Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te altatnád a gyerekedet ha...

Te altatnád a gyerekedet ha magától is elalszik 1-2 perc sírás árán?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdett magától elaludni a lányom aminek nagyon örülök! Eddig kínszenvedés volt az altatás. Most ha lerakom az ágyába és egyből elkapja az ujját akkor szinte már alszik is, de ha nem "esik le" hogy most hogyan kéne elaludni akkor 1-2 percet sír. Hagyjam ilyenkor vagy mit tegyek? Nem akarom hogy leszokjon az önállóan elalvásról! Te mit tennél? 5 hós babáról van szó.
2012. júl. 13. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Most 1-2 percig sír, de ha megszokja ezt az altatást, hogy egyedül is el tud aludni, akkor nemsokára egyáltalán nem fog sírni :)

Ha viszont ennek ellenére ringatod, meg ilyesmi, akkor egy év múlva is ott tartasz majd, hogy mellette kell feküdni, meg fogni a kezét, meg dúdolni amíg el nem alszik.


Nem szeretem sírni hagyni a fiamat, nem is szoktam, de ő úgy tanult meg magától elaludni, hogy betettem az ágyikóba, elköszöntem tőle, és pár perc nyafi után elaludt. Most már két éves lesz, de már régóta, nagyon régóta magától alszik el. Beteszem a szobájába, elköszönök, ő rám mosolyog, ad egy puszikát és már alszik is.


Ismerőseim, akik féltek a "sírni hagyástól" (ez a közhely hülyeség, mert az 1-2 perc nyafi korántsem szívtelen sírni hagyás) elérték, hogy szintén két, sőt egyiknek két és fél éves gyerekét a mai napig altatni kell cirka 40 percen keresztül, mert nem mutatták meg anno a kicsinek, hogy egyedül is képes álomba merülni. Ezáltal a gyereknek is rosszat tettek, ugyanis az ilyen gyerkőcök amint bekerülnek bölcsibe, vagy majd oviba, nehezen fognak szembenézni a mélyvízbe dobással....miszerint anyukájuk éveken keresztül dúdolva altatta őket, hátukat simizve, de a bölcsiben nem lesz ott anyukájuk, tehát egyből mélyvíz.....


Inkább most tanulja meg a kicsid hogy egyedül is álomba merülhet :)

2012. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Sokszor olvasni, hogy rossz vagy ha sírni hagyod, de ha csak 1-2 perc és nem torka szakadtából üvölt, akkor lehet neki ez a rutinja.

Kislányom is így volt ezzel, letettem őt, kis csönd, majd egy kicsit elkezdett szenvedni, de alig pár percig tartott. Ha bementem megvigasztalni, akkor nem aludt el, kipattant a szeme, vagy még jobban elkezdett sírni.

Most 2 éves, és egy percet sem sír. Lefekszik magától, és önállóan elalszik, és úgy látom még mindig szeret, hiába hagytam sírni őt 1 percig, mikor kicsi volt. :)

Ezt azért írom, mert te tudod csak őt igazán kiismerni, és hiába írja valaki, hogy azonnal vedd fel, ha attól a babádnak esetleg rosszabb lesz.

2012. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is teljesen jó ez így. 1-2 perc sírdogálás szinte semmi! Szépen elalszik, nagyon ügyes baba! Lehet, hogy pár nap vagy hét után már ez az 1-2 perc se lesz, viszont mindenkinek jobb, ha ezt szokja meg!!
2012. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Kisfiam is kb ennyi idős volt amikor magától kezdett el aludni. Először nem volt jó neki sehogy, se az ölemben, sem a kiságyban, és ő is pár perc nyöszörgés, sírás árán aludt el a kiságyban. Most 7,5 hónapos, és magától elalszik, nem sír, néha még forgolódik. Ritkán előfordul, hogy berakom és sír, olyankor várok pár percet és ha nem alszik el akkor kiveszem megvigasztalni, de akkor sem ringatom el csak megnyugtatom, majd visszateszem. Szerintem jól csinálod.
2012. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodtam hagyhatod, pár perc sírás nem gond. nekem kb. negyed óra kell, igaz nem sír, nyafog inkább, forog, csapdossa a lábát, aztán el kezd beszélni valamit, aztán elalszik. ha most altatni kezdett megszokja, és nem fog tudni elaludni egyedül.
2012. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ZsZs27 ***** válasza:
62%
Az én lányaim az első két hónapukat koraosztályon töltötték. Ott szegények hozzászoktak már, hogy maguktól aludjanak el. Szóval nekem indább arra kellett figyelnem, hogy ne szoktassam rá őket az altatásra. Most 15 hósak és nagyon örülök, hogy nem kapkodtam ki, és nem őrizgettem őket folyamatosan, ha sírtak egy kicsit. Néha van most is egy kis hiszti, de lényegében csak addig, amíg bent vagyok náluk. Korábban is csak addig volt. Amint kijövök, max. 5 perc után már alszanak is, de az se végig sírás, többnyire inkább beszélgetnek magukban. Eleinte aggódtam, hogy az altatgatás hiánya, az, hogy álomba sírták magukat a koraosztályon majd traumát okoz nekik. Az ég világon semmi bajuk nem lett belőle. Az egyetlen hátrány, már ha annak lehet nevezni, csak az ágyukban hajlandóak elaludni és egyedül, kézben véletlenül sem. Esetleg, ha nagyon fáradtak, akkor babakocsiban, ha vendégségben vagyunk, akkor is csak ágyon. Szerintem hagyd magától elaludni. Neki sem jó, ha csak a segítségeddel tud elaludni, mert ha bármi oknál fogva nem tudod elaltatni, akkor sírni fog végig? Azt csak felismered, ha olyan sírása van ami arra utal hogy baja van. Én csak olyankor megyek be hozzájuk, illetve, ha kifejezetten hisztizik valamelyik, mert abba nagyon bele tudják élni magukat. Olyankor kiveszem egy pár percre, babusgatom, majd visszateszem. Van, hogy ezt 2-3 alkalommal meg kell ismételnem, de végül mindig egyedül alszanak el.
2012. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!