Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jártál már így, hogy nem...

Jártál már így, hogy nem tudott elaludni a babád és kb. fél perc sírás segített neki, hogy elaludjon?

Figyelt kérdés
Kézben alszik el 5 hós babám, de van néha, hogy így is nehezen. Sehogy sem jó neki és sír, aztán fél perc múlva már elalszik.
2010. júl. 6. 11:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mi a gond, nem értem?Örülj neki, ha csak fél percet sír elalvás előtt! Lehet, hogy az ágyában is el tudna így aludni, próbáld meg!
2010. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van most. persze most kezdem leszoktatni a kézben alvásról, berakom kis ágyba és vagy elalszik vagy sír egy kicsit és utana bealszik:)
2010. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A fél perc is soknak tűnik, hallgatni. Nem tudom, hogy az ágyába tudnám-e szoktatni. Nem szeretem sírni hagyni, de vannak ilyen helyzetek, hogy bármit is csinálok, akkor is sír.
2010. júl. 6. 11:36
 4/16 anonim ***** válasza:
A gond a kézben altatás mert csak úgy fog mindig elaludni.Le kell tenni az ágyába egy kis sírástól semmi baja nem lesz nálam ez vált be ő csak az ágyában alszik el néha sirdogál néha csak magyaráz.
2010. júl. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Meg egy kicsit flusztráló itt olvasni, hogy "én nem hagytam soha sírni a babám" és ez még tanácstalanabbá tesz, hogyan szoktassan az ágyába egyedül elalvásra, mert tutira sírni fog. Kézben az esetek 90%-ában nem sír.
2010. júl. 6. 11:44
 6/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Pedig hidd el, következetesnek kell lenni, ez a szoktatás lényege.nem szabad hagynod, hogy terrorizáljon, mert meg fogsz bolondulni később:(( Nem azt mondom, hogy órákig hagyni kell sírni, de fél perc igazán kibírható. íaz én babám is így volt egy időszak, amikor így "altatta magát".
2010. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
próbáld letenni és tegyél neki altató zenét. Az a legjobb, ha olyat hallgat, amit ismer, vagy amit szoktál neki énekelni. Én is így altattam szinte mindíg. Nem mindíg hallgat zenét elalváskor, de ha olyan kedve van, hogy nem akar zene nélkül elaludni, akkor a kiságyban elkezd nyöszörögni („dúdolni” magának), és akkor ha bekapcsolom a zenét, azonnal elalszik. Lehet, hogy a tiéd is a sírással próbálja álomba „énekelni” magát. Egy próbát megér. Az enyém is 5 hónapos.
2010. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Még mindig első vagyok:)) Az általad említett frusztrációról annyit, nem minden anyuka gondolja/csinálja úgy, csak sokan, akik máshogy gondolják, nem írják ide mert lepontozzák őket. És sokaknak ez számít:(
2010. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Esténként szoktam zenét betenni neki, majd megpróbáljuk nappal is. De sokszor úgy fel van pörögve, hogy ha beteszem az ágyába, inkább játszik, forgolódik. Amikor ásítozik, dörzsöli a szemét, akkor szoktam felvenni. Végül egyszer el kell kezdeni.


És ha nem alszik el, csak nyöszörög és sír a következő evésig, akkor mit csináljak? Nem lesz nagyon fáradt és még nyűgösebb és még úgy sem tud elaludni?


Próbáltam már a behalojok és megnyugtatom módszert, de mint a falra hányt borsó, semmit sem ér.

2010. júl. 6. 12:16
 10/16 anonim ***** válasza:

szia, én nem hagynám, hogy az ágyban nyöszörögjön, sírjon....vannak babák, akiknek nehezebben alakul ki az alvás. lehet rossz szokás is, hogy kézben akar aludni, de lehet hogy nem tud lenyugodni, és igányli a segítségedet.

az enéym sokáig így aludt el. most 18 hós, melléfekszem és elalszik. de sokáig cicin aludt el. kiságyban kb. 3 hsó koráig "aludt" (ha alvásnak lehet azt nevezni) utána oldalt támlás kanapén. most is ott alszik, legalább nem kellett átszoktatni. :)

2010. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!