Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan kezdett el...

Hány hónaposan kezdett el beszélni a babátok? Kisfiam 15 hónapos lesz de csak 1-2 szót mondd baba, mama, nem, stb. Van úgy hogy 1 hétig mondja mondja és 2 hétig semmi!

Figyelt kérdés
Ez már beszédnek számit vagy csak ilyen gagyarászás?
2010. aug. 9. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 15 hós lesz aug. végén, de ő sem mond sokkal többet. Ma kezdte el, hogy "jeje", ez a gyere. A bogár nálunk "bo", a busz "bu", aztán ennyi. Ha panaszkodik, vagy valami baja van, akkor még mondja, hogy "babababababababa".

Állítólag én még 3 évesen sem beszéltem rendesen. De logopédushoz sem hordtak, mégis rendben vagyok.

2010. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Két éves kor előtt csak nagyon kevés baba beszél értelmesen. Inkább két és félévesen szokás.
2010. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 15 hónaposan néhány szót mondott, aztán 18 hónapos korától rohamosan felgyorsult a beszédfejlődése. 20 hónaposan 2-3 szból álló "mondatokat mondott, most 2 hét múlva lesz 2 éves és egészen hosszú (5-6-7 szóból álló mondatokban beszél, be nem áll a szája, még álmában is mondja :) Gyerekfüggő, hogy melyik mikor kezd el beszélni... a fiam pl csak 2,5 évesen kezdett, addig mutogatással érttette meg magát..
2010. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lányom 18 hós. Eddig amiket mondott baba, labda, cica, apa. Bár ezeket rég hallottam már tőle. Ami most a sláger, az a mama, a nem, meg a hi (hinta).
2010. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!