Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne akarjon ülni?

Mit tegyek, hogy ne akarjon ülni?

Figyelt kérdés

6hónapos lányom, egész nap ülne. Általában addig sír, amíg fel nem ültetem. Tud ülni egyedül kapaszkodás nélkül, csak az a baj, hogy magától még nem ül fel! Illetve egyszer felült amikor a párnán feküdt. Ha sétálni megyünk babakocsival és berakom akkor már le sem fekszik, hanem ül és nem tudom lefektetni.

Ugye jól tudom, hogy ez nagyon megterhelő a kis gerincének, hátának? Mit tegyek, hogy ne akarjon mindig ülni?


2012. júl. 13. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a mozgásfejlődését nem akadályozza, akkor azért ilyenkor már lehet ültetni. Tehát ha van eleget hason és forog minden irányba, kúszni is próbál legalább, akkor belefér mellette az ülés is rövid ideig.


Én mondjuk nem ültettem a gyerekeimet (3 van), mert sok ismerősnél láttam, hogy a gyakran felültetett babáknak nehezebben ment a mozgásfejlődés. Pl most a barátnőm 8 hós kislánya stabilan ül, ha felültetik, de alig forog, kúszni nem is próbál, hanem amint hasra teszik, sír, hogy ültessék fel. Na ez nem annyira jó szerintem. Az én kislányom 6,5 hós, ő nem tud támaszkodás nélkül ülni, mert nem ültettem fel sosem. De mászik, és ból ki tud ülni oldalra, és akkor egy kézzel támaszkodik. Amióta ezt csinálja, már én is bátrabban ültetem, pl hintába a játszón, meg etetőszékbe, ami nem dönthető.


Szóval ha nem megy a mozgásfejlődés rovására, akkor szerintem üldögélhet egy kicsit, ha ennyire szereti.

2012. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem forog. 4hónaposan megfordult hasról hátra és ennyi. Nagyon sokat van hason, úgy is alszik.
2012. júl. 13. 12:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Ültetheted de valamivel legyen a háta megtámasztva, ez még ilyen korban fontos.
2012. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem ültetheted, vagy legalábbis így nem - pl babakocsiban.

Tudom, hogy nehéz. Az én fiam is ilyen volt. De ha nem tud egyedül felülni, akkor ahogy írod is, ártalmas a gerincének. Ha pl az öledbe veszed félfekvő pozícióba és megfogja az ujjad és felül, az ok. Vagy ha a babakocsiban valamibe megkapaszkodva felhúzza magát, az ok. De mindig fektesd le és onnan oldja meg ő. Azt nem szabad, hogy leülteted, mert úgyis ülni akar. Megtámasztva meg pláne nem.

Én egyébként ilyenkor mindig a hóna alatt jó erősen megtartva "ültettem" a karomban, ölemben, hogy a gerincét tehermentesítsem. Tehát sosem volt súly a popsiján/gerincén. Remélem érted mire akarok kilyukadni.


Kitartás. Inkább most ordítson, mert nem úgy vannak a dolgok, ahogy szeretné, minthogy görbe háttal járjon egész életében pl.

2012. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hát így, hogy nem is forog, nagyon nem jó.

most mondhatnám, hogy az a baj, hogy egyszer felültetted, stb. de nem segít.

nincs más, kitartóan vele foglalkozol pár napig és eltereled a figyelmét. hasra fektesd és vidd le jövőhéten a védőnőhöz, ha 6 hónapos korig nem fordul mindkét irányba akkor meg kell vizsgálni az izomzatát. én ezt mindenféleképpen javasolnám, a forgásban, kúszásban erősödött volna meg az üléshez a gerince, izma, ha ilyen szépen tud ülni akkor esélyes, hogy nagyon feszes a háta

2012. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hason alvás nem számít, csak az aktív, játékkal hason eltöltött idő.


Az nem jó, ha nem is forog, akkor én semmiképp sem ültetném (fel sem ültettem volna). Szerintem ne ültesd egy darabig, amíg be nem indul a mozgása. Ha 6 hósan nem forog, akkor egy vizsgálat sem ártana, hogy teljesen rendben van e a kis izomzata.

2012. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az én babám 3 hós és ha hiszitek ha nem azért hisztizik mert nem tud felülni.húzza magát a béby hordóban és ugy néz ki mint ha már felülne.nagyon erös.mikor vissza tolom akkor jön a hiszti.
2012. júl. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálunk is volt ilyen. Most néha azért megy a hiszti mert nem tud még felállni.
2012. júl. 13. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!