Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség a 03 al kezdődő...

Mi a különbség a 03 al kezdődő és a 04 el kezdődő, számnak a gyerekülések címkéin?

Figyelt kérdés
Jelent ez valami biztonsági különbséget? Azt tudom hogy forgalmazható ez a kettő,de szabad e megvenni 03ast vagy egyszer csak azt mondják hogy csak 04es lehet és az új engedélyezések. Bocs de nagyon nem értek hozzá.

2012. júl. 13. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:

A 04es a "frissebb", a szabályok szerint jobb minőségű (így gondolom biztonságosabb) fajta. Én amikor a sajátunkat vettem, a bababoltos azt mondta, hogy már volt szó róla, hogy a 03ast is be fogják tiltani... hogy mikor, az ugye kérdés. De az újakat már ha jól tudom csak 04es kóddal gyártják.


Az alábbi cikk remélem értelmesebb, mint én :o)

ECE-norma

Az ECE R44-03 norma és újabb változata, a 44-04 tartalmazza az előírásokat, amelyeket az ülésnek teljesítenie kell ahhoz, hogy forgalomba kerüljön. Egy kis, narancsszínű címke jelzi a megfelelést, ezt mindenképp keressük meg, mielőtt vásárolunk. A címke több adatot közöl. Feltüntetik rajta az ECE-norma számát, a verzióról a nagy E alatti, megfelelést azonosító számsor is árulkodik, mert vagy 03-mal, vagy 04-gyel kezdődik. Ez alatt újabb számsor azonosítja az ülésben használt biztonsági rendszert. A nagy E betű melletti kis szám a megfeleltetést kiadó országot jelöli. Feltüntetik még a testsúlyhatárokat, illetve általában a "Universal" kifejezés mutatja, hogy az ülés minden autótípushoz használható. Lehetne "Semi-universal" vagy "Specific" is, értelemszerűen típus-specifikus üléseknél.

2012. júl. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm , alapos volt :)

Akkor csak is 04es!

2012. júl. 14. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!