Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, hogy a baba mozgasf...

Van olyan, hogy a baba mozgasfejlodese eleg gyors, de talap epp emiatt a tobbi lassabb (gugyoges, beszed, integetes, stb. )?

Figyelt kérdés

Most lesz het es fel honapos a fiam. Termetre nagy baba, a mozgasfejlodese szerintem eleg gyors, bar nincs viszonyitasi alapom, mert elso gyerek.

Mar egy ideje stabilan ul (magatol ul fel), gyorsan maszik fokaban is es negykezlab is, egy-ket nagyobb lepcsofokon is feljut (csak ennyi van a lakasban), siman atmaszik rajtunk, ha a foldon ulunk, illetve az olembe maszik. Ket napja felall.


Viszont amiota igy belendult a mozgasa, azota abbahagyta az intenziv babanyelven szovegelest, alig "dormog" par percet naponta. Hiaba mutogatom neki a tapsolast, integetest, egyaltalan nem koti le, vigyorog egyet es megy tovabb dolgara.

Erre ma egy ismerosom megkerdezte, hogy miket mond mar es tapsol-e.

Kicsit zavarban voltam, mert nem is gondoltam, hogy mar kellene.

Tenyleg kellene? Ha mar nem lesz szamara ennyire uj dolog a mobilitas, akkor elkezdenek majd ezek a dolgok is fejlodni?


2009. júl. 14. 00:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Pont nemrég olvastam,hogy elvileg nincs összefüggés a kettő között,habár nálunk meg pont fordítva van.A mozgásfejlődése lassabb,a beszéd gyorsabb ütemben halad,de én nem aggódok.Ne versenyeztesd a többivel,mert olyan hatalmas eltérések vannak,hogy hihetetlen.Semmit nem kellene,ő majd tudni fogja,hogy mikor mit csinál.Én is úgy vagyok vele,hogy mászva még senki nem ment iskolába:)
2009. júl. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!