Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jöjjünk ki 3 hétig...

Hogy jöjjünk ki 3 hétig 17ezer forintból? 3-an vagyunk,8 hónapos baba, én, férjem.

Figyelt kérdés
Rengeteg volt a kiadásunk, és sajnos ennyi maradt. De csak kajára kell beosztani. Ti hogy oldanátok meg?
2009. júl. 13. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

hát nekem 20-ig van 2000ft-om. Igaz csak ketten vagyunk, de tankolni is kell...

Hát naponta 800ft-ot költhetsz. Az zsemlére pici felvágottra meg tejre talán elég.

2009. júl. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogj egy papírt,és állíts össze egy étrendfélét.

Abból kitudod kalkulálni,mibe kerülnek a hozzávalók.

Ha sokba kerül,tudsz valamit változtatni.

Ha főzelékeket főzöl,hús nélkül is meglehet enni,vagy nagyon kevés hússal.Vacsorára bundáskenyér,piritós lekvárral,teával pl.Készíthestz egy nagyobb adag fasírozottat,azt többféle körítéssel is tudod tálalni.És le is fagyaszthatod.Nézz körül pl.a mindmegette fórumon,ott is vannak jó ötletek olcsó ételekre.

2009. júl. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenképpen úgy csináld hogy főzöl egy olcsó de nagy kaját és azt lehet enni vagy 3 napig régebben nekünk is voltak húzós hónapok... pl rizibizi sült párizsi paprikás krumpli bő lére és belfőzöl egy tésztát azt lehet ennek nagyon sokáig....
2009. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1 kg virsli pl. a Lidl-ben 500 Ft. + 1 tejföl, + 1 v.hagyma, + krumpli

Egyik nap paprikás krumpli virslisen, másik nap krumplifőzelék, rá pörkölt virsliből.

1 cs szilvalekváros gombóc 300 Ft (Lidl), tojásleves.

Grízes tészta + krumplileves.

Káposztás tészta.

Tökfőzelék lecsókolbásszal.

Cs.zúza fél kg 400 Ft. Rizs 270 Ft. Zúzapöri rizzsel.

Spagetti.

Szárazbab leves (f.hagyma, v.hagyma, pár répa, kis lecsókolbász az íze miatt, csipedke) + kenyér.

Chillis bab (1 por, 2 bab, 2 kukorica, 30-50 dkg darálthús).

Lecsó.

Tippek. Én így szoktam.

Ha van kertetek: gyümölcsleves + vmilyen tészta.

Csirkemáj resztelt v dinsztelt + főtt krumpli.

Egy-egy nap lehet enni melegszendvicset, rántottát is.

Figyeld az akciókat! Pl. étolaj CBA 269 ft.

Nekünk 31-ig 15 e Ft-unk maradt. Ez van. :/

2009. júl. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1 kg-os kenyeret mi eszünk 3-4 napig. Első két nap szendvicsnek, harmadnap bundás kenyér, negyedik nap pirítós, s így nem vész kárba.

Be lehet azért osztani azt a pénzt!

Készíts jó sűrű gulyás levest, fél kg sertés hús, sok krumpli répa zöldség, 800 ft-ból kijön, s lehet enni 3 napig, és még finom is!

Túrógombóc, 250ft a túró, kis morzsa gríz, 1 tejföl, 350 ft-ból kijön.

Tejfölös karfiol nokedlivel.

Töltött paprika, fél kiló darált hús, rizs 1kg paprika, 1 paradicsomos konzerv, 1 tojás, kis liszt, 800 ft. s az it lehet enni 2 napig.

Palóc leves, fél kiló hús, zöldbab burgonya,1 tejföl, 800 ft s lehet enni 2 napig. Pörkölt nokedlivel, tejfölös hús tésztával

Husos ételek jobban laktatnak.

Én ezeket vásárolnám:

20 db tojás 600 ft.

3 kg sertés hús 3000 ft.

2,5 kg csirkecomb 2000 ft.

1 kg virsli 600 ft.

5 kg burgonya 500ft

1 kg rápa 250 ft.

1/2 kg fehér répa 250ft

1 ételízesítő 1/2 kg lidlben 250 ft

4 nagy tejföl 800 ft

1 kg rizs 200 ft

1 májkrém 200 ft

fél kiló kolbász 400ft

1 kg zöldbab 400 ft

1/2 1000 ft. felvágott

karfiol 200ft

túró 250 ft

4 tej 700ft

2 kocka margarin 300ft

paprika paradicsom uborka800 ft

2 savanyúság cékla és uborka 400 ft

1 kg liszt 100ft

1 kg gríz 150 ft

1 kg cukor 200 ft

1 spagetti tészta

1 széles metélt grízes tésztának,

1 szarvacska tejfölös húshoz


Ez 1400 ft kb, s nagyon sok mindent meg lehet belőle főzni! Még marad is pár ezred ha valamit venni kell.

2009. júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jók a válaszok :))
2009. júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezzel sokaknak segítettetek! :)

Köszönjük!

2009. júl. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

23:41 újra.

Én szoktam csinálni csőben sült spagettit, nagyon laktató, finom, 2 napig garantáltan elég. 1 nagy tepsi jön ki ebből:

Fél kg darálthús (Spar 420 Ft talán most akciósan)

Fél kg fodros nagykocka (spar budget 299 Ft/kg)

1 nagy tejföl (Lidl 180 Ft, CBA 199 Ft,...)

1 tojás (27 Ft -> Lidl 30 db 799 Ft)

1 spagetti alap (kb. 300 Ft)

1 v.hagyma

30 dkg sajt (Spar talán 1099 Ft/kg = kb. 350 Ft)

Pici zsemlemorzsa

Margarin

Étolaj

Én v.hagymát megdinsztelek, arra rakom rá a d.húst. A porral főzöm kicsit hígabbra. Fél kg nagykockát megfőzöm. Lehűtés, lecsöpögtetés után összekeverem a szósszal. Tepsit kimargarinozom, zs.morzsázom. Beleterítem a fele tésztát, rászórom a fele reszelt sajtot. Ráterítem a tészta másik felét, rá a sajt maradékát. A tejfölt sóval, pici olajjal, 1 tojással kikeverem, ráterítem az egész tetejére, majd mehet be a sütőbe. Minimum 2 napig tutira ehetitek.

Ha veszel még krumplit, 1 salátát, 1 kg lisztet, akkor kb 4000 Ft-ból tudsz főzni 1 óriási adag csőben sült spagettit, 1 jó nagy adag (fél kg tésztából) krumplis tésztát, tojásos nokedlit salátával. Ha hozzácsapsz 1 cs virslit, meg 1 tököt, akkor lehet belőle az, amit fentebb írtam (tökfőzelék, paprikás krumpli). + 1 nap szilvalekváros gombóc, tojásleves.

5000 Ft-ból min. 8 napra főztem neked. ;)

Sok sikert!

2009. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyes pékségek a másnapi pékárukat (zsömle, kifli, egyéb péksüti) kb. fele áron szokták árulni.

A spar-okban általában reggel 9 körül szokták átcímkézni 25-50%-os kedvezménnyel a nemsokára lejáró tejtermékeket pl. joghurt, túró. Szerintem mindegyik ilyen típusú áruházban van ilyesmi, érdemes megkérdezni, hogy külön pultba szokták-e tenni.

2009. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!