Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire sok anyuka...

Tényleg ennyire sok anyuka akarja/fogja hozzátáplálni a babáját már 4 hós kortól, vagy a kérdések fele csak provokáció?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem maradi, sem vaskalapos. Fiatal, értelmes, normális és laza anyukának vallom magam.

Két gyermekem van, mindkettő tápszeres (egyikük 2,5 hós korától volt az, a kisebbik 4 hós korától, sjanos tej elapadás miatt).

Mégsem kezdtem el hozzátáplálni csak azért, mert a boltokban a babakaják nagy részére az van írva hogy 4 hós kortól lehet.

Lehet hogy lehet, de minek???????????


Ha nem érzékeny és nem allergiás akkor nem lesz belőle baj, de ha igen akkor kifejezetten rosszat tesz az anyuka. Minek ilyen pici babát hozzátáplálni/kóstoltatni?


Én elhiszem hoyg aranyos a kanalazós, maszatos baba, de én úgy érzem nagyon elszalad a ló egyesekkel.


Félreértés ne essék,ez csak szubjektív magán vélemény. Szerintem a 4 hó korai.

Vajon ennek ellenére tényleg ennyire sok anyuka mégis elkezdi???



Néha az az érzésem, amikor a milliomodik "mit adjak vagy adhatom-e 4 hós kortól" kérdést olvasom egy nap alatt, hogy ez az egész csak provokáció, hogy egyesek ugorjanak a témára. Vagy rosszul érzem?


2012. júl. 18. 20:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
48%

Szia! Veled ellentétben engem nem érdekel, hogy ki mikor kezdi el a hozzátáplálást, azonban annyit elmesélek, hogy mikor a kislányom 3 hónapos volt elkezdett fogyni a csak anyatejtől. Beszéltem a védőnővel, hogy mit is tehetnék. Mondta, hogy vagy tápszer, vagy elkezdem hozzátáplálni. Adtam neki főtt krumplit, ízlett ám, csak egy baj volt, hogy fájt tőle a pocakja, mert még nem volt "felkészülve". Tehát így lett tápszeres a lányom. Úgy voltam vele, hogy ha fájt a hasa a krumplitól, akkor nem 4 hónaposan kezdem újra a hozzátáplálást, hanem ha 5 lesz.

Annyit még hozzáteszek, hogy a védőnő mondta, hogy ne verjem nagydobra, hogy ő mit is tanácsolt, mert mostanában nem "divat" már 3 hónaposan hozzátáplálni a babákat, míg régen viszont már 6 hetesen lehetett nekik adni alma levét és a püréjét. Vagyis akkor az volt a módi.

2012. júl. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
SB2011: óriási tévedésben vagy! nincs szüksége rá!
2012. júl. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
50%

21-es, jól mondod, "módi"! semmi mással nem lehet magyarázni ezt a hülyeséget, mint a divattal.


tudjátok ti egyáltalán, miért volt ez a korai h.tápl. "módi" anyáink, esetleg néhol nagyanyáink korában? azért, kedves hőbörgők, mert annakidején 6 hónap volt a szülési szabi összesen, anyukának vissza kellett menni dolgozni, és ahhoz, h 6 hónapos korára teljesen leválassza a gyereket, már 4. hónaptól el kellett kezdeni a hozzátáplálást. ennyi! úgyhogy ez, úgy ahogy van, egy másoknak "modern", nekünk írd és mondd, komcsi találmány, ami csak azért született, h elősegítse a nők visszatérését a munkájukhoz.

manapság 3 év a sz.sz., amiből 1,5-2 évet szinte mindenki igénybe vesz. akkor miről beszélünk?

az, h a bébiételen 4 hó szerepel... na ne vicceljünk. micsoda plusz bevétel! kibekkelték a r.hadék bébipapisok, h épp a gyakorlat okán nem tiltható a 4 hótól kezdődő hozzátáplálás, és mert orvosi értelemben véve betegséget nem okoz, erre ők ráírják, h "ajánlott". ők maguk ajánlják, h vegyétek meg! ennyi.


ami a székrekedést illeti, sok oka lehet, leginkább a tápszer, de nem gyümölccsel kell kezelni, hanem itatni kell a babát vízzel!!!, cukor nélkül, mert a tápszer mellé víz is kell, nem úgy, mint az anyatej mellé, ahová semmi.

2012. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
50%
17-es válaszoló vagyok! A babám születése óta hasfájós volt, nagyon mohón szopizott és rengeteg levegőt nyelt.Ezért édeskömény teát kapott, amit ha hiszed ha nem nem ivott meg egy pici cukor nélkül és, hogy miért nem?, mert már a kórházban is cukros kamilla teát itattak a babákkal.Különösebben engem nem zavar ha cukor van a gyerekem teájába.Nem azt mondom hogy mennyiség hanem egy leheletnyi.Na szóval itattam én a lányomat mert amúgy is igényelte.Szomjas a baba a tápszerre, de mind hiába.Akkor sem volt kaki.Különben meg mi ez a kérdés??? Neked nem mindegy kedves kérdező, hogy ki mikor mit ad a gyerekének?...Én pont lesz@rom!
2012. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Engem érdekelt, sorry. És mivel ez egy kérdezős oldal, feltettem a kérdést.

Már bánom hogy a hozzátáplálásról is véleményt formáltam, mert elé lett volna csak simán kiírni a kérdést.


A kérdés szempontjából ugyanis tök lényegtelen hogy én vagy mások mit gondolunk a hozzátáplálás korai megkezdéséről.


Nah, mindegy. Zárjuk le. Épp elég válasdz érkezett, tényleg mindenki azt csinál a babájával amit csak akar (sajnos).


Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 19. 11:21
 26/28 anonim ***** válasza:
50%

Védőnő megint: 23-mas válaszolónak írnám hogy a tápszeres babák anyukái valósínűleg tudják ezt hogy víz kell a tápszer után/közben!

Székrekedés a tápszer összetétele miatt alakul ki, vagy az miatt hogy hirtelen lesz tápszeres egy anyatejes baba!

Az összetételnél figyelmesnek kell lenni mert nem mindegy hogy kukorica keményítő van benne vagy burgonya keményítő!

2012. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

védőnő! 23-as vagyok. tapasztalatom!!!, h kb. 50%-ban nem tudják az anyukák, h a tápszer mellé víz is kell. legalábbis az első hetekben (mert utána a székrekedés folytán nyilván kiderül).

a keményítő-különbözőség igaz, és hasznos infó.

2012. júl. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
nem hinném. Ez az elmúlt 10 év divatja. Annak előtte már rég hozzátápláltak 3 hósan is, nem hogy 4. Minél előbb megszokja a gyomra annál jobb. Enyim anyatejes volt, de ettől még ugyan úgy el kell kezdeni. Nem csak szerintem.
2012. júl. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!