Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor volt a kisfiad első...

Mikor volt a kisfiad első hajvágása? Házilag oldottad meg vagy fodrász?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

másfél évesen.

Téli baba,igy első nyáron még alig volt haja,télen nem akartam,had melegitse az is.

2012. júl. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16 hónapos korukban, ikrek.Februári babák, idén júniusban vágattuk le nekik. Az egyik babámnak már vállig érő hullámos haja volt, nem szívesen vágattam le neki,de már minden nap úgy beizzadt, olyan büdi volt... Levágattuk mindkettőnek,most olyan punk-os frizkójuk van. Fodrász csinálta természetesen.
2012. júl. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbiknak majdnem 2 évesen kellett először levágni. Senkit nem engedett a fejéhez nyúlni, így én vágtam le neki... alvás közben ollóval... Hát nagy mutatvány volt, mert már 8 hónapos terhes voltam :) nagyágyra fektettem egy törölközőre. Ő az a tipus ha elalszik akkor bármit lehet csinálni vele nem ébred fel :) Így levágtam az egyik oldalon, megfordítottam a fejét és levágtam a másik oldalon is :) Hát nem lett profi, de senki meg nem mondta hogy nem fodrász vágta :) (véletlen volt nem vagyok ügyes)

Ezt még kb kétszer ismételtük így aztán már okosodott annyit, hogy géppel nyírjam. Azóta is én fodrászolom :)


A kicsi nagyon sűrű, gyorsan növő hajú, ő kb fél éves volt amikor vágtam neki. Sokkal nyugisabb, türelmesebb természetű(volt kicsinek) így vele rögtön géppel kezdtük a hajvágást. Apa ölében ül én pedig nyírok. Azóta is így megy. Most 2 és 4 évesek.

2012. júl. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

első vagyok,lemaradt:

én vágtam,géppel.

Ügyes volt,először levágtam a párom haját,ő ült az ölében,végignézte,megbarátkozott a géppel,majd levágtam az övét is.

2012. júl. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
igaz, hogy nem fiú hanem kislány babám van, de kb. 4 hónaposan kellett levágni a haját elsőnek mert nagyon hosszú volt és nem látott semmit tőle, én vágtam le
2012. júl. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
17 honaposan vagta le fodrasz a kisfiamnak. Annyira jol esett neki ahogy felsulgette meg vagta a hajat, hogy bealudt a fiam. :)) Csak arra figyeltem fel, hogy elore esik a kis feje es alszik. Nagyon edes volt. El is tettuk az elso hajtincset emlekbe.
2012. júl. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16 hónaposan géppel nekiálltam,nem vettem észre hogy elállítódott a méret és szegénykémnek olyan kis kopasz lett a feje.Azóta nem merem.Elvittem fodrászhoz inkább.
2012. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A frufrujukat én magam vágtam le jó bénán, kb. 16 hós korukban. Mást nem kellett, mert nagyon lassan nőtt a hajuk.


Most másfél évesek (fiúk), épp a napokban akarjuk iderendelni a fodrászt, hogy nyírja meg őket. Az a tervem, hogy az etetőszékeikbe lesznek ültetve, és valami gyors de csini fazont összehozatunk.

2012. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem engedi hogy a fejéhez - hajához nyúljunk, egyedül a Nagymami tudja levágni (neki engedi), különböző zsarolási módokkal (veszünk fagyit, kapsz egy kiskamiont), de kb a folyamat fél nap, mert mindig elszaladgál, nem bír nyugodtan ülni a széken, főleg 1 percnél tovább maradni.

Két és fél éves.

1 éves kora óta csipkedtük a haját, de már nagyfiú, és meg kellett a göndör fürtöcskéktől szabadulni (a meleg miatt is)

2012. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13 hónapos fiamnak vasárnap vágtam le, 0-ás géppel. :) Szinte még semmi haja nem volt, de már most látni, mennyit erősödött. Amíg jó idő van, vágni fogom neki.
2012. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!