jöttem rá, hogy ha együtt fürdünk (most nyáron sokszor bekéretzkedik mellém), akkor hagyja hogy megmossam a móka hevében a haját, még segít is (hátrahajol, szemét-száját becsukja stb.)

2012. júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk se szerette, de megszokta. Ekkora gond nem volt vele. Viszont hallottam egy jó trükköt: kis törölközőt fog a baba a homlokára, és így nem folyik a szemébe, hanem felissza a törcsi. Aztán játszhat vele vízben. És ha saját fejére öntené, amíg te a tiédre? Egyszerre, aztán lehet közben bohóckodni.
2012. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17hós fiam utálja..erőszakkal veszi ki a poharata kezemből..sokszor nyakon öntött már igy..
2012. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, a kis törölközöst ki fogom próbálni, adok neki egyet, úgyis szeret törölközökkel játszani! További válaszokat is előre köszönök!
2012. júl. 11. 13:40
 6/10 anonim ***** válasza:

szia!


2 éves a lányom...tisztán beszél

És a fürdés minden áldott este úgy kezdődik,hogy beleáll a fejembe és közli "hajadat NEM!!!"

Már mindig a röhögés van rajtam:))))

Próbáltam már minden módszert...

nem leborítottam,hanem csak szivaccsal lemostam a fejét,persze ez sem jó,mert nem jön le a sampon teljesen.

Próbáltam szép szóval,mérgesen,a babája haját mosva stb.

DE semmi nem volt jó.Vettem neki úszószemüveget,hátha...az sem vált be,hajmosókarikát...az sem volt jó.

ÉS akkor jött az isteni szikra....

Apa az ölébe veszi és a kis fejét a kád fölé tartja,én gyorsan megmosom,és öblítem...közben Apa nyugtatja,hogy itt vagyok és vigyázok rád,és nem fog a szemedbe folyni!!!

Ez bevált,mert sztem biztonságban érzi magát az apja karjában,nem beszélve arról,hogy így tényleg nem folyik a szemébe a víz...mert effektív e úgy van,mint a fodrásznál :)))

2012. júl. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krisztivan ***** válasza:

Fiam imádja a hajszárítást:-))Ezért aztán moshatom a haját:-))

Én úgy szoktam(mert azért méltatlankodik közben)hogy ül a kádban és jól hátrahajtja a fejét,így nem megy a szemébe víz és jöl leöblíthető.Persze sietek.

2012. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt gond a hajmosás. Én úgy mosom a hajukat, hogy belefekszenek a kádba és egyik oldal, közép, majd másik oldalra fordítva lezuhanyozom a hajukat (vigyázva, hogy ne menjen az arcába). Samponozás ülve, majd a leöblítés szintén fekve, ahogy az elején a bevizezés is, a legvégén pedig ülve csak a feje hátsó részét zuhanyozom le, ahová visszafolyhatott a sampon.
2012. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy csináljuk, ahogy az utolsó.

Soha nem volt hál Istennek gond a hajmosással.

2012. júl. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, kedves 6-os az apukás módszert is ki fogjuk probálni! Köszönöm!
2012. júl. 13. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!