Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt rosszul evő babák...

Vannak itt rosszul evő babák anyukái? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Eddig se volt egy nagy evő a fiam, de most már katasztrofális... 1 hónapja alig akar enni, teljesen kiborít, mindig attól félek, hogy hízik-e rendesen, kap-e elég tápanyagot, nem marad-e éhes. Nem is magával az étellel van a baj, hanem unatkozik evés közben. Lefoglalni meg egyre kevesebb dologgal tudom. :(
2012. júl. 11. 23:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
13 hónapos.
2012. júl. 11. 23:19
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet most a meleg miatt nem eszik rendesen. Amúgy minnél jobban stresszelsz, az annál jobban átragad a gyerekre és még kevésbé eszik.
2012. júl. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos a kislányom iszonyat rossz evő. Magasságán és a súlyán is látszik, de én sem tudok vele csinálni semmit. Amit ma jó ízűen megeszik, azt már máskor nem. Engem teljesen kiakaszt.
2012. júl. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 12 hónapos! Nagyon sokáig zavart hogy míg más babáknak becsúszik két üveg baby kajcsi is addig mi nyammogunk egy üvegen! Nem hiszed el de minden kanál étel mellé újabb játékot szedek elő a megszokott dobozunkból ami be van készítve! Mostanában már csak az én kajámat fogadja el így üvegest nem is veszek.... egy hete megy a rádió a konyhába és evés közben énekel táncol....! Képzeld költöztünk és a mérleget nem is hoztam át az új házba, nemtudom nektek van e de engem ez egy kicsit megszabadított a stressztől! Meg amióta tudja mondani azt hogy nem azóta nem is dugom a szájába miután mutatta hogy nem! Napi rendszerünk már nincs a reggeli és az esti tápszer fix és az ebéd a többi az akkor van ha kér.... egész nap rágcsál.... Hol egy alma szelet hol egy piskóta hol egy rudi..... Combosodik igy gondolom baj nincs :)
2012. júl. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Ne stresszelj! Való igaz talán most a meleg miatt se evett úgy. De a lényeg mindig,hogy eleget igyon pláne nyáron!

Állítólag ők tudják miből mennyire van szükségük.

Régebben én is aggódtam és tömtem,hogy biztosan tudjam nem marad éhes. Mára már könnyebb tudom mi az ami a foga alá való és mi az ami kevésbé. Általában arra törekszem,hogy legalább egyszer sikerüljön jóllakatnom. De ha az se megy akkor tejszelet rudi keksz krémtúró joghurt vagy nagyon szereti üresen a zsemlét :). Mondom ha végképp nem kell ebéd akkor úgy vagyok vele,hogy mindegy csak egyen.


Ja egy tipp a meleg napokra:tízóraira adtam az ebédet alvás után pedig egy rudi és joghurt így még uzsonnára is megette az ebédet.(tehát kétszer volt fött kajcsi) A lényeg,hogy ébredésből nagy melegbe tuti nem evett. Így viszont volt fött hami is meg nasi is.


Mekkora a babód? súlya centi? Doki szerint rendbe van ? Mert ha nem jelezték még akkor semmi okod az aggodalomra!


Tesóm gyereke picinek mindig mindent össze vissza evett amikor és ahogy akart mára mindent megeszik jóízűen repetázva két pofira.Négy éves lesz. Ezt csak azért írtam mert lehet ő csinálta jól mivel neki sem evett picinek aztán úgy volt vele mindegy mit csak egyen hát ez lett az eredménye.Átlagos testalkatú egészséges kisfiú.


Még egy tipp:ha nem akar enni kedvenc mesével tuti lekötöm és észre se veszi máris jóllakott :)


