Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napközbeni alvás anyával?...

Napközbeni alvás anyával? Részletek lent.

Figyelt kérdés
8 hetes kislányom 3 hetes kora óta a kiságyában alszik éjjel, napközben viszont alig tud szegénykém aludni, mert nagyon hasfájós. Ilyenkor csak úgy nyugszik meg,ha magam mellé rakom, és így alszik max.1-1órát. Lehet ebből később probléma? Arra gondolok, hogy hozzá szokik,és éjszaka is majd csak mellettem lesz hajlandó elaludni.

2012. júl. 12. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Igen lehet! :(

2 éves és csak velem vagy apával(ha itthon van)hajlandó napközben aludni...éjszaka szépen alszik az ágyában...

Viszont én ahelyett,hogy végezném a dolgom,ott fekszem mellette 2-3 órát,míg alszik...

és erre azért szokott rá,mert én hülye mindig lefeküdtem mellé míg kicsi volt,mert én is fáradt voltam,az éjszakai szopik miatt..

2012. júl. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Hogy lenne ebből probléma?

Még csak nyolc hetes!

Ha erre van szüksége, akkor feküdj mellé. Ha majd nem lesz hasfájós, akkor már lehet hogy elalszik egyedül.

A szokások sohasem betonozódnak be, ahogy nő egy gyerek, úgy változik, és a szokások is változnak vele együtt.

És még csak azt sem lehet pontosan megmondani, hogy mikor lesz a váltás, mert minden babánál ez máshogy lehet.

Próbáld meg mindig letenni, és várj, hátha elalszik, ha nem, feküdj mellé. Egyik nap majd elalszik nélküled, aztán másnap megint nem, de egyre többször, és így megtanulja majd.

Egyik gyerekemet autós ülésben kellett ringatni, csak úgy aludt el. Minden nap megpróbáltam, 4 hónapos volt, mire este már a saját ágyában aludt el, és másfél éves, mire napközben is a saját ágyában aludt el (ekkor már csak egy délutáni alvása volt).

Nem szabad félni az ösztönösen jó dolgoktól, csak figyelni kell, hogy mikor és hogyan kell váltani, hogy az mindenkinek jó legyen.

Most még anya közelségére van szüksége.

2012. júl. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet belőle probléma, bár nem törvényszerű. A probléma csak annyi lehet, hogy odaszokik, és onnantól kezdve ez lesz a rendszer, netán az esti alvásnál is igényelheti a szülői ágyat. Nálunk ugyan nem volt hasfájós a kislányom, de ha nyafizott, sokszor segített, hogy a kiságy mellett álltam és beszéltem hozzá, énekelgettem neki és ennyitől megnyugodott. (Persze, ilyenkor nem fájt semmije, csak nyafizott, mert éppen olyanja volt.)
2012. júl. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha tényleg a hasa fáj akkor és csak akkor tud pihenni, ha melletted van akkor ezt kell tenni. Viszont, ha azt látod később, hogy rafkós a tündérke, na akkor kell berakni a kiságyba. Nálunk ez a módszer bevált. Én sosem hagytam sírni, mindegy ki mit mondott. Szerintem nem lesz gond később sem, ha következetes maradsz.
2012. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindent jól teszel, ne aggódj, most még nyugodtan alhat veled. Mi is sokat alszunk együtt a kisfiunkkal, most 11 hónapos, egy szabály van, este a saját ágyában alszik el, ha hajnalban ébred, jöhet közénk. le tudnám szoktatni, de nem akarjuk. Nem zavar minket, még várunk egy kicsit vele.
2012. júl. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1.vagyok

köszi a lepontozást...én csak leírtam hogy jártam...

2012. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam is olyan hasfájós volt, hogy nappal egyáltalán nem aludt, csak cicin szopizás közben! Előtte-utána semmit!!! Már felhívtam a gyerekorvost is, hogy ilyen nincs, nem lesz baja, hogy semmit sem alszik? Azt mondta, biztosan a hasfájás miatt van. És lám, amikor 12 hetes lett, egycsapásra megszűnt és aludt!!! Szóval lehet, hogy pár hét múlva megoldódik a probléma, addig szerintem csináld azt, ami a babának jó, hiszen még nagyon pici!
2012. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kedves 1.válaszoló sajnálom hogy lepontoztak! :(
2012. júl. 13. 02:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!