Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy kisfiam ne...

Mit tegyek, hogy kisfiam ne húzzak ki fürdés közben állandóan a dugót?

Figyelt kérdés
17 hónapos és ez a legújabb zsiványsága. Van a kádban csúszásgátló, de lefeszegeti a dugóról, van egy csomó játék, de a dugó kihúzása sokkal jobb móka. A kis kádban már nem fér el, a zuhanyzást meg azért "nem erőltetném" mert imád fürdeni.
2012. júl. 16. 19:32
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy a 17 HÓNAPOSOM NEM CSODAGYEREK és hogy szelektív a hallása, mikor a NEM vagy a NEM SZABAD szót hallja. A kézre csapás sem segít, agyon csapni meg nem fogom.
2012. júl. 16. 20:05
 12/23 anonim ***** válasza:
68%
A lényeg a következetesség. Ha azt mondom, hogy ha kihúzod a dugót, akkor vége a fürdésnek, akkor ha kihúzza, be kell fejezni a fürdést. Persze biztosan hisztizni fog elsőre, de ezt kb. 1-2 alkalommal fogja még megcsinálni.
2012. júl. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

7-es vagyok

20 hónapos, most 26 hónapos és nagyon ritkán kell már kivennem

2012. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Látod 7-eske, ezért próbáltam hangsúlyozni, hogy még másfél éves sincs, nem ért meg még mindent amit mondok neki, de természetesen jobban fogok rá (meg a dugóra) figyelni.
2012. júl. 16. 20:10
 15/23 anonim ***** válasza:
46%

Kedveske kérdezőcskécske!


Többen írták, hogy mondd, hogy ne csinálja és ha csinálja, akkor kiveszed. Ezt csak párszor kell valóban megtenned és abba fogja hagyni. Egy másfél éves érti a szavakat, nem hülye, hanem kicsi. Képzeld, így működnek a gyerekek. De a tiédecske tuti valami kivétel és nem ért a szóból. Hát, lehet, hogy értene, csak szegénynek a szót tett nem követi (nem veszed ki) így nyilván semmitse ér a NEM SZABAD....

2012. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező: bocs, de egy 1,5 éves baba simán ért majdnem mindent (persze az ő szintjén), de már szerintem 1 évesen is megérti, hogy NEM SZABAD valamit.


Ne feledd, ha rosszul neveled, sokszorosan fogod visszakapni!

2012. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Mivel ma már túl vagyunk a fürdésen már nem fogom tudni kipróbálni a remek ötletet (hogy vegyem ki a kádból) és egyébként is csak 2-3 napja csinálja ezt a fiam, egyértelmű, hogy az üres kádból meg kivettem miután leszidtam.


Nem akarok vitát ebből a kérdésből, úgyhogy nagyon kérem azokat az anyukákat, akik csak azért válaszolnak, hogy az észt osszák, meg arról papoljanak, hogy az Ő gyereküknek 17 hónaposan csodájára jártak mert olyan okos volt, mindig szót fogadott és nem kellett soha fegyelmezni mert minta gyerek volt, mindent megértett és mindent úgy tett, mint egy felnőtt, azok inkább ne válaszoljanak. Nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni a kérdésemet.


Azoknak, akik értelmes választ adtak köszönöm.

2012. júl. 16. 20:37
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a megoldás, hogy elmondod neki: ha kihúzza a dugót, akkor lefolyik a víz, és nem lesz miben fürödni. Ezt megérti, hidd el. :) Én nem csinálnék gondot belőle: amikor beteszed a kádba, gyorsan mosd meg, aztán ha nyúl a dugóhoz, figyelmezteted, ha meg kihúzza, akkor így járt, ennyi volt a fürdés. Ülhet az üres kádban. Pár alkalom után már nem lesz érdekes.
2012. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ott van a pont az utolsónál. Gyorsan megfürdeted, aztán hadd húzza ki, legfeljebb nem fog pancsolni. Lehet, hogy teljesen le fogja nyűgözni, ahogy megy le a víz, és akkor mindenki jól járt.

A nagyon okos válaszolókkal meg ne foglalkozz, hidd el, nem Te vagy az egyetlen, akinek a gyereke néha nem fogad szót, még az is lehet, hogy olykor náluk is előfordul ilyesmi. :)

2012. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó vagyok.

Még annyi, hogy az én kisfiam 2 éves elmúlt, és ő is gyakran kihúzza a dugót. Soha nem éreztem problémának. Inkább lefürdetem az elején, ő szeret az üres kádban is üldögélni.

2012. júl. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!