Bocs a regényért :P

2012. júl. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
a kisfiam 1 éves és ugyan ez a helyzet.mindig csak pár falat és megy tovább.ha bográcsban főzök vagy grillen,tárcsán sütök húst azt nyomja befele.na meg a spagettit.de minden másból pár falat.de az olyanokat állandóan enné mint a tejszelet,rudi,kölesgolyó.én is sokat idegeskedtem emiatt de nyugi eszik annyit amennyi neki kell.mondjuk azt megfigyeltem hogy akkor eszik rendesen ha más is eszik.ja nekem 2 hónapig csak tápszert volt hajlandó enni meg néha húslevest ,banánt joghurtot ilyeneket.tegnap viszont nagyon megörültem hogy szépen evett sajtos szalámit fonott kaláccsal.a súlya miatt nem aggódom.nem lehet minden 1 éves 10 kiló.nekem most 73 cm és 8300 gramm.nektek mennyi a súlya?
2012. júl. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy ne idegesítsd magad. Ha nem kell neki, akkor vedd ki az etetőszékből, majd eszik a következő evésnél. Az evés közbeni játékot pedig felejsd el. Sajnos ezeken én is átestem. Az én kisfiam is kb. 1,5 éves volt, mikor kezdődött nála ez a nemevés. De tényleg alig evett, sz új ízeket meg sem kóstolta. Amit viszonylag jobban szeretett azt is TV, vagy játék közben ettük, vagy egy falat túró rudival. Sajnos én sem tudtam ráhagyni, hogy ne egyen, mert olyan kis vékonyka volt, ezért erőltettem, tömtek, kiabáltam. Szóval stresszeltem a gyereket, ezért még inkább nem evett. És ez ment 3,5 éves koráig, amikor megszületett a kistesó, mert akkor már nem volt időm vele foglalkozni, ha nem evett így járt.

A kicsinél már nem követem el ezeket a hibákat, ha nem kéri, kiveszem a székből, és tényleg megéhezik pár órával később, ő kéri a kaját.

2012. júl. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont ezért rontjátok el, hogy folyton játékokat mutogattok, stresszeltek, stb. Még soha, egyetlen gyerek se halt éhen, ha volt mit enni. Ha éhes lesz, fog enni, ez tuti.

Nem hiszem, hogy volt rosszabb evő gyerek, mint az én nagyobbik lányom. Válogatott - volna, ha hagyom - felugrált az asztaltól, ha evett, max. két kanál... Egyévesen még nem evett meg fél üveg bébiételt (vagy annak megfelelő mennyiségű saját készítésűt).

Soha nem játszottunk evés közben - anyukám próbálta, rövid úton leállítottam - ha felugrált az asztaltól, akkor eltettem a kaját, hogy akkor most vége az evésnek, soha nem adtam mást neki, hátha xy dolgot jobban eszik - azt kapta, illetve azt kapja a mai napig, amit aktuálisan főzök, nincs külön kedvezve neki.

Lassan, de szépen kialakult nála, hogy evéskor ülünk szépen a helyünkön, nem ugrálunk, nem játszunk, s egyre több dolgot volt hajlandó megenni.

Lassan 4 éves lesz és ugyan nem nagyevő, de általában tisztességgel eszik és tud viselkedni az asztalnál. Ja és sose volt beteg, akkor sem, amikor azon gondolkodtam, bizonyára fotoszintetizál a gyerekem, mert már egy hete nem evett szinte semmit.... Nagyon gyorsan fejlődött, 5 hónaposan ült, 9 hónaposan egyedül járt, magas, izmos, szép kislány, az óvónénije szerint magasan okosabb a kortársainál - szóval semmi hátránya nem származott abból, hogy nem erőltettem belé semmi kaját. Most már az oviban is egészen jól eszik, nem panaszkodhatom.

2012. júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

Röviden és tömören: bele őszülök!!!


17 hónapos és úgy eszik, hogy jövet-menet egy-egy falat. Alig több, mint 9 kg, tudom, hogy én is és az apja is ilyen volt, de ez engem egyáltalán nem vigasztal. Szóval GÁÁÁÁÁZ. Most kap egy Vitacolan nevű készítményt, remélem ez segít majd.

2012. júl. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát ma már azt csináltam vele, hogy nem evett kivettem a székből, és menjen... Így az ebéd kb 5 falat volt. Uzsi ugyan ez... Ma voltunk méreckedni, 77 cm, és 8140 gr, eaz utóbbi hónapban 1 grammot sem hízott, igaz most indult el. Doki szerint normális a nagy meleg miatt, de én akkor is aggódom. A játékra sem direkt szoktattam rá evés közben, hanem egyszer csak gondolt egyet, és nem volt hajlandó csak úgy enni, ha könyvet nézett közben. Aztán már nem volt elég a könyv, és jött a többi játék... DE meguntam! Ha nem eszik, nem eszik, nem szenvedek vele. Majd szépen megtanulja, hogy ha kaja van, enni kell. :) + A napokban nagyon hisztis, akaratos lett, alig bírni vele, de nem baj, majd "letöröm a szarvát" :)
2012. júl. 12. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!