Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél nagy balhé volt a név...

Akiknél nagy balhé volt a név körül vagy a család nem akarta elfogadni, le akartak róla beszélni, eláruljátok a nevet?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha most végre nem leszólva lennénk, hogy milyen nevet adtunk, hanem inkább ötleteket merítenénk egymást neveiből :)

Az én kisfiam pl. Medárd, őt a 40napos esővel azonosítja minden rokon.


Nálatok hogy volt?

Ja, és megbántátok?


2012. júl. 19. 07:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tesóm felesége a Zoé nevet akarta adni a kislánynak. Ezelőtt 7 évvel ez nem volt még túl gyakori név, a családban mindenki megakadt rajta. Folyamatosan mentek a javaslatok, mindenki az utónév könyvet bújta, jöttek a "jobbnál jobb" ötletek. Aztán a kislány megis Zoé lett. És sokáig senki nem szólította a nevén szegényt. Most is csak az anyukája, mindenki becézni szokta amúgy. :)
2012. júl. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mindegy milyen nevet akartam a kislánynak,valamivel mindig azonosították.Végül is szép neve lett,de már bánom,hogy mások véleményét kérdeztem.Igazából az lett a vége,hogy az általam választott legutolsó név amit aztán megkapott,nem használja,mert a másik az anyós kedvence az szebb hangzású.

Mivel mindenhol az első nevet használják,így bölcsibe,oviba,suliba is az általam választottat fogja használni,visszavágok anyósnak:P

Kamilla Bíborka a neve a lánynak.

2012. júl. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm lánya Ilona lett, szinte mindenki leszólta őket miatta, hogy öreges, csúnya név. Még a nagyszülők is, hallottam, hogy az egyik nagyi pironkodva mondta, hogy mi a neve annak a gyönyörűségnek. Pedig nem csúnya név, legfeljebb kevesen adják a most születetteknek. A becézése (Lona, Lonci) már tetszik mindenkinek.
2012. júl. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

na nekem pl. tökre tetszik az Ilona:)) Pont így Loncinak Ilkának Ilusnak na mindegy:) bocs az offért.

Nekem barátnőméknél van így nagy a rokonság, faluban élnek ő Krisztofert akart mindenképp a család meg azt hogy tovább vigye a férfi nevet a családban és legyen ő a 6.Sanyika kb.

(Még él 2 Sanyi az apa meg a nagypapa, sőt a másik ágon Sanyi a sógor is).

A lényeg hogy a gyereknek Krisztofer a neve mert ugye anyuka volt ott a szülőszobán így ő diktálta a nevet gondolta ha már azt adja majd megszokjálk.

Erre nem...MINDEN rokon Sanyikának Sancinak szólítja csak ő hívja Krisztofernek. A romáknál szokott így lenni amúgy hogy van vmi anyakönyvi neve a gyereknek de senki se hívja úgy.Ők nem romák amúgy de azóta is magyarázkodik mindenhol. Azt nem tudom akkor mi lesz ha iskolába kerül majd a gyerek meg további életében, xy Krisztofer vagyok de szólítsatok Sanyinak?? Vagy nem tudom...:((

Szerintem nem szép dolog ha a család ennyire rányomja bélyegét az anyára tehát egyáltalán nem engedik hogy neki tetszőt válasszon, csakazértis szembe mennek vele...:(


Nálunk a lányom nevével voltunk így hogy inkább nem mondtuk senkinek csak mikor megszületett. Így kénytelenek voltak megszokni. Mondjuk nálunk nincs is ilyen nagy összetartó rokonság.

2012. júl. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
:) Nálunk nem volt balhé a nevek körül,a családunk maximálisan tiszteletben tartotta,a névadás szuverén(szülői)jogát!Viszont a "szerelem-neveink"inkább a támadott nevekhez tartoznak(illetve itt,mert máshol nem tapasztaltam)Van egy Zétény nevű fiúnk(4 éves)és egy Zimány nevű kisfiúnk(1,5éves)róla mindenkinek Zimány Linda jut eszébe ;) de minket nem zavar,sose asszociáltunk rá.A névadást természetesen nem bántuk meg! A Medárd gyönyörű név :) a 40 napos eső ismerős-aznap születtem(születtünk,ikrek vagyunk):) Hidd el ez egy kedvesebb azonosítás,sokkal bántóbbak is vannak sajnos!
2012. júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha megvan a név, senkinek nem fogjuk elmondani, csak a baba születésekor fogják megtudni. Meg is makkannék, ha engem az egész terhesség alatt szekálnának, h miért ez lesz a neve. Tudom, h akármit találnánk ki, úgyis lenne olyan, akinek valamilyen okból nem tetszik. Ne áruljátok el előre a nevet!
2012. júl. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mi nem mondtuk el előre, hogy fogjuk hívni a gyerekeket. Az elsőnél ebből volt a nagy sértődés anyám részéről. Számára az sajnos ismeretlen fogalom, hogy saját döntés tiszteletben tartása, pláne, ha a gyerekeiről van szó. De amúgy is mindenki hülye, aki másképp gondol valamit, mint ő. Na mindegy. Szóval a férjem hazájában nem szokták tudni előre a gyereknek sem a nemét, sem a nevét. Mi tudtuk a nemét, de, hogy legyen azért valami meglepetés, a nevét nem árultuk el. Anyám: "na! mondjad már! mondjad már, mi lesz a neve! Gyorsan, most nem hallja a férjed!" Tudta jól, hogy megegyeztünk, hogy nem fogjuk elmondani, mégis folyamatosan unszolt, hogy titokban szegjem meg a férjemnek tett igéretemet csak azért, hogy az ő kíváncsisága kielégüljön. És mivel nem tettem, játszotta a sértődöttet.
2012. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy barátnőmék másodikként lányt vártak, tudták is, hogy az lesz, de azt is tudták, hogy az általuk választott Franciska fanyalgást vált ki a rokonságban. Ezért azt füllentették, hogy ismét fiuk lesz, és látszólag elfogadták a nagyik javaslatait, ötleteit. Aztán adták az ártatlant, hogy lányuk lett, és mondták, hogy ott és akkor kellett dönteni, meglepetésükben, hirtelen a Franciska jutott eszükbe. :)
2012. júl. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mi a Lilienn és a Panna között vaciláltunk, egyikőnk családja sem szólt bele, vagyis nem engedtünk a csábításnak, egyik dédi Lenkét akart, mi nem, végül Panna lett és már 10 hónapos, annyira illik hozzá :) nem bántam meg, másoknak a véleményére nagyban tettem, ez a mi döntésünk, ők meg gondolnak amit akarnak. A medárd név szép, azonosítsák amivel akarják! :)
2012. júl. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudtuk hogy fiú vagy lány lesz addig úgy voltam hogy ha fiam születik két keresztneve lesz: Noel Máté

Nekem ez nagyon tetszett de a család több tagja is lehurrogott hogy ilyen nevet ne adjak,meg majd ők akkor máshogy szólítják!

aztán végül kislányom született és Hanna lett!

De ezt a dolgot én eldöntöttem magamban hogy tök mindegy ki mit mond én fogom megszülni és azt a nevet adom amit akarok és pont :) ha tetszik ha nem!

2012. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!