Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki már tanított a babájána...

Valaki már tanított a babájának babajeleket? Hány hónapos kortól és mikor jelelt a baba vissza?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem a pá-pá-ra gondoltam hanem szavakra pl: Inni,enni,cica...Én egy ideje tanítóm de csak néz rám aranyom értelmesen (gondolván ez meg mit akar?)Köszi
2012. júl. 11. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kislányom 18 hónapos és csak most kezdte el mondani...
2012. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Még a pá-pát sem ismétli néha egy évesen sem. Szavakat sokkal később érti meg,de mondani csak két éves kora kürül kezdi. Pár hónaposan nem sok értelme van erre tanítgatni,mert még nem érett rá.
2012. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Mit értesz babajelek alatt? Mert pár hónaps gyerek nem beszél.
2012. júl. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,mert nővérem gyereke 14 hónaposan szavakat használt és 10 hónaposan meg általában intik a pá-pát a babák.Legalább is a környezetemben.
2012. júl. 11. 22:30
 5/15 A kérdező kommentje:
A babajel egy alternatív kommunikácios forma.Mielőtt megtanulna beszélni tudsz vele kommunikálni.Eltudja mutatni mit szeretne pl:enni,inni ha játszani ha fáj valamije vagy egyéb hasznos dolgokat csökken a hisztit és a frusztrációt.Jobb lesz az önkifejező képessége és még sok pozitív oldala is van.Csak nálunk még nem annyira elterjedt.
2012. júl. 11. 22:36
 6/15 alaszka ***** válasza:
Úgy érted, hogy mutatni tanítani, vagy hogy mondja ki ezeket a szavakat? Én az egyévesemnek mindent mutatok, de gondolom ezt mindenki csinálja a gyerekének. Az enyém pá-pát int, tapsizik, a kutya, hami, cica, cici :) vonat, lámpa, labda szavakat érti, mert ezekhez odamegy, ha kérem, vagy rámutat.
2012. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, még nem hallottam róla. Nem hátráltatja a beszédfejlődést? Ugyebár ha el tud sok mindent mutogatni, kevésbé áll fenn a kényszer, hogy szavakkal kommunikáljon.
2012. júl. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen úgy értem hogy mutatni tanítani minden szónak meg van a babajele várj hogy érthetőbb legyek ha pl:azt szeretnéd neki megtanítani hogy könyv akkor nyitogatod a tenyered mint ha egy könyv volna mielőtt olvasnál belőle vagy ha ugy látod hogy szomjas mutatod az inni jelét de persze hangosan ki is mondod hogy iszol?....
2012. júl. 11. 22:57
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem nem hátráltatja a beszédfejlődést sőt segíti persze ahhoz ki kell minden egyes alkalommal mondani hangosan és érthetően mert a kettőt együtt használjuk a hang mindig érdekesebb egy gyerek számára.
2012. júl. 11. 23:01
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem hátráltatni fogja a beszédfejlődést. Vagy ha beszél,akkor is mutogatni fog.

Semmi érelmét nem látom siettetni a beszédfejlődést,csak azért,hogy csoda gyereknek hidd.

Amikor én tanutam olvasni,minden betűnek volt egy jele,amit a kezünkkel mutogattunk. Még ma is emlékezem némelyikre. Amikor már tudtunk olvasni,nagyon nehéz volt elhagyni a mutogatást.

A te módszered is ide vezethet.

2012. júl. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